Centrum Medycyny Sportowej otwiera w pełni cyfrową Pracownię Rezonansu Magnetycznego, wykorzystywaną do badań ortopedycznych, kardiologicznych i neurologicznych

listopad 25, 2014

W Centrum Medycyny Sportowej (CMS) w Warszawie otwarto cyfrową Pracownia Rezonansu Magnetycznego, wykorzystywaną do badań ortopedycznych, kardiologicznych i zaawansowanych badań neurologicznych, takich jak czynnościowe badania mózgu. Pracownia została wyposażona w nowoczesny i przyjazny pacjentowi system Ingenia 3.0T firmy Philips.

 

Centrum Medycyny Sportowej jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym specjalizującym się w terapii urazów ortopedycznych. Ośrodek zatrudnia czołowych specjalistów w Polsce, którzy wykorzystują najnowocześniejsze techniki i technologie w diagnozie, leczeniu i rehabilitacji.

 

"Otwarcie w pełni cyfrowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego, wykorzystywanej do badań ortopedycznych, kardiologicznych i zaawansowanych badań neurologicznych, takich jak czynnościowe badania mózgu, to kolejny etap rozwoju naszego Centrum. Dzięki tej inwestycji zapewnimy naszym pacjentom nie tylko doskonałą i fachową opiekę lekarską, ale również sprzęt diagnostyczny na najwyższym, światowym poziomie. Każdy pacjent może liczyć na pełną  i kompleksową usługę: od diagnozy po leczenie szpitalne i rehabilitację." – mówi Maryla Gałczyńska, prezes zarządu Centrum Medycyny Sportowej.  

 

Korzyści dla pacjenta: najwyższa jakość diagnostyczna, skrócony czas badania

 

Rezonanse magnetyczne Philips Ingenia to pierwsze i jak na razie jedyne na rynku w pełni cyfrowe systemy MR. Dzięki zastosowaniu techniki cyfrowej możliwa jest miniaturyzacja wielu układów elektronicznych (w stosunku do wersji analogowej) oraz wykorzystanie łączy światłowodowych do transmisji sygnałów MR. Przesyłanie danych w formacie cyfrowym, we wszystkich etapach wykonywania badania, czyni systemy Ingenia bardziej odpornymi na zakłócenia zewnętrzne i eliminuje problem tłumienia sygnału MR. Co to oznacza dla pacjenta? Przede wszystkim doskonałą jakość obrazowania tj. poprawę jakości diagnostycznej oraz skrócenie czasu badania do 40%. Pacjenci badani są krócej,
a doskonałej jakości obrazy kliniczne pozwalają na precyzyjną diagnozę.

 

"System do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego Philips Ingenia 3.0T został zaprojektowany we współpracy z wiodącymi ośrodkami i uznanymi radiologami. Dzięki temu uzyskaliśmy najlepsze możliwe efekty kliniczne, i co niezwykle ważne, zwiększyliśmy jednocześnie komfort pacjentów, techników radiologii i lekarzy. System Ingenia 3.0T zapewnia również wymierne korzyści ekonomiczne. Najwyższa cyfrowa jakość i szybkość obrazowania dostarczana przez system Ingenia wspiera pracę klinicystów, zwiększa pewność diagnostyczną oraz poprawia jakość opieki nad pacjentami." – mówi Jarosław Lange, dyrektor generalny Philips Healthcare w Polsce i Krajach Bałtyckich.

 

Pole magnetyczne 3T jest w tej chwili najwyższym polem dopuszczonym do wykonywania badań MR w praktyce klinicznej. Dzięki temu Ingenia 3T pozwala na precyzyjniejszą diagnostykę w szczególności w zakresie zaawansowanych badań neurologicznych, kardiologicznych, ortopedycznych i onkologicznych. "Dzięki wyższemu polu magnetycznemu jesteśmy w stanie obrazować szybciej, z większą rozdzielczością przestrzenną, czyli obrazować mniejsze szczegóły anatomiczne. Możliwe jest także obrazowanie z większą rozdzielczością czasową, co pozwala dokładniej analizować dynamiczne procesy zachodzące w ciele człowieka. Dzięki temu możemy wykonywać najbardziej zaawansowane badania, np. badania czynności mózgu" – dodaje Piotr Winiarczyk, specjalista ds. obrazowania rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym w Philips Healthcare.

 

Korzyści dla pacjenta: komfort i bezpieczeństwo 

 

Do niedawna wszystkie cylindryczne systemy MR posiadały otwór magnesu (miejsce, w którym badany jest pacjent) o średnicy 60 cm. W celu umożliwienia badania wszystkich pacjentów, niezależnie od ich masy i rozmiarów oraz niezależnie od lęku z powodu klaustrofobii, pojawiły się na rynku systemy o średnicy otworu magnesu 70 cm. System Philips Ingenia również należy do tej grupy rezonansów. Biorąc pod uwagę 70 cm średnicę otworu magnesu, lekkie i zminiaturyzowane, cyfrowe cewki, krótki czas wykonywanych badań oraz atrakcyjne wzornictwo można stwierdzić, że Ingenia 3T jest najbardziej przyjaznym dla pacjenta systemem rezonansu magnetycznego o polu 3T.

 

Diagnostyka dla osób uprawiających sport

 

Wykonywanie wszelkich ćwiczeń, każdy wysiłek fizyczny łączy się zawsze z możliwością odniesienia urazu czy kontuzji – niezależnie czy jest się sportowcem zawodowym czy też amatorem. Trzeba jednak umieć ocenić swoje własne możliwości i predyspozycje.  Dlatego zanim zaczniemy uprawiać sport np. biegać,  jeździć na nartach czy grać w piłkę nożną warto wykonać badania kontrolne, które potwierdzą, że uprawianie danego sportu jest dla nas bezpieczne.

 

"Diagnostyka w sporcie jest niezwykle ważna. Często może uchronić od poważnych kontuzji. Z kolei prawidłowa diagnoza urazu jest podstawą, bez której powodzenie leczenia nie jest możliwe. Dzięki naszej cyfrowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego wyposażonej w system Philips Ingenia 3.0T nasi pacjenci mogą korzystać z najnowocześniejszych na świecie metod diagnostyki. Co ważne, z punktu widzenia pacjenta, koszty badania wykonanego w naszej cyfrowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego są porównywalne do rynkowych w Polsce.  – podsumowuje Robert Ferenc, dyrektor generalny CMS.

 

Center for Sports Medicine (CMS)

Center for Sports Medicine (CMS)

Center for Sports Medicine (CMS)

O Centrum Medycyny Sportowej:

Centrum Medycyny Sportowej jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym specjalizującym się w terapii urazów ortopedycznych. CMS powstało w 2002 i współpracuje z najlepszymi specjalistami w Polsce, którzy wykorzystują najnowocześniejsze techniki i technologie w diagnozie, leczeniu i rehabilitacji. Terapie stosowane w Centrum Medycyny Sportowej obejmują całościowo proces powrotu pacjenta do formy. Oprócz kliniki ortopedii CMS prowadzi centrum rehabilitacji, jak też centrum diagnostyki i poradnie specjalistyczne z różnych dziedzin medycyny. CMS posiada także własny blok operacyjny i oddział szpitalny, w którym przeprowadzane są operacje i zabiegi ortopedyczne.

 

 

.

Kontakt:

Robert Ferenc

Dyrektor Generalny

Centrum Medycyny Sportowej

u. Wawelska 5, Warszawa

Tel.: + 48 22 592 93 90

 

 

Urszula Karniewicz

Menedżer komunikacji korporacyjnej

Philips Polska Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa

Tel: + 48 22 571 00 74

Email: urszula.karniewicz@philips.com

.

O spółce Royal Philips:

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) to zdywersyfikowana firma działająca na rynku ochrony zdrowia i produktów konsumenckich, dążąca do poprawy jakości ludzkiego życia dzięki innowacjom technologicznym z dziedziny ochrony zdrowia, produktów konsumenckich i oświetlenia. Philips posiada siedzibę w Holandii i zatrudnia około 115 000 pracowników oraz oferuje swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie. Sprzedaż produktów firmy osiągnęła w 2013 r. wartość 23,3 mld EUR, co daje jej czołową pozycję na rynku sprzętu medycznego stosowanego w kardiologii i intensywnej opiece medycznej oraz systemów monitorowania zdrowia pacjenta, a także energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych i nowych technologii oświetleniowych oraz golarek i produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Aktualne informacje o spółce Philips publikowane są na stronie www.philips.com/newscenter 

.