Philips w Polsce

W nowej rzeczywistości polityczno-gospodarczej Philips działa w Polsce od 1991 roku. Philips znajduje się w gronie największych inwestorów z zainwestowanym kapitałem sięgającym ponad 400 mln USD. Na terenie Polski znajduje się 5 zakładów produkcyjnych.Łączne zatrudnienie wynosi ponad 7,5 tys. osób. Philips przyczynia się również do poprawy bilansu płatniczego Polski poprzez eksport wyrobów (osprzętu i elektroniki oświetleniowej, sprzętu gospodarstwa domowego), który stanowi znaczną część (średnio ponad 70%) sprzedaży poszczególnych zakładów produkcyjnych. Każdego roku jednostki Philipsa w Polsce eksportują łącznie na kwotę około 1 mld USD. W roku 2000 Philips otrzymał nagrodę w kategorii " Inwestycja Zagraniczna w Polsce" w ramach III edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta PR.

Każdego roku jednostki Philipsa w Polsce eksportują łącznie na kwotę około 1 mld USD. W roku 2000 Philips otrzymał nagrodę w kategorii " Inwestycja Zagraniczna w Polsce" w ramach III edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta PR.

Wszystkie zakłady Philipsa w Polsce posiadają certyfikaty ISO, potwierdzające wysoki standard produkcji, spełnienie wymogów jakościowych i technologicznych.

 

Zakłady oraz podstawowy zakres ich działalności:

Philips Lighting Poland S.A., Piła - Produkcja źródeł światła (lampy, energooszczędne źródła światła), elektronika oświetleniowa. Udział eksportu w sprzedaży: 80%. Rozpoczęcie inwestycji w Polsce: 1991 r.

 

Philips Lighting Poland S.A, Pabianice - Produkcja i sprzedaż źródeł światła. Udział eksportu w sprzedaży: 70%. Rozpoczęcie inwestycji w Polsce: 1996 r.

 

Philips Lighting PolandSp. z. o.o., Kętrzyn - Produkcja opraw oświetleniowych i opraw do świetlówek. Udział eksportu w sprzedaży: 60%. Rozpoczęcie inwestycji w Polsce: 1996 r.

 

Philips DAP Industries Poland Sp. z o.o., Białystok - Produkcja odkurzaczy, sprzętu gospodarstwa domowego. Udział eksportu w sprzedaży: 90%. Rozpoczęcie inwestycji w Polsce: 1999 r.

 

Philips Lighting Bielsko Sp. z o.o., Bielsko-Biała - Produkcja trzonków i komponentów metalowych do lamp. Udział eksportu w sprzedaży: 50%. Rozpoczęcie inwestycji w Polsce: 1996 r.

 

Philips Polska Sp. z o.o., Warszawa - Obrót artykułami elektrycznymi, elektronicznymi, mechanicznymi oraz elektroniką przemysłową.

 

Philips Polska Sp. z o.o., Łódź, Europejskie Centrum Zakupów Nieprodukcyjnych - rozpoczęło działalność w marcu 2004.  W połowie 2005 roku zakończono etap kompletowania załogi, która obecnie składa się z 80 pracowników. Zakres działań obejmuje kompleksową realizację zamówień zakupowych związanych z działalnością nieprodukcyjną dla wszystkich jednostek Philips w Europie.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Krzysztof Kouyoumdjian


Corporate Communication Manager
Philips Poland
Al. Jerozolimskie 195 B
02-222 Warsaw, Poland

Fax:  +48225710001
Email:  Krzysztof.Kouyoumdjian@philips.com