Oświetlenie

Poczuj się komfortowo w swoim domu dzięki oświetleniu LED

Odpowiednie źródło światła to takie, które wystarcza na dłużej

Taki sam wygląd,
lepsze wnętrze

Punktowe oświetlenie LED
zastępuje halogenowe

Zobacz, co oświetlenie LED może dla Ciebie zrobić


Poczuj się komfortowo w swoim własnym domu dzięki oświetleniu Philips LED. Żarówki LED dają piękne, ciepłe białe światło, ponadto wyróżniają się wyjątkowo długim okresem eksploatacji. Żarówki LED gwarantują szybkie i duże oszczędności, a także dbają o nastrój w Twoim domu.


Zobacz wszystkie żarówki LED

Philips LED dobry na każdą okazję

Dlaczego warto wybrać LED?


Żarówki LED dają światło idealne na każdą okazję. Od romantycznego światła na wieczór we dwoje, po jasne światło do podkreślania wyjątkowych przedmiotów. Żarówki LED idealnie pasują do sypialni, kuchni czy salonu. Nie migoczą i mają wysoki wskaźnik oddawania barw, co sprawia, że kolory oświetlanych przedmiotów są żywe i dokładnie takie, jak widziane w naturalnym świetle.


LED na specjalne okazje

Konstrukcja Philips LED

 

Specjalnie zaprojektowana konstrukcja żarówek LED zapewnia im długi okres eksploatacji. Elegancki wygląd sprawia, że są one idealnym dodatkiem do dekoracyjnych opraw, lamp stołowych czy reflektorów. Żarówki LED natychmiast dają ciepłe białe światło. Perfekcyjna jakość światła tworzy przyjemną, przytulną rodzinną atmosferę. Dzięki dużemu wyborowi dostępnych rodzajów żarówek LED masz pewność, że znajdziesz oświetlenie idealne dla Twoich potrzeb


Odkryj wszystkie produkty LED

Regulowanie światła żarówek LED

 

Korzystanie z żarówek LED z możliwością regulowania jasności daje pewność, że poziom światła będzie odpowiedni. 

 

Potrzebuję żarówki LED z możliwością regulowania jasności światła

Popularne produkty

Przejrzyj nasze popularne produkty i wybierz odpowiednią żarówkę
Najczęściej zadawane pytania


Najczęściej zadawane pytania

 

Chcesz wiedzieć więcej o żarówkach LED? Przeczytaj odpowiedzi na pięć najczęściej zadawanych pytań.

 

 

1. Jak mogę ustabilizować strumień świetlny?

Wiele nowych regulatorów jasności jest wyposażonych w ręcznie regulowany potencjometr, który służy do ustawiania poziomu obciążenia. Jeśli potencjometr nie znajduje się w odpowiedniej pozycji, mogą pojawić się niepożądane efekty, takie jak bzyczenie i migotanie. Ustaw potencjometr w odpowiednim położeniu, aby uzyskać stabilny strumień świetlny. Aby uzyskać dodatkową pomoc, skontaktuj się z działem obsługi klienta firmy Philips.
 
2. Który rodzaj regulatora jasności nadaje się do mojej żarówki LED? 


Firma Philips oferuje różne żarówki LED z możliwością przyciemniania. Przetestowaliśmy reprezentatywną liczbę regulatorów jasności dostępnych w Europie, aby sprawdzić ich kompatybilność z naszymi żarówkami LED.

 

 

Sprawdź listę regulatorów jasności kompatybilnych z żarówkami Philips LED (PDF)

3. W ciągu dnia zauważam różnicę w poziomie światła.  Czy może ona spowodować uszkodzenie produktu?


Dostawca energii przesyła w określonych odstępach czasu impulsy zmiany taryfy dziennej na nocną i odwrotnie. Zakłócenia sieci może powodować także np. uruchomienie odkurzacza. Zjawisko to nie spowoduje uszkodzenia produktu.

Jak mogę zapobiec zakłóceniom związanym z instalacją audio?

Zakłócenia mogą wystąpić, jeśli przewody zasilające są połączone z przewodami głośnika. Można temu zapobiec, zwiększając odległość między 2 przewodami wejściowymi lampy a przewodami instalacji audio.

 

Czy do jednego regulatora jasności mogę podłączyć zarówno żarówkę LED, jak i świetlówkę lub inne źródło światła?

 

Nie. Podłączenie różnych typów źródeł światła do jednego regulatora przyniesie niepożądane efekty, takie jak migotanie.

5. Który rodzaj regulatora jasności nadaje się do mojej żarówki LED?
złoty-przyciemniacz
Jeśli na opakowaniu Philips LED znajduje się złoty symbol regulowania jasności, produkt można przyciemnić za pomocą wszystkich dostępnych w Europie  ściemniaczy odcinających fazę. Przyciemnienie można ustawić nawet na 0-2% maksymalnego początkowego strumienia świetlnego.
Gdy na opakowaniu Philips LED znajduje się srebrny symbol regulowania jasności, produkt jest kompatybilny z wybranymi regulatorami jasnosci odcinającymi fazę (z funkcją sterowania zboczem opadającym).

Firma Philips oferuje różne żarówki LED z możliwością przyciemniania. Przetestowaliśmy reprezentatywną liczbę regulatorów jasności dostępnych w Europie, aby sprawdzić ich kompatybilność z naszymi żarówkami LED.

Sprawdź listę regulatorów jasności kompatybilnych z żarówkami Philips LED (PDF)

 

Wszystkie wymienione regulatory jasności działają optymalnie, jeśli podłączy się je do maksymalnie 3 źródeł światła LED Philips ze srebrnym symbolem regulowania jasności lub do maksymalnie 6 źródeł światła LED Philips ze złotym symbolem regulowania jasności

To trzeba wiedzieć


To trzeba wiedzieć

 

Wybór żarówek LED? Wyjaśniamy dlaczego

 

 

Oszczędzanie pieniędzy z żarówkami LED


• Jeżeli jedną zwykłą żarówkę wymienisz na żarówkę LED, zaoszczędzisz ponad 40 zł rocznie*

• Dzięki żarówkom LED firmy Philips możesz zaoszczędzić ok. 1600 zł rocznie*

Źródła światła LED mają dłuższą trwałość

 

• Żarówki LED wystarczają na dłużej. Dzięki temu można uniknąć zamieszania związanego z ich częstą wymianą. Pozwala to ograniczyć ilość odpadów, a w dłuższej perspektywie przekłada się też na oszczędność pieniędzy.
 

Oświetlenie LED jest bardzo energooszczędne

 

• W porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła oświetlenie LED jest bardzo energooszczędne – zużywa mniej energii, aby wyemitować taki sam strumień świetlny. Wiesz, że okres użytkowania żarówki LED jest 10 razy dłuższy niż okres użytkowania zwykłej żarówki?
 

Oświetlenie LED pozwala zaoszczędzić do 90% energii

 

• Źródła światła LED zużywają do 90% energii mniej niż tradycyjne żarówki imitujące taki sam strumień świetlny.
 

• Dwie cechy sprawiają, że żarówki LED są najbardziej wydajne energetycznie – bardzo niskie zużycie energii i wyjątkowo długi okres eksploatacji. To dobra wiadomość nie tylko dla środowiska, ale także dla Ciebie.
  

Żarówka LED działa 20-25 razy dłużej niż tradycyjna

 

• Żarówka LED działa 20-25 razy dłużej niż zwykła, a jej okres eksploatacji wynosi 25 000 godzin.
 

• Źródła światła LED, takie jak lampy punktowe GU10, działają 20 razy dłużej niż tradycyjne żarówki*

Potrzebujesz dalszej pomocy? Wybierz odpowiednią żarówkę

Aby dowiedzieć się więcej o Philips Lighting, obejrzyj nasze filmy lub kliknij  tutaj

Żarówki LED

 

Ciepłe, białe światło żarówek LED odmieni każde pomieszczenie. W tym poradniku pokazano nieograniczone możliwości oświetleniowe żarówek LED. Z żarówkami LED możesz zaoszczędzić pieniądze i do 90% energii.

Efekt oświetleniowy

Efekt oświetleniowy

 

Zobacz, jak powłoka żarówki wpływa na efekt oświetleniowy. Przekonaj się, jak może Ci to pomóc w stworzeniu odpowiedniego rodzaju oświetlenia. Matowe żarówki dają rozproszone światło. Przezroczyste żarówki dają skrzące, naturalne i ciepłe światło.

Żarówki energooszczędne

Żarówki energooszczędne

 

Żarówki energooszczędne, inaczej zwane kompaktowymi świetlówkami fluorescencyjnymi, zużywają mniej energii niż klasyczne żarówki, ale dają taką samą ilość światła. Zobacz, jak energooszczędne rozwiązania mogą Ci pomóc w uzyskaniu odpowiednich efektów oświetleniowych, stworzeniu atmosfery pasującej do nastroju i w obniżeniu Twoich rachunków.

 

Żarówki halogenowe

Żarówki halogenowe 

 

Żarówki halogenowe w najszybszy i najprostszy sposób zastąpią klasyczne żarówki. Zobacz możliwości oświetleniowe żarówek halogenowych, które dają równie ciepłe i skrzące światło jak klasyczne żarówki. Żarówki halogenowe w najszybszy i najprostszy sposób zastąpią klasyczne żarówki.

Tradycyjne żarówki przestały być wprowadzane na rynek UE w 2012 roku, a ich miejsce zajęły nowocześniejsze i bardziej energooszczędne źródła światła, głównie świetlówki kompaktowe i LED. Oznacza to, że w kolejnych latach w gospodarstwach domowych zużyte świetlówki kompaktowe i LED pojawią się w  znacznych ilościach. Celem nowej Dyrektywy w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest przyczynianie się do zrównoważonej produkcji i konsumpcji poprzez ograniczenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a ponadto poprzez ponowne użycie, recykling i inne formy odzysku takich odpadów. Każde gospodarstwo domowe pełni ważną rolę w procesie zbiorki odpadów specjalnych, dzięki odpowiedniej segregacji tych odpadów.

 

Podobnie jak farby, baterie, termostaty czy elektryczne i elektroniczne urządzenia użytku domowego, świetlówki CFL i źródła światła LED należy usuwać w odpowiedni sposób.

 

Wszystkie świetlówki CFL i źródła światła LED są oznaczone znaczkiem przekreślonego kosza na śmieci co oznacza, że ich użytkownik powinien usuwać produkt osobno, inaczej niż zwykłe odpady, korzystając ze specjalnych pojemników. Nigdy nie wyrzucaj świetlówki lub LED do ogólnego pojemnika na odpadki, ze względu na możliwość negatywnego oddziaływania na środowisko i ludzi. Zużyte świetlówki i LED należy wyrzucić do specjalnie oznakowanych pojemników w sklepie lub oddać do punktu zbiórki odpadów sprzętu elektronicznego w celu ich utylizacji - lista takich punktów powinna być dostępna na stronie internetowej każdej gminy.