Pierwszy showroom
Philips w Warszawie

Nowe miejsce na mapie światła 

Z radością informujemy, że otworzyliśmy nasz pierwszy showroom z oświetleniem w Polsce. Zlokalizowany w Warszawie, na terenie Defabryki (Duchnicka 3), idealnie wpisuje się w postindustrialną przestrzeń, która inspiruje i eksponuje wzornictwo na najwyższym poziomie.

 

Co ważne, Showroom Philips Lighting nie jest kolejnym salonem oświetleniowym, a miejscem, w którym możemy doświadczyć światła jako zjawiska.

Obejrzyj relację z otwarcia:
Otwarcie Philips Showroom

- Historia firmy Philips Lighting jest spleciona z historią światła – powiedział podczas otwarcia Bogdan Rogala, prezes Philips Lighting. - Zaczęła się ona w 1879 roku, kiedy bracia Philips poznali Thomasa Edisona i zafascynowani jego wynalazkiem – lampą żarową - postanowili finansować dalsze badania odkrywcy. Dzisiaj, po niemal 140 latach od tej chwili, otwieramy showroom, w którym można zobaczyć to, co z tej wspólnej historii wyniknęło i jednocześnie podpatrzyć, jaki będzie jej ciąg dalszy.

 

Światło to piękno
 

Showroom Philips Lighting jest nie tylko pierwszym tego typu miejscem w Polsce, ale i jedyną taką przestrzenią marki w Europie. Inteligentne rozwiązania marki Philips, widowiskowe modele włoskiej pracowni Luceplan czy minimalistyczne projekty belgijskiego Modulara: w jednym miejscu zgromadzone zostały lampy nagrodzone i wyróżnione na najważniejszych konkursach w branży, takich, jak: iF DESIGN AWARD, Red Dot Awards czy Compasso d’Oro.

Światło to technologia
 

Philips Lighting jest inicjatorem i motorem napędowym rewolucji LED, która nie tylko pozwoliła na oszczędności energetyczne, ale też “uwolniła” światło w procesie projektowania. Technologia LED zapewnia coraz większą swobodę projektantom. W Showroom Philips Lighting te nowoczesne rozwiązania widzimy na każdym kroku. Multimedialne panele Luminous Textile, modułowa struktura Synapse czy dosłownie – lampy bez żarówek (LED zintegrowany z oprawą).

Showroom Warszawa

Światło to fenomen

 

Żarówka tradycyjna czy dioda LED? Świetlówka czy może halogen? Jaka barwa światła, moc i natężenie? Wybór odpowiedniego oświetlenia nie jest łatwy. Idealnie byłoby móc “doświadczyć światła”, jeszcze przed instalacją w warunkach domowych. Właśnie dlatego w Showroomie znajduje się Lighting Aplication Center (LAC) – strefa, w której każdy może samodzielnie przetestować i dobrać optymalne parametry świetlne, a przy okazji sprawdzić możliwości Philips Hue.

Przeczytaj też…

 • Jak szybko i dobrze wybrać LED?

  Jak szybko i dobrze wybrać LED?

  Czy kupując żarówkę otwieracie pudełko i na wszelki wypadek sprawdzacie, co jest w środku? Z badań wynika, że taki odruch ma zdecydowana większość z nas.

 • Nowa kolekcja lamp ogrodowych

  Nowa kolekcja lamp ogrodowych

  Spraw, aby Twój ogród zachwycał ciekawymi rozwiązaniami. Stwórz wyjątkową atmosferę dzięki oświetleniu ogrodowemu. Wypróbuj lampy ogrodowe Philips.

 • Poznaj Philips Hue

  Poznaj Philips Hue

  Romantyczny wieczór we dwoje? Impreza dla znajomych? Każda okazja wymaga innego światła. Stwórz wyjątkową atmosferę za pomocą Philips Hue.

 • Showroom Philips w Warszawie

  Showroom Philips w Warszawie

  Odwiedź miejsce, które zmieni Twoje postrzeganie światła - Philips Showroom w Warszawie. Zobacz, jak wiele możesz zyskać dzięki odpowiedniemu oświetleniu.

 • Philips Showroom

  Philips Showroom

  Odwiedź Philips Showroom i odkryj wyjątkowe świetlne inspiracje. Zaaranżuj swoją przestrzeń za pomocą światła.

 • Praktyczne oświetlenie łazienki LED

  Praktyczne oświetlenie łazienki LED

  W łazience spędzamy codziennie dość dużo czasu. To miejsce kluczowe dla naszych przygotowań do pracy, miejsce, w którym rozpoczynamy dzień i które niebagatelnie wpływa na nasz nastrój przez cały dzień.

 • Odkryj, jak oświetlić ogród

  Odkryj, jak oświetlić ogród

  Ogród jest miejscem wyjątkowym. Jeśli masz szczęście mieszkać we własnym domu i posiadasz ogród, dbaj o niego, bowiem może Ci on przynieść bardzo wiele radości i satysfakcji.

 • Jaki rodzaj żarówek wybrać?

  Jaki rodzaj żarówek wybrać?

  Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań zapewniających oświetlenie w naszym domu. Tradycyjne żarówki żarowe, choć są już w odwrocie, wciąż możemy spotkać na sklepowych półkach.

 • Jak dobrać moc żarówek?

  Jak dobrać moc żarówek?

  To pytanie jest tylko z pozoru proste. Odpowiedź na nie zależy od kilku czynników, takich jak typ powierzchni, którą oświetlamy, przeznaczenie punktu oświetleniowego, czy wreszcie rodzaj żarówek, których będziemy używać.

 • Rozświetl serce swojego domu

  Rozświetl serce swojego domu

  Z czym kojarzy Ci się kuchnia? Zapewne przede wszystkim (lub wyłącznie) z pomieszczeniem, w którym przygotowuje się posiłki.