Oświetlenie

pokoju dziecięcego

Spraw, by w pokoju Twojego dziecka zagościła magia - oświetlenie, które czyni cuda!


Urządzanie pokoju dla dziecka może dać dużo frajdy także dorosłym! Warto pamiętać, że jedną z podstawowych kwestii, o którą trzeba szczególnie zadbać, jest oświetlenie do pokoju dziecięcego. Odpowiednie natężenie światła i rozsądnie rozmieszczone jego źródła mają niebagatelny wpływ na codzienne samopoczucie dziecka i jego rozwój.

Oświetlenie dla dzieci – postaw na delikatność

 

Dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka kluczowy jest regularny, niczym niezakłócony sen. Ilość i natężenie światła w pomieszczeniach, gdzie spędza ono najwięcej czasu, może mieć na rytm i cykl snu niebagatelny wpływ. Lampy do pokoju dziecięcego powinny więc emitować światło delikatne, łagodne i ciepłe. Zbyt mocne i ostre może drażnić, a w efekcie skutkować problemami ze snem. Nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań, by górne światło czy lampki nocne dla dzieci nie mogły być wyposażone w technologie energooszczędne. Wiele propozycji tego typu znajdziesz w ofercie Philips.


Atestowane materiały i solidne wykończenie – gwarancja bezpieczeństwa


Niezwykle ważne jest, by lampy dla dzieci wykonane były z tworzyw przyjaznych maluchom. Philips dba o to, by w procesie produkcji oświetlenia dla dzieci wykorzystywać tylko bezpieczne materiały, takie jak nietoksyczne farby czy drewno z certyfikatem FSC. Europejskie normy bezpieczeństwa produktów dla dzieci spełniane są w 100 %.

 

Wybierając lampki dla dzieci, zwróć koniecznie uwagę na jakość wykończenia produktów. Unikaj ostrych krawędzi i luźnych elementów, które mogą zagrozić zdrowiu Twojego maleństwa. Sprawdź też zabezpieczenie przewodów.

Wysoka jakość – energooszczędne źródła światła

 

Philips oferuje szeroki wybór oświetlenia dla dzieci o najnowszej energooszczędnej technologii, począwszy od energooszczędnych świetlówek kompaktowych, skończywszy na żarówkach LED o wysokiej mocy.

Wygoda użytkowania przede wszystkim


    Oświetlenie do pokoju dziecięcego powinno być przede wszystkim ergonomiczne i wygodne dla samych rezydentów. Najważniejszym czynnikiem jest dostępność do włączników światła. Powinny być one ulokowane tuż obok dziecięcego łóżka, na wyciągnięcie ręki – tak, by dziecko mogło bez problemu włączyć światło w nocy, idąc do toalety. Pomyśl też o włącznikach z możliwością regulacji natężenia światła. Zbyt nagłe przejście z ciemności do pełnego oświetlenia może skutkować szokiem dla receptorów wzroku i wystraszyć Twojego malucha.


Lampa dla dzieci – wymiar nie tylko praktyczny


    Jak i we wszystkich innych pomieszczeniach, lampy do pokoju dziecięcego powinny być wybrane nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność… Wymiar ozdobny jest niezwykle ważny. Jeśli masz małe dziecko, które nie potrafi jeszcze wypowiedzieć się na temat swoich upodobań, postaw na oświetlenie, które będzie stymulowało jego rozwój. Gwiazdki, chmurki, motylki, kształty geometryczne – wszystkie one będą odpowiednie. Postaraj się oczywiście, by żyrandole i lampy dziecięce dobrze wkomponowały się w cały obrany przez Ciebie styl pokoju dziecięcego. Poczucie estetyki warto kształtować u swoich pociech już od kołyski!

Starsze dzieci z pewnością będą miały sporo do powiedzenia na temat elementów wystroju swojego królestwa. W ofercie Philips znajdziesz wiele propozycji, które mogą je zainteresować – przygotuj się na długie pertraktacje… Lampa dziecięca bowiem niejedno ma imię – na abażurze może się pojawić Elsa z disneyowskiego hitu Frozen, Kubuś Puchatek albo Spiderman. Motywy bajkowe nie ograniczają się oczywiście jedynie do lampek nocnych dla dzieci. Jednym z hitów Philips są na przykład żyrandole w kształcie głowy Myszki Miki i Minnie. Będzie z czego wybierać… Pamiętaj o doborze odpowiedniego oświetlenia biurka dziecięcego. Pilny uczeń spędzi przy nim długie godziny – zadbaj o to, by nie nadwerężać jego wzroku.

Popularne lampy do pokoju dziecięcego