Konsumenckie
Produkty

Mój ogród światłoczuły

Mój ogród światłoczuły  

 

Ogród za dnia uspokaja i daje schronienie. To tu czujemy, że jesteśmy bliżej sensu życia. Nocą ogród zmienia swój charakter. Wprowadzając do niego światło sprawimy, że będziemy się nim cieszyć, kiedy tylko chcemy. Stwórzmy więc ogród światłoczuły. Ogród, który nigdy nie śpi.

Mój ogród światłoczuły

W rajskim Edenie Adam i Ewa wiedli żywot idealny. W ogrodzie Hesperyd swoje apogeum miała namiętność Zeusa i Hery. W „Panu Tadeuszu“, skrzący się życiem i barwami ogród pobudził do szybszego bicia serce Hrabiego Horeszko. Bohaterowie powieści „Tajemniczy ogrod“ w nim odnaleźli spokój i szczęście. Bo ogród to miejsce, z którego się wywodzimy.


Pamiętajmy o świetle

Wspominając piosenkę Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach”, aż chce się dodać – pamiętajmy o świetle w ogrodzie. Jego niezwykłość bowiem tkwi nie tylko w pięknie, jakie ujawnia światło dzienne. Nocna odsłona ogrodu jest równie urzekająca. Kieruje naszą wyobraźnię w stronę budzącej dreszcz emocji tajemniczości. Gdy jednak nie ma w nim światła, poddajemy się nastrojowi niepewności i wyobcowania. Gubimy w tej dotychczas przyjaznej przestrzeni czując lęk.
A światło? Już twórcy gotyckich katedr uczynili z niego nieodzowny element porządkujący przestrzeń. Wynalezienie żarówki sprawiło zaś, że człowiek mógł już całkowicie podporządkować sobie otoczenie.

Robin-post-black
Robin wall lantern black

Malowanie ogrodu światłem

Trzeba dodać jeszcze jeden krok w tej świetlanej rewolucji. Oświetlenie LED, które pozwoliło jeszcze zapanować nad kosztami. Bo światło ma swoją cenę. W przypadku ogrodów za tę niewielką obecnie, możemy wykreować niezwykłą przestrzeń, w której światło rozjaśnia ogród nocą. Jednak tylko na tyle, by nadal czuć tę tajemniczość i magiczny nastrój.
Co można wyczarować w nocnym ogrodzie? Zabawmy się w malarza komponującego obrazy, na których światło gra w berka z cieniem. Ze ścieżką, która lśni prowadząc nas po ogrodzie. Z jasnymi punktami, które rozświetlają drzewa lub krzewy, odsłaniając ich ukryte piękno. Ze świetlistą altaną, stającą się w nocnym ogrodzie kierunkowskazem, ostoją jasności i spokoju.

Narzędzia malarskie

Malarz z namysłem wybiera farby, pędzle i inne potrzebne materiały. By efekt był trwały i zgodny z oczekiwaniami, oświetlenie ogrodowe także powinno być wybrane w sposób przemyślany. Pod kątem jakości, a także szerokich możliwości zastosowania. Godne polecenia jest oświetlenie ogrodowe firmy Philips Lighting. Tak różnorodne, że pozwala rozświetlić nocny ogród według własnych upodobań i w ulubionym stylu. Trwale, elastycznie, energooszczędnie i funkcjonalnie – lampy Philips Lighting są idealną propozycją dla każdego, kto myśli o rozświetleniu swojego ogrodu.


Udaj się z nami na spacer po ogrodzie, który oświetlimy tak, by zobaczyć go w zupełnie nowym świetle!

Robin post black