Konsumenckie
Producty

Nadaj styl

swojemu ogrodowi

Style w ogrodzie

 

Masz wizję idealnego ogrodu? Niegdyś trendy wyznaczali architekci - teraz wystarczy nam tylko kilka wskazówek, aby zrobić to samemu. Swobodnie aranżujemy zieleń i oświetlamy ją według własnego uznania dzięki bogatej gamie oświetlenia Philips.

Wizja mojego ogrodu

W ogrodzie czas płynie wolniej. Tu z ulgą zrzucamy z siebie ciężar codziennych obowiązków. Oddajemy się w nim swoim małym przyjemnościom. Scenerię budujemy według tego, co nam się podoba, co nas najbardziej fascynuje.

 

Wichrowe Wzgórza

Słońce śpi. Ogród kąpie się w świetle latarni Robin. Siadamy w wygodnym fotelu z kieliszkiem wina w jednej ręce i z dobrą książką w drugiej. W myślach cofamy się do beztroskich czasów dzieciństwa. Ogarnia nas melancholijny nastrój. Zanurzamy się w świecie z przeszłości.

Dunetop
Dusk

Sielski krajobraz

Zbliża się noc. Świat wokół zwalnia i cichnie. Ogród wydobywają z mroku lampy Cottage, które przywodzą na myśl stare latarnie sodowe. Pijemy rozgrzewającą herbatę z porcelanowych filiżanek. Smuga pary snuje się w głąb podświetlonego ogrodu. Spokój i cisza - jak makiem zasiał. Miasto jest daleko.

Japoński minimalizm

Wybiła północ. Rozkładamy koc na trawie. Włączamy muzykę. Mozart? The Clash? Komeda? Nasz wzrok prześlizguje się po prostych konturach lamp Dunetop. Rozświetlają ogród dyskretnie, jakby nie chciały odciągać wzroku obserwatora od naturalnego przepychu ogrodu. A jednak uzupełniają go. Nowoczesnym, lecz nieinwazyjnym sznytem. Zamiłowanie do prostoty, form geometrycznych, muzyki.

Sunset wall lantern inox
Robin wall lantern black

W ogrodzie zen

Wieczorna cisza zachęca do kontemplacji. Delikatnie oświetlona altana dzieli się światłem z ogrodem. Księżyc puszcza oko do lamp Moonbow, które przenoszą jego blask do zacienionych zakamarków ogrodu. W oddali widać jasną poświatę wokół elewacji domu, muśniętej światłem z kinkietów Sunset. Siadamy na macie. Zamykamy oczy i oddajemy się medytacji.

Bliżej natury

Nocą ogród pachnie inaczej, intensywniej. Lubisz spacerować po nim po zmroku. Przyglądać się śpiącym kwiatom i krzewom. Czasem masz ochotę podświetlić kwitnącą azalię lub ulubione drzewo. Lubisz światło, które w każdej chwili możesz przenieść w dowolne miejsce. Lubisz światło naturalne, solarne – bo takie pasuje do Twojej wizji ogrodu. Czystego, naturalnego. Lubisz lampy solarne Philips Dusk.

 

Gdy mamy już wyobrażenie swojego ogrodu idealnego, możemy przystąpić do jego oświetlania. Zacznijmy od ścieżek. I ulubionych roślin.

Moonbow