Konsumenckie
Producty

Oświetlenie Twojego ogrodu

Światło na materię

 

W przytulnej altanie możemy schować się przed światem. Oczko wodne daje ochłodę i miłe dla oka doznania wizualne. Posąg, murek lub stylowa waza uzupełnią ogród o elementy architektoniczne. Nocą, podświetlone – te wszystkie elementy dopełniają naszą przestrzeń ogrodową. Zobacz, co zyskasz zakładając oświetlenie, np. ścieżek ogrodowych.

Światło na materię

Mała architektura ogrodowa również domaga się światła nocą. Światła niekoniecznie intensywnego, ale takiego, które delikatnie podkreśli kontury i uwypukli jej fakturę.

 

Altany, tarasy i werandy

Podświetlając altanę tworzymy na mapie swojego ogrodu urokliwą, jasną wysepkę. Możemy oświetlić ją zarówno lampą wiszącą, jak i kinkietami umieszczonymi po bokach. Ciepła barwa światła uczyni to miejsce bardziej przytulnym, a energooszczędne oświetlenie LED sprawi, że nic nie będzie zakłócało naszego wypoczynku.
Podobnymi prawami rządzi się oświetlenie werandy, balkonów czy tarasów, przy czym tutaj – jeśli pozwalają nam na to warunki - możemy je umieścić w podłożu. Warto, bo nawet nie mając ogrodu, dostosujemy tę przestrzeń do wieczoru spędzonego na powietrzu.

 

Rzeźbienie światłem

Oświetlenie oczka wodnego czy fontanny stworzy fantastyczne efekty wizualne. Możemy je umieścić na dnie zbiornika, ale także przy jego brzegach, wśród kamieni czy za gęstym krzewem. Korzystając z lamp solarnych Philips Dusk zyskujemy dowolność w aranżowaniu okolic zbiornika wodnego w zależności od kaprysu czy potrzeby chwili.
Jeśli w naszym ogrodzie mamy kamienne wazy i elementy figuralne, wówczas możemy – podobnie jak w przypadku roślin – pobawić się światłocieniem, uzyskując dzięki nim teatralny efekt.
Gdy umieścimy lampę za rzeźbą, wydobędziemy z mroku jej kontury. Gdy podświetlimy tło (np. murek, ścianę czy żywopłot), figura będzie się odcinała na nim ciemną sylwetką. Możemy także uzyskać efekt księżycowego blasku. Lampę umieszczamy w koronie drzew, kierując snop rozproszonego światła ku ziemi. W ten sposób dobrze podświetlimy na przykład miejsce do grillowania.

 

Robin lantern pendant black
Cottage wall lantern black

Światło na ścian

Kinkiety pozwolą ciekawie oświetlić ściany muru czy elewacji budynku – uwypuklą ich fakturę czy kolor. Nowa kolekcja lamp ogrodowych firmy Philips daje tutaj bardzo wiele możliwości, zarówno w kwestii doboru stylu, jak i efektów świetlnych. Warto zwrócić uwagę na kinkiety Sunset, ze światłem skierowanym w górę i dół, czy też kolekcję Moonbow, której kinkiety przypominają pierścienie. Tworzą one na murach i ścianach subtelne impresje świetlne.


Nasz ogród w nowym świetle jest gotowy! Czas na wieczorne barbecue, romantyczną kolację dla dwojga, albo – zabawę w nocne podchody.