Wybierz żarówkę
Znajdź żarówkę w naszej

ofercie kształtów,

trzonków i technologii

Jaki rodzaj oświetlenia spełniałby Twoje potrzeby?

Firma Philips oferuje szeroki wybór żarówek dopasowanych do Twoich potrzeb. Chcesz rozjaśnić swój dom? A może potrzebujesz ciepłego światła, aby stał się bardziej przytulny? Philips ma wszystko, czego potrzebujesz i pomoże Ci dokonać wyboru. Wskaż, czego potrzebujesz, klikając poniżej, i znajdź odpowiednią żarówkę.

Podstawowe źródła światła

Chcę oświetlić przestrzeń. Chcę lepiej widzieć!

Zobacz wszystkie produkty

Łagodne światło

Potrzebuję światła, ale chcę też, aby tworzyło ono ciepłą, przytulną atmosferę.

Zobacz wszystkie produkty

Jasne światło

Potrzebuję jasnego; i skrzącego światła, aby stworzyć  eleganckie wnętrza.
 

Oświetlenie
akcentujące

Za pomocą światła chcę podkreślić przestrzeń lub wybrany przedmiot.
 

Dodatkowe mocniejsze oświetlenie

Potrzebuję mocniejszego dodatkowego oświetlenia, aby się skupić.

 

Zobacz wszystkie produkty

Specjalne
zastosowanie

Potrzebuję żarówki do oświetlenia garażu, lodówki lub innego specjalnego zastosowania.

Zobacz wszystkie produkty

Popularne produkty

Przejrzyj nasze popularne produkty i wybierz odpowiednią żarówkę

Potrzebujesz dalszej pomocy? Wybierz odpowiednią żarówkę

Aby dowiedzieć się więcej o Philips Lighting, obejrzyj nasze filmy lub kliknij  tutaj

Żarówki LED

 

Ciepłe, białe światło żarówek LED odmieni każde pomieszczenie. W tym poradniku pokazano nieograniczone możliwości oświetleniowe żarówek LED. Z żarówkami LED możesz zaoszczędzić pieniądze i do 90% energii.

Efekt oświetleniowy

Efekt oświetleniowy

 

Zobacz, jak powłoka żarówki wpływa na efekt oświetleniowy. Przekonaj się, jak może Ci to pomóc w stworzeniu odpowiedniego rodzaju oświetlenia. Matowe żarówki dają rozproszone światło. Przezroczyste żarówki dają skrzące, naturalne i ciepłe światło.

Żarówki energooszczędne

Żarówki energooszczędne

 

Żarówki energooszczędne, inaczej zwane kompaktowymi świetlówkami fluorescencyjnymi, zużywają mniej energii niż klasyczne żarówki, ale dają taką samą ilość światła. Zobacz, jak energooszczędne rozwiązania mogą Ci pomóc w uzyskaniu odpowiednich efektów oświetleniowych, stworzeniu atmosfery pasującej do nastroju i w obniżeniu Twoich rachunków.

 

Żarówki halogenowe

Żarówki halogenowe 

 

Żarówki halogenowe w najszybszy i najprostszy sposób zastąpią klasyczne żarówki. Zobacz możliwości oświetleniowe żarówek halogenowych, które dają równie ciepłe i skrzące światło jak klasyczne żarówki. Żarówki halogenowe w najszybszy i najprostszy sposób zastąpią klasyczne żarówki.

Tradycyjne żarówki przestały być wprowadzane na rynek UE w 2012 roku, a ich miejsce zajęły nowocześniejsze i bardziej energooszczędne źródła światła, głównie świetlówki kompaktowe i LED. Oznacza to, że w kolejnych latach w gospodarstwach domowych zużyte świetlówki kompaktowe i LED pojawią się w  znacznych ilościach. Celem nowej Dyrektywy w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest przyczynianie się do zrównoważonej produkcji i konsumpcji poprzez ograniczenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a ponadto poprzez ponowne użycie, recykling i inne formy odzysku takich odpadów. Każde gospodarstwo domowe pełni ważną rolę w procesie zbiorki odpadów specjalnych, dzięki odpowiedniej segregacji tych odpadów.

 

Podobnie jak farby, baterie, termostaty czy elektryczne i elektroniczne urządzenia użytku domowego, świetlówki CFL i źródła światła LED należy usuwać w odpowiedni sposób.

 

Wszystkie świetlówki CFL i źródła światła LED są oznaczone znaczkiem przekreślonego kosza na śmieci co oznacza, że ich użytkownik powinien usuwać produkt osobno, inaczej niż zwykłe odpady, korzystając ze specjalnych pojemników. Nigdy nie wyrzucaj świetlówki lub LED do ogólnego pojemnika na odpadki, ze względu na możliwość negatywnego oddziaływania na środowisko i ludzi. Zużyte świetlówki i LED należy wyrzucić do specjalnie oznakowanych pojemników w sklepie lub oddać do punktu zbiórki odpadów sprzętu elektronicznego w celu ich utylizacji - lista takich punktów powinna być dostępna na stronie internetowej każdej gminy.