Oświetlenie

Stwórz odpowiednią atmosferę  za pomocą światła halogenowego

Światło halogenowe jest przyjazne dla środowiska i daje wspaniały blask. Tworzy bogate kontrasty i oświetla przestrzenie czystym, jasnym światłem. Lampy halogenowe marki Philips są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, które idealnie pasują do szerokiej oferty opraw oświetleniowych oraz innych urządzeń.

 

Nasze żarówki halogenowe Halogen Classic mają takie same kształty jak tradycyjne żarówki, ale są jaśniejsze i bardziej trwałe. Lampy Halogen Classic są zatem najlepszą alternatywą dla żarówek

 

Odkryj wszystkie żarówki halogenowe Philips

Przejdź na oświetlenie
LED już teraz

Historia
 

W 1955 r. inżynierowie Philips stworzyli żarówkę wypełnioną gazem halogenowym (bromem). Prawie 60 lat później firma Philips opracowała technologię halogenową, dzięki której powstały niesamowite żarówki halogenowe.


Odkryj wszystkie żarówki halogenowe Philips

 

Jak działają nasze halogenowe żarówki
 

Żarówka halogenowa jest lampą kwarcowo-halogenową z żarnikiem wolframowym. Stanowi bardziej rozwiniętą postać dobrze znanej tradycyjnej żarówki – też ma wolframowy żarnik podobny do tego, który znajduje się w zwykłej żarówce. Jednak od żarówki tradycyjnej różni się tym, że pobierając mniej energii, daje taką samą ilość światła. Ponadto żarówka halogenowa jest wypełniona gazem halogenowym. Obudowa jest wykonana ze szkła kwarcowego, wysokiej jakości krzemionkowego lub z glinokrzemianu.

   

Oświetlenie halogenowe – większa jasność
 

Szukasz rozwiązania, które natychmiast da pełną jasność? Chcesz dopasować ilość światła do swoich potrzeb?

Żarówka halogenowa jest stworzona dla Ciebie:
 

• Najwyższej jakości światło o doskonałym wskaźniku oddawania barw (Ra = 100)

• Z możliwością całkowitego przyciemnienia (od 0 do 100%) dla wszystkich poziomów jasności

• Błyskawiczne włączanie bez rozgrzewania

• Niskie koszty wymiany dzięki długiej żywotności

• Niewielkie rozmiary, łatwy montaż

• Dłuższy okres użytkowania niż w przypadku zwykłej żarówki

Dostępna w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu na pewno dobierzesz żarówkę do swoich potrzeb.
 

Odkryj całą ofertę halogenową Philips


Najczęściej zadawane pytania

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o żarówkach halogenowych? Przeczytaj odpowiedzi na pięć najczęściej zadawanych pytań.

 

 

1. Co to jest lampa halogenowa?

 

Lampa halogenowa to rodzaj żarówki. Posiada ona wolframowe żarniki, takie jak w tradycyjnych żarówkach używanych w wielu domach, jednak jej wnętrze wypełnione jest halogenem, zazwyczaj z bromem lub jodem. Lampa halogenowa daje wyraźne białe światło, które znakomicie oddaje barwy. Dzięki temu znajduje ona wiele zastosowań.
 

2. Jakie są najważniejsze zalety lamp halogenowych?

 

Lampy halogenowe dają wiele korzyści:

- Wysokiej jakości światło o doskonałym wskaźniku oddawania barw (Ra = 100)
- Dają możliwość pełnego przyciemniania

- Lampy halogenowe są przyjazne dla środowiska i dają wyraźne białe światło
- Lampy halogenowe Philips są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach i znajdują zastosowanie w wielu rozwiązaniach oświetleniowych
- Dłuższa żywotność niż w przypadku tradycyjnej żarówki
- Lampa halogenowa Philips nie wymaga rozgrzania się, błyskawicznie rozjaśniając przestrzeń

 

3. Czy wszystkie lampy halogenowe dają możliwość regulacji strumienia świetlnego?

 

Lampy halogenowe podczas pracy wytwarzają bardzo wysokie temperatury. Możliwa jest zmiana natężenia strumienia świetlnego powyżej 60% napięcia znamionowego. Przed wyłączeniem lamp zaleca się przywrócenie pełnej jasności na czas jednej minuty.
 

4. Dlaczego żywotność lampy halogenowej jest dłuższa niż tradycyjnej żarówki?

 

Żywotność lamp halogenowych jest od 2 do 5 razy dłuższa niż tradycyjnych żarówek Dzieje się tak dzięki zdolności halogenu do regeneracji. Halogen sprawia, że parujące cząsteczki wolframu osiadają z powrotem na żarniku, a nie na ścianach żarówki. Opóźnia to zużycie żarnika i sprawia, że lampa może pracować dłużej. 
 

5. W jaki sposób lampy halogenowe zapewniają stały strumień świetlny?

 

Lampy halogenowe mogą zapewnić stały strumień świetlny przez cały okres użytkowania żarówki, ponieważ cząsteczki wolframu osiadają na żarniku świetlówki, a nie na ścianie żarówki, dzięki czemu nie ciemnieją one z czasem, a świetlówka zapewnia wysokiej jakości światło.
 


To trzeba wiedzieć

 

Chcesz wybrać żarówkę halogenową? Wyjaśniamy dlaczego

 

 

 

Dają naturalne, czyste, połyskujące i ciepłe światło. Ponadto można je całkowicie przyciemnić.

Duży wybór oznacza, że zawsze znajdziesz żarówkę odpowiednią do Twoich potrzeb i opraw.

Dobrze znane żarówki lub lampy odbłyśnikowe do specjalnych rodzajów opraw – halogenowe źródła światła dają Ci największy wybór rozwiązań oświetleniowych do dowolnego typu lamp i są o 30% bardziej wydajne niż zwykłe żarówki.

Krótko mówiąc:

jeśli szukasz najszybszego i najprostszego sposobu na wymianę klasycznych żarówek w domu, ale

chcesz się przy tym cieszyć taką samą jakością czystego, połyskującego, ciepłego światła, halogenowe źródła światła to idealny wybór.

Asortyment halogenowy

Potrzebujesz dalszej pomocy? Wybierz odpowiednią żarówkę

Aby dowiedzieć się więcej o Philips Lighting, obejrzyj nasze filmy lub kliknij  tutaj

Żarówki LED

 

Ciepłe, białe światło żarówek LED odmieni każde pomieszczenie. W tym poradniku pokazano nieograniczone możliwości oświetleniowe żarówek LED. Z żarówkami LED możesz zaoszczędzić pieniądze i do 90% energii.

Efekt oświetleniowy

Efekt oświetleniowy

 

Zobacz, jak powłoka żarówki wpływa na efekt oświetleniowy. Przekonaj się, jak może Ci to pomóc w stworzeniu odpowiedniego rodzaju oświetlenia. Matowe żarówki dają rozproszone światło. Przezroczyste żarówki dają skrzące, naturalne i ciepłe światło.

Żarówki energooszczędne

Żarówki energooszczędne

 

Żarówki energooszczędne, inaczej zwane kompaktowymi świetlówkami fluorescencyjnymi, zużywają mniej energii niż klasyczne żarówki, ale dają taką samą ilość światła. Zobacz, jak energooszczędne rozwiązania mogą Ci pomóc w uzyskaniu odpowiednich efektów oświetleniowych, stworzeniu atmosfery pasującej do nastroju i w obniżeniu Twoich rachunków.

 

Żarówki halogenowe

Żarówki halogenowe 

 

Żarówki halogenowe w najszybszy i najprostszy sposób zastąpią klasyczne żarówki. Zobacz możliwości oświetleniowe żarówek halogenowych, które dają równie ciepłe i skrzące światło jak klasyczne żarówki. Żarówki halogenowe w najszybszy i najprostszy sposób zastąpią klasyczne żarówki.

Tradycyjne żarówki przestały być wprowadzane na rynek UE w 2012 roku, a ich miejsce zajęły nowocześniejsze i bardziej energooszczędne źródła światła, głównie świetlówki kompaktowe i LED. Oznacza to, że w kolejnych latach w gospodarstwach domowych zużyte świetlówki kompaktowe i LED pojawią się w  znacznych ilościach. Celem nowej Dyrektywy w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest przyczynianie się do zrównoważonej produkcji i konsumpcji poprzez ograniczenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a ponadto poprzez ponowne użycie, recykling i inne formy odzysku takich odpadów. Każde gospodarstwo domowe pełni ważną rolę w procesie zbiorki odpadów specjalnych, dzięki odpowiedniej segregacji tych odpadów.

 

Podobnie jak farby, baterie, termostaty czy elektryczne i elektroniczne urządzenia użytku domowego, świetlówki CFL i źródła światła LED należy usuwać w odpowiedni sposób.

 

Wszystkie świetlówki CFL i źródła światła LED są oznaczone znaczkiem przekreślonego kosza na śmieci co oznacza, że ich użytkownik powinien usuwać produkt osobno, inaczej niż zwykłe odpady, korzystając ze specjalnych pojemników. Nigdy nie wyrzucaj świetlówki lub LED do ogólnego pojemnika na odpadki, ze względu na możliwość negatywnego oddziaływania na środowisko i ludzi. Zużyte świetlówki i LED należy wyrzucić do specjalnie oznakowanych pojemników w sklepie lub oddać do punktu zbiórki odpadów sprzętu elektronicznego w celu ich utylizacji - lista takich punktów powinna być dostępna na stronie internetowej każdej gminy.