Nowi dyrektorzy zarządzający w fabrykach Philips w Pile i Kętrzynie

wrzesień 5, 2013

 

Marek Huzarewicz 1 września 2013 r. został powołany na stanowisko dyrektora fabryki Philips Lighting w Pile. Pilski zakład ma znaczący wkład w rozwój ekonomiczny nie tylko miasta Piły, ale
i województwa wielkopolskiego. Zatrudnia ponad 3 tys. osób. Jest 6. największym pracodawcą
w Wielkopolsce i największym w samej Pile. „To dla mnie wielki zaszczyt i wyzwanie kierować tak potężną organizacją w trudnym otoczeniu zewnętrznym, jakie obecnie obserwujemy. Pilska fabryka posiada wielki potencjał i doświadczenie, wierzę więc, że z powodzeniem będziemy dalej pracować na tym wysoce konkurencyjnym rynku” – powiedział Marek Huzarewicz.


Dotychczasowy prezes zarządu i dyrektor pilskiej fabryki Edmund Lewiński przejął funkcję Starszego Dyrektor Strategii Przemysłowej w Philips Lighting i będzie wspierać swoim doświadczeniem i wiedzą obszar wspólnego planowania strategicznego dla wszystkich fabryk oświetlenia Philips w Polsce. Poprzednie stanowisko Marka Huzarewicza, dyrektora fabryki w Kętrzynie, zostało powierzone Andrzejowi Malickiemu. Odpowiedzialny on będzie za dalszy rozwój kętrzyńskiego zakładu, jak
i działu badawczo-rozwojowego zajmującego się opracowywaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań opartych na technologii LED. Wszedł on również do zarządu Philips Lighting Poland, na którego czele stanął Marek Huzarewicz. 


Oprócz Piły, Philips prowadzi również działalność produkcyjną w dwóch innych miastach –
w Kętrzynie i Pabianicach. W sumie Philips Lighting zatrudnia ponad 4600 osób, co sprawia, że znajduje się w gronie siedemdziesięciu największych polskich pracodawców. Wg rankingu Randstad spółka znajduje się również w pierwszej dwudziestce najwyżej ocenianych pracodawców. Otrzymała również wyróżnienie Great Place to Work.


"Zmiany w zarządzie potwierdzają nasze długofalowe zaangażowanie w Polsce i znakomitą pracę wykonywaną przez polskich menedżerów. Jesteśmy dumni, że Marek Huzarewicz będzie kontynuować rozwój naszej działalności w Polsce. Polska jest dla nas istotnym rynkiem, na którym działamy od ponad 90 lat. Jest to również kraj unijny, w którym prowadzimy działalność produkcyjną na największą skalę, dzięki czemu znacząco przyczyniamy się do rozwoju miast, w których znajdują się nasze fabryki, województw i gospodarki narodowej. Znakomita jakość produktów i rozwiązań pochodzących z Polski sprawia, że są one dostarczane na rynki całego świata. Dzięki temu jesteśmy 9. największym polskim eksporterem "- powiedział Joost Leeflang, prezes Philips w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.  W roku 2012  Philips Lighting Poland Sp. z o.o. osiągnęła przychód przekraczający 4 mld zł. Sprzedaż zagraniczna stanowi ok. 90 proc. wypracowywanego przychodu. Spółka zatrudnia pracowników w Pile, Kętrzynie, Pabianicach i Warszawie.

You are about to visit a Philips global content page

You are about to visit the Philips USA website.

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.