4 Nagrody EISA dla Philips za innowacje w kategorii TV oraz Dźwięk

wrzesień 6, 2010

Philips ma przyjemnośc poinformować o otrzymaniu 4 prestiżowych nagród za swoje produkty od Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych (EISA). W dziedzinie wideo Philips został nagrodzony dwoma nagrodami: TV Philips 46” seria LED Pro 9000 (46PFL9705) otrzymał nagrodę  dla najlepszego europejskiego telewizora (European LCD TV 2010-2011), a nagroda za najbardziej przyjazny środowisku telewizor (European Green TV 2010-2011) przypadła 42” Philips Econova TV (42PFL6805). Zespół oceniający w kategorii: Audio/kino domowe, przyznał nagrodę dla europejskiego kina domowego (European Home Theater System 2010-2011) zestawowi Philips 360 Sound (HTS9520). Miniwieża Hi-Fi z głośnikami SoundSphere (MCi900) została wyróżniona zaś tytułem europejskiego odtwarzacza płyt kompaktowych (European Compact System 2010-2011).

 

 

Do tej pory Philips otrzymał nagrody EISA dwadzieścia dwa razy. Jury doceniło produkty ze względu na ich proste w użytkowaniu rozwiązania z zastosowaniem technologicznych innowacji.

 

Najlepszy telewizor LCD  w Europie 2010-2011 

 


Telewizor Philips z serii LED Pro 9000 z ekranem 46-calowym dzięki zapierającej dech w piersiach ostrości obrazu został po raz kolejny nagrodzony przez EISA prestiżową nagrodą w dziedzinie TV.
 
Telewizory z serii LED Pro  9000 zostały zaprojektowane, aby zapewnić najwyższą jakość obrazu.. Seria LED  Pro 9000 wyprzedza trendy i dzięki zastosowaniu systemów takich jak Ambilight, Perfect Pixel HD i Perfect Natural Motion, na domowej kanapie możemy poczuć się zupełnie jak w kinie.

Członkowie jury z EISA tak motywują swój wybór: “Philips jest przez wielu uważany za technologicznego lidera, oferującego innowacyjne rozwiązania. Cechy takie jak doskonała kompensacja ruchu, wykorzystanie technologii sterowania podświetlaniem matrycy LCD (scanning backlight) z miejscowym przyciemnieniem, dowodzą ciągłego doskonalenia metod przez tę firmę w poszukiwaniu jak najbardziej optymalnych rozwiązań. W modelu 46PFL9705 wykorzystano technologię BrightPro, tzw. “turbo dopalacz” dla jasności obrazu. Ta technologia pozwala na zachowanie odpowiedniego kontrastu między bardzo jasnymi i ciemnymi fragmentami obrazu, dzięki czemu jest on bardziej dynamiczny.  Dodatkowo telewizor zapewnia doskonałą jakość odbioru, łącznie z rewelacyjnymi efektami audio, bezprzewodowym łączem internetowym z pełną możliwością przeglądania oraz systemem Ambilight Spectra 3. Jest także możliwość wyświetlania obrazu trójwymiarowego przy użyciu dodatkowego zestawu.”

 

 

Najlepsze kino domowe w Europie 2010-2010 

 

Nagroda dla najlepszego kina domowego została przyznana  systemowi Philips 360 Sound  (HTS9520), który został zaprojektowany, jako idealny dodatek do telewizorów LED z serii 9000.
W oparciu o wieloletnie badania i innowacje, kolumny zostały zaprojektowane z takim ułożeniem głośników, aby dźwięk wypełniał całe pomieszczenie w sposób przestrzenny, jakbyś znajdował się w pierwszym rzędzie  na sali kinowej. Każda kolumna tego flagowego modelu jest wyposażona w trzy głośniki: jeden skierowany do przodu oraz dwa na boki. To ułożenie sprawia, że dźwięki docierają do słuchacza pod różnymi kątami, niezależnie od tego, w jakim miejscu pomieszczenia się znajduje.

Zestaw kina domowego Philips 360 Sound odtwarza płyty Blu–ray oraz DVD, jak również pliki muzyczne i filmy wideo przechowywane na urządzeniach przenośnych, takich jak MP3. Po podłączeniu modułu Wi-Fi można uzyskać bezprzewodowy dostęp do nieograniczonych źródeł internetowej rozrywki, a także korzystać z usługi Net TV współpracującej z różnorodnymi serwisami internetowymi.

 

Kluczowym elementem modelu Philips HTS9520 są nowatorskie satelitarne kolumny, każda składająca się z różnorodnych głośników. W dolnej części znajdują się dwa elementy o bocznym ustawieniu, które pełnią rolę dipoli, podczas gdy górna część wykorzystuje konwencjonalne ułożenie – basy/wysokie tony. Są one uzyskiwane z wzmacniaczy klasy D użytych w głównym odtwarzaczu DVD/BD, który zawiera również procesor sygnałowy DSP udoskonalający jakość dźwięku. Zainstalowany głośnik niskotonowy stanowi solidną podstawę dla tonów średnich oraz wysokich i powoduje, że powstaje dźwięk otaczający nas na wiele nowych, ekscytujących sposobów! Ten atrakcyjny i wysokiej jakości system nagłaśniania może być używany z telewizorami 3D i oferuje bezprzewodowy dostęp do domowego serwera.” – tłumaczą członkowie jury EISA.

Najlepszy system kompaktowy Audio  w Europie 2010-2011

 

Mikrowieża z głośnikami SoundSphere Philips (MCi900) została wyróżniona przez EISA nagrodą  dla najlepszego w Europie systemu kompaktowego Audio 2010-2011. Oferuje ona naturalny, autentyczny dźwięk, tak jakby muzyk wykonywał go tuż obok nas. 
Doskonała jakość dźwięku została osiągnięta dzięki unikalnej budowie głośników, składających się z głośników wysokotonowych rozprowadzających dźwięk we wszystkich kierunkach. Mikrowieża Hi-Fi Philipsa z głośnikami SoundSphere (MCi900) dzięki zastosowaniu technologii Streamium pozwala na bezprzewodowe przechowywanie i odtwarzanie muzyki, jak również rozkoszowanie się niezliczoną ilością utworów online lub odtwarzanych prosto z komputera.

 

Według oficjalnej wypowiedzi zespołu przyznającego nagrody EISA: “Jeżeli poszukujesz systemu kompaktowego, który spełnia wszystkie funkcje to MCi900 jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. To najnowsze rozwiązanie wykorzystujące technologię Streamium Wi-Fi i posiadające głośniki SoundSphere. Może odtwarzać pliki filmowe DVD oraz DiVX , pliki muzyczne FLAC oraz WAV, a także oferuje funkcję UPnP (bezpośrednie połączenie), co pozwala na streaming muzyki na MP3 z komputera PC. Możliwe jest również streaming plików dźwiękowych na zewnętrzny dysk twardy o pojemności 160GB, a  Ethernet lub połączenie Wi-Fi umożliwia dostęp do internetowego radia. Aluminiowe głośniki typu SoundSphere są zasilane przez 2x50W amplifier klasy D oraz łączą skierowany do góry głośnik tonów niskich/średnich z oddzielnym głośnikiem tonów wysokich (tweeter) zamontowany na „szypułkach”. Szerokie rozprowadzanie dźwięku w tych innowacyjnych głośnikach pozwala na stworzenie głębokiego i pełniejszego brzmienia dochodzącego do każdego miejsca w pomieszczeniu.”

 

 

Najbardziej przyjazny środowisku telewizor w Europie 2010-2011

 

EISA co roku przyznaje także nagrodę dla produktu przyjaznego środowisku. W tym roku otrzymał ją telewizor Philips 42” Econova LED TV (42PFL6805). Telewizor redukuje zużycie energii elektrycznej o 60%, jest częściowo zrobiony z przetworzonego aluminium i zużywa 0 Wat przy użyciu wyłącznika „Zero Power”. Philips Econova LED TV jest zbudowany z PVC oraz nie posiada bromowanego środka opóźniającego palenie.
W trosce o środowisko naturalne, został zaprojektowany tak, aby jego utylizacja była bardzo łatwa. Pilot telewizora jest zasilany energią słoneczną, co oznacza, że używając go mamy jeszcze większy wpływ na ochronę środowiska. 

 

Zespół przyznający nagrody EISA stwierdził, że: “Model Philips 42PFL6805 osiągnął imponujący wynik zużycia 40 Wat w trybie eco-mode. Zestaw jest odzwierciedleniem holistycznego podejścia do projektowania ekologicznego, co jest widoczne w wielu szczegółach, takich jak nieortodoksyjny design produktu, zasilany energią słoneczną pilot, możliwość zawieszenia na ścianie lub postawienia zestawu oraz instrukcja obsługi w formie internetowej – e-manual. Tym, co dopełnia obraz jest inteligentne stworzenie małego panelu, zrobionego częściowo ze zutylizowanego aluminium, który przykrywa wszystkie elementy elektroniczne, zamiast całkowitej tylnej osłony używanej przez konkurencję.”

 

 

EISA
Philips otrzymał dotychczas 22 nagrody przyznawane przez EISA, w tym 2 za ekologiczne produkty, 3 za innowacje oraz 17 nagród za telewizory roku.
Nagrody EISA są przyznawane co roku przez grupę składającą się z przedstawicieli ponad 50 magazynów z ponad 20 europejskich krajów i zajmujących się fotografią, wideo, audio, kinem domowym oraz telefonią komórkową. Poszczególne zespoły pracują oddzielnie, ale wszystkie pod przewodnictwem Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych (EISA). Nagrody EISA zostaną uroczyście wręczone firmie Philips na ceremonii IFA w Berlinie, w Niemczech na początku września.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów marki Philips zapraszamy na strony:
www.philips.com/cinema lub www.philips.com/sound

 


 

 


 

Dodatkowych informacji udziela:

W przypadku pytań, prosimy o kontakt.

.

O Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) jest zdywersyfikowaną firmą, skupioną na ochronie zdrowia i poprawie jakości ludzkiego życia dzięki wprowadzanym we właściwym czasie innowacjom. Philips jest światowym liderem w ochronie zdrowia, kształtowaniu stylu życia oraz oświetleniu, wykorzystującym technologie i wzornictwo do opracowywania rozwiązań odpowiadających ludzkim potrzebom – zgodne z przyrzeczeniem marki „sense and simplicity”. Philips, z centralą w Holandii, zatrudnia ponad 116 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach na całym świecie. W 2009 roku sprzedaż Philips na świecie osiągnęła 23 mld euro. Philips jest światowym liderem na rynku diagnostycznego sprzętu medycznego i systemów monitorowania zdrowia pacjenta, energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych oraz produktów konsumenckich: sprzętu TV i AGD, golarek, elektroniki użytkowej oraz produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Dodatkowe informacje na stronach www.philips.com/newscenter lub www.pr.philips.pl.

.