Najnowocześniejsze rozwiązania Philips z dziedziny obrazowania medycznego w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku

wrzesień 22, 2010

Nowo otwarte Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku oferuje pacjentom najnowocześniejszy w Polsce sprzęt do obrazowania diagnostycznego: 3-teslowy rezonans magnetyczny oraz 128-rzędowy tomograf komputerowy firmy Philips. Otwocka placówka – pierwszy w naszym kraju specjalistyczny prywatny szpital z rozszerzoną specjalnością onkologiczno-kardiologiczną, będzie ośrodkiem referencyjnym dla Philips Healthcare w tej części Europy. Obejrzyj galerię zdjęć z tego wydarzenia. 

 

Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku to nowy, prywatny ośrodek diagnostyczno-terapeutyczny, dysponujący 96 łóżkami szpitalnymi i 4 salami operacyjnymi. Pacjenci są przyjmowani na oddziałach urologii, ginekologii, ortopedii i neurochirurgii. Usługi medyczne świadczone w ECZ realizowane są zarówno komercyjnie, jak i ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Placówka została wyposażona w najnowocześniejszy w Polsce sprzęt do obrazowania diagnostycznego oferowany przez Philips: 3-teslowy rezonans magnetyczny Achieva 3.0T TX oraz 128-rzędowy tomograf komputerowy Brilliance iCT SP. ECZ dysponuje także innymi, nowoczesnymi aparatami Philips – m. in. cyfrowymi aparatami RTGUSG, angiografem czy jedynym w Polsce cyfrowym mammografem 3D z tomosyntezą obrazu.

 

Otwockie Centrum nie tylko jest jedną z najnowocześniejszej wyposażonych placówek w naszym kraju, lecz także ośrodkiem referencyjnym dla Philips w tej części Europy. Oznacza to, że doświadczenia z ECZ posłużą innym europejskim szpitalom i klinikom, zainteresowanym wyposażeniem w rozwiązania oferowane przez Philips.

 

Obejrzyj film z otwarcia Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku (ang):

 

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Kouyoumdjian 
Corporate Communication Manager Philips Polska 
Al. Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa
tel:  +48 22 571 00 74
kom. +48 607 790 384 
e-mail: krzysztof.kouyoumdjian@philips.com

.

Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) jest zdywersyfikowaną firmą, skupioną na ochronie zdrowia i poprawie jakości ludzkiego życia dzięki wprowadzanym we właściwym czasie innowacjom. Philips jest światowym liderem w ochronie zdrowia, kształtowaniu stylu życia oraz oświetleniu, wykorzystującym technologie i wzornictwo do opracowywania rozwiązań odpowiadających ludzkim potrzebom – zgodne z przyrzeczeniem marki „sense and simplicity”. Philips, z centralą w Holandii, zatrudnia ponad 116 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach na całym świecie. W 2009 roku sprzedaż Philips na świecie osiągnęła 23 mld euro. Philips jest światowym liderem na rynku diagnostycznego sprzętu medycznego i systemów monitorowania zdrowia pacjenta, energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych oraz produktów konsumenckich: sprzętu TV i AGD, golarek, elektroniki użytkowej oraz produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Dodatkowe informacje na stronach www.philips.com/newscenter lub www.pr.philips.pl..