Philips MASTER LEDbulb 12W- pierwszy diodowy zamiennik żarówki 60W

wrzesień 17, 2010

Philips wprowadza na polski rynek pierwsze LED’owe źródło światła będące pełnowartościowym zamiennikiem dla tradycyjnej żarówki o mocy 60W. MASTER LEDbulb o mocy 12W będzie dostępny w sklepach oraz hurtowniach oświetleniowych od października. 

 

 

Parametry uzyskiwane dotychczas przez diodowe źródła światła  powodowały, że były one przede wszystkim stosowane jako dekoracyjny element oświetlenia wnętrz. Wprowadzony przez Philips MASTER LEDbulb o mocy 12W oznacza prawdziwą rewolucję oświetleniową: po raz pierwszy w historii diodowe źródło gwarantuje światło w pełni odpowiadające tradycyjnej żarówce o mocy 60W.


Strumień świetlny nowego źródła Philips wynosi 806 lumenów – czyli o prawie 100 lumenów światła więcej niż dawała „sześćdziesiątka”. Nowy MASTER LEDbulb jest źródłem o temperaturze barwowej 2700 kelwinów. Uzyskane dzięki temu światło ciepłobiałe dokładnie odpowiada tradycyjnej żarówce. Jest to niezmiernie ważny efekt z punktu widzenia konsumentów, którzy – do tej pory – często skarżyli się na zbyt „chłodne” i „blade” światło emitowane przez diody.

 

 

 

 

Trwałość nowego produktu Philips wynosi aż 25 tysięcy godzin trwałości, co oznacza, że będzie on świecił 25 lat. MASTER LEDbulb 12W posiada możliwość regulacji strumienia świetlnego (ściemniania). Produkt jest dostępny z trzonkiem E27.


 

„Ten produkt w pełni odzwierciedla naszą firmową strategię wprowadzania znaczących innowacji we właściwym czasie. LED’owy odpowiednik tradycyjnej żarówki 60W to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na bardzo wydajne, a zarazem niezwykle oszczędne źródła światła. Należy podkreślić fakt, że zastąpienie najpopularniejszej tradycyjnej żarówki 60W jej odpowiednikiem, jest pokonaniem pewnej bariery, umożliwiającym powszechne zastosowanie technologii LED. Jestem przekonany, że będzie to wynalazek na miarę innych słynnych innowacji, które Philips jako pierwszy wprowadził na rynek: płyty kompaktowej, trójgłowicowej golarki elektrycznej, czy – odnosząc się do branży oświetleniowej – energooszczędnej świetlówki kompaktowej” – mówi Romuald Wojtkowiak, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Handlowy Philips Lighting Poland.


MASTER LEDbulb 12W jest ofertą zarówno do klientów instytucjonalnych (jak np. hotele czy budynki użyteczności publicznej), jak i indywidualnych.


Nowe źródło jest bardzo zbliżone do produktu, który w ubiegłym roku został zgłoszony przez Philips Lighting do zorganizowanego przez amerykański departament energii konkursu L-Prize. Konkurs ten ma wyłonić masowy zamiennik tradycyjnych żarówek 60W i zaoszczędzić tym samym w całych Stanach Zjednoczonych 34 terawatogodziny energii elektrycznej rocznie. LED’owe źródło Philips zostało zgłoszone jako pierwsze, które spełnia wymagane kryteria: m. in. moc 10 watów, strumień świetlny 900 lumenów, wskaźnik oddawania barw powyżej 90, temperatura barwowa w przedziale od 2700K do 3000K oraz trwałość minimum 25 tysięcy godzin.


Ufundowana przez amerykański rząd nagroda dla zwycięzcy konkursu wynosi 10 milionów dolarów. LED’owe źródło światła Philips biorące udział w L-Prize zostało uznane za jeden z 50 największych wynalazków ubiegłego roku przez magazyn „Time”.

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Kouyoumdjian 
Corporate Communication Manager Philips Polska 
Al. Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa
tel:  +48 22 571 00 74
kom. +48 607 790 384 
e-mail: krzysztof.kouyoumdjian@philips.com.

Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) jest zdywersyfikowaną firmą, skupioną na ochronie zdrowia i poprawie jakości ludzkiego życia dzięki wprowadzanym we właściwym czasie innowacjom. Philips jest światowym liderem w ochronie zdrowia, kształtowaniu stylu życia oraz oświetleniu, wykorzystującym technologie i wzornictwo do opracowywania rozwiązań odpowiadających ludzkim potrzebom – zgodne z przyrzeczeniem marki „sense and simplicity”. Philips, z centralą w Holandii, zatrudnia ponad 116 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach na całym świecie. W 2009 roku sprzedaż Philips na świecie osiągnęła 23 mld euro. Philips jest światowym liderem na rynku diagnostycznego sprzętu medycznego i systemów monitorowania zdrowia pacjenta, energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych oraz produktów konsumenckich: sprzętu TV i AGD, golarek, elektroniki użytkowej oraz produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Dodatkowe informacje na stronach www.philips.com/newscenter lub www.pr.philips.pl..