Philips na światowej konferencji użytkowników tomografów komputerowych

wrzesień 28, 2012

Interaktywne warsztaty radiologiczne i prezentacje światowej sławy radiologów to program 9. edycji corocznego, międzynarodowego spotkania użytkowników tomografii komputerowej. W tym roku organizowane jest – po raz pierwszy w Polsce – przez Philips, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Centrum Medycznego iMed24 z grupy kapitałowej Comarch.

Od 28 do 29 września w Krakowie będzie odbywał się dziewiąty Międzynarodowy Kongres Użytkowników MDCT. Spotkanie, które zgromadzi 400 najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie radiologii z całego świata, ma na celu wymianę doświadczeń i wiedzy w zakresie nowoczesnych metod obrazowania w tomografii komputerowej. - Specjaliści z dziedziny tomografii komputerowej całego świata spotkają się w Krakowie, aby porozmawiać o obecnych nowoczesnych możliwościach diagnostycznych w tomografii komputerowej. Uczestnicy zadadzą sobie też pytanie, jakie nowoczesne technologie będziemy mogli wykorzystywać za kilka lat w celu podniesienia jakości badań i precyzyjnej diagnostyki pacjenta – mówi dr n. med. Wadim Wojciechowski, kierujący Pracownią Diagnostyki Obrazowej Centrum Medyczne iMed24.

Jednym z najważniejszych elementów spotkania w Krakowie jest strona praktyczna – półtora dnia przeznaczone jest na wymianę doświadczeń klinicznych podczas sesji warsztatowych. W Philips Healthcare traktujemy współpracę kliniczną oraz edukację jako konieczny element stałego dialogu z użytkownikami naszych rozwiązań, naszą intencją jest bowiem tworzenie forów wymiany doświadczeń pomiędzy ośrodkami korzystającymi z naszego sprzętu – mówi Victor Groothengel, dyrektor generalny Philips Healthcare w Polsce.

W trakcie kongresu odbędą się dyskusje oraz interaktywne, praktyczne warsztaty poprzedzone prezentacjami ciekawych przypadków prowadzonych przez światowej sławy wykładowców. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję obejrzeć nowoczesne pracownie w CM iMed24. To międzynarodowe spotkanie, co roku staje się forum do nauki i dzielenia się doświadczeniem wśród specjalistów, a także pomocą naukową dla zainteresowanych rozwojem diagnostyki obrazowej na świecie.

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Kouyoumdjian
Corporate Communication Manager Philips Polska
Al. Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa
tel: +48 22 571 00 74
kom. +48 607 790 384
e-mail: krzysztof.kouyoumdjian@philips.com

.