Onkologia interwencyjna - skuteczna metoda walki z rakiem

maj 29, 2014

 

Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm! Liczba zachorowań na nowotwory rośnie w zatrważającym tempie, a jedną z jej przyczyn jest epidemia otyłości. Czy onkologia interwencyjna pomoże zatrzymać lawinę zachorowań.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia w ciągu najbliższych lat znacznie wzrośnie liczba osób zmagających się z chorobą nowotworową. Tylko w 2012 roku na świecie zdiagnozowano 14 milionów nowych zachorowań. Specjaliści szacują, że w ciągu kolejnych dwóch dekad liczba chorych zwiększy się do 22 milionów rocznie.

 

Walka z nowotworami

Obecnie dostępnych jest wiele metod leczenia nowotworów, m.in.: zabiegi chirurgiczne, chemioterapia, radioterapia, terapia hormonalna oraz onkologia interwencyjna. Ostatnia z metod bezpośrednio oddziałuje na zmiany nowotworowe, w związku z czym uważana jest za jedną z najbardziej skutecznych i agresywnych metod leczenia raka. Najnowsze osiągnięcie w dziedzinie onkologii interwencyjnej, urządzenie do obrazowania w czasie rzeczywistym w technologii 3D - Philips EmboGuide, przeznaczone jest do leczenia trudno dostępnych zmian nowotworowych lub zmian u pacjentów niekwalifikujących się do zabiegów chirurgicznych. EmboGuide pozwala na wykrycie dwa razy większej liczby (w porównaniu ze standardowymi urządzeniami opartymi na technice cyfrowej) tętnic zaopatrujących guzy w odżywiającą je krew i tlen, przy jednoczesnej wyższej skuteczności wykrywania zmian.

 

Shiro Miyayama z Oddział Radiologii Diagnostycznej szpitala Fukuiken Saisekai w Japonii uważa, że: "Urządzenie EmboGuide do obrazowania na żywo w technologii 3D pomaga poprawić skuteczność zabiegu od strony technicznej, ponieważ umożliwia automatyczne odnalezienie niewielkich naczyń zaopatrujących guz, które trudno wykryć za pomocą konwencjonalnych metod obrazowania angiograficznego w technologii 2D."

 

Profilaktyka nowotworów

Chris Wild (dyrektor Międzynarodowej Agencji Badań nad Nowotworami - IARC) nie ukrywa, że wraz ze wzrostem zachorowań wzrasta także koszt leczenia, który nawet w najbogatszych krajach zaczyna być problematyczny. W związku ze zwiększającą się liczbą chorych oraz lawinowo rosnącymi kosztami leczenia WHO kładzie coraz większy nacisk na odpowiednią profilaktykę, która pozwoliłaby uniknąć połowy zachorowań.

 

W publikacji "Word Cancer Report 2014" IARC przekonuje do zaprzestania palenia tytoniu oraz znacznego zmniejszenia ilości spożywanego alkoholu i cukru, który w ciągu ostatnich lat wywołał epidemię otyłości. Eksperci uważają, że nadwaga już niedługo wyprzedzi nikotynizm i stanie się jednym z głównych czynników wywołujących raka.

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Urszula Karniewicz
Menedżer komunikacji korporacyjnej
Philips Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa
Tel: +48 663 033 982
E-mail: urszula.karniewicz@philips.com

.

Informacje o firmie Royal Philips:

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) jest zdywersyfikowaną firmą, skupioną na ochronie zdrowia i poprawie jakości ludzkiego życia dzięki wprowadzaniu znaczących innowacji w obszarze ochrony zdrowia, kształtowania stylu życia oraz oświetlenia. Firma posiada swoją główną siedzibę w Holandii. W 2013 roku wartość sprzedaży produktów marki Philips wyniosła 23,3 mld euro. Firma zatrudnia około 112 tys. pracowników w działach sprzedaży i usług w ponad 100 krajach. Philips jest liderem na rynku opieki kardiologicznej, intensywnej terapii i domowej opieki nad chorymi, energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych i nowych zastosowań oświetlenia, a także w produkcji golarek oraz produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Dodatkowe informacje na stronach www.philips.com/newscenter.

.