Grudziądz – otwarcie unikalnych w skali europejskiej sal hybrydowych

czerwiec 9, 2014

 

13 czerwca w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu nastąpiło uroczyste otwarcie nowego obiektu, który pod względem nowoczesności i użytych technologii znajduje się w europejskiej czołówce. Część szpitalna wyposażona w dwie hybrydowe sale operacyjne będzie od tej pory funkcjonować jako Ośrodek Referencyjny firmy Philips w Polsce.

 

Wieloletnia inwestycja budowlana w grudziądzkim Szpitalu Specjalistycznym dobiegła końca. Ostatni zakończony element to budynek ambulatoryjno-łóżkowy z dwiema nowoczesnymi i w pełni wyposażonymi hybrydowymi salami operacyjnymi dla oddziałów kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej. W nowym budynku znajduje się również oddział rehabilitacji, reumatologii i onkologii klinicznej.

 

Najnowocześniejsze w Europie i zintegrowane ze sobą dwie sale hybrydowe dostępne w szpitalu umożliwią przeprowadzenie diagnostyki i specjalistycznych zabiegów w jednym miejscu. Zakupiony sprzęt medyczny pozwala na precyzyjne i skuteczne operowanie pacjentów ze złożonymi wadami serca i naczyń krwionośnych. W salach hybrydowych będzie można przeprowadzać zarówno rutynowe zabiegi angioplastyki wieńcowej, jak również najbardziej skomplikowane zabiegi wad strukturalnych, wad wrodzonych, kardiochirurgiczne i ablacje. Szpital podpisał już kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne w salach hybrydowych do końca 2014 r. W klinice będzie można przeprowadzać rocznie minimum 400 operacji kardiochirurgicznych oraz ponad 600 naczyniowych.

 

Hybrydowe sale operacyjne znajdujące się w Grudziądzu wyznaczają nowy standard w dziedzinie technik obrazowania interwencyjnego w Polsce. W pakiecie hybrydowym połączono ze sobą intuicyjne narzędzia Philips dostosowane do konkretnych zabiegów, w tym obrazowanie RTG na żywo oraz dane pacjenta, co pozwoli lekarzom prowadzić zabiegi w sposób szybki, skuteczny i uproszczony. Dzięki obrazowaniu na żywo system zapewnia bezpieczeństwo oraz znakomite efekty kliniczne.

 

Innowacyjna platforma, w którą wyposażone zostały obie sale hybrydowe w Grudziądzu, gwarantuje ponadto doskonałą jakość obrazu przy znacznie zredukowanej dawce promieniowania rentgenowskiego, co w efekcie zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia zarówno pacjentów, jak również personelu medycznego wykonującego codziennie zabiegi z użyciem promieni rentgena.

 

Tak wyposażonych i zintegrowanych ze sobą sal hybrydowych z dwoma angiografiami, ultrasonografami oraz intuicyjnym połączeniem rentgenografii i echokardiografii na żywo nie ma w żadnym innym ośrodku w Europie. Oznacza to, że wsparcie radiologiczne podczas zabiegów medycznych w Grudziądzu będzie najlepsze w naszym kraju i unikalne w skali europejskiej.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Klaudia Dobosiewicz
FleishmanHillard
Tel: +48 693 694 674
E-mail: klaudia.dobosiewicz@fleishmaneurope.com 

 

Katarzyna Morzycka
FleishmanHillard
Tel.: +48 601 593 785
E-mail: katarzyna.morzycka@fleishmaneurope.com 

.

O Royal Philips

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) jest firmą wszechstronnie zajmującą się zdrowiem i dobrym samopoczuciem ludzi, skupioną na ochronie zdrowia i poprawie jakości życia dzięki wprowadzanym innowacjom w dziedzinie zdrowia, stylu życia i oświetlenia. Z centralą w Holandii, firma Philips odnotowała w 2012 roku sprzedaż na poziomie 24,8 mld euro i zatrudnia około 118 000 pracowników w działach sprzedaży i usług w ponad 100 krajach na całym świecie. Firma jest liderem rozwiązań stosowanych w opiece kardiologicznej, intensywnej terapii i domowej opiece zdrowotnej, energooszczędnym oświetleniu i nowych rozwiązaniach oświetleniowych, jak również męskim goleniu i pielęgnacji, domowych i przenośnych systemach rozrywki oraz higienie jamy ustnej.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronach:
 www.healthcare.philips.com/pl_pl/products/interventional_xray/Product/alluraclarity/features.wpd oraz www.philips.com/newscenter.

.