Centrum Medycyny Sportowej otwiera w pełni cyfrową Pracownię Rezonansu Magnetycznego, wykorzystywaną do badań ortopedycznych, kardiologicznych i neurologicznych

listopad 25, 2014

W Centrum Medycyny Sportowej (CMS) w Warszawie otwarto cyfrową Pracownia Rezonansu Magnetycznego, wykorzystywaną do badań ortopedycznych, kardiologicznych i zaawansowanych badań neurologicznych, takich jak czynnościowe badania mózgu. Pracownia została wyposażona w nowoczesny i przyjazny pacjentowi system Ingenia 3.0T firmy Philips.

 

Centrum Medycyny Sportowej jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym specjalizującym się w terapii urazów ortopedycznych. Ośrodek zatrudnia czołowych specjalistów w Polsce, którzy wykorzystują najnowocześniejsze techniki i technologie w diagnozie, leczeniu i rehabilitacji.

 

"Otwarcie w pełni cyfrowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego, wykorzystywanej do badań ortopedycznych, kardiologicznych i zaawansowanych badań neurologicznych, takich jak czynnościowe badania mózgu, to kolejny etap rozwoju naszego Centrum. Dzięki tej inwestycji zapewnimy naszym pacjentom nie tylko doskonałą i fachową opiekę lekarską, ale również sprzęt diagnostyczny na najwyższym, światowym poziomie. Każdy pacjent może liczyć na pełną  i kompleksową usługę: od diagnozy po leczenie szpitalne i rehabilitację." – mówi Maryla Gałczyńska, prezes zarządu Centrum Medycyny Sportowej.  

 

Korzyści dla pacjenta: najwyższa jakość diagnostyczna, skrócony czas badania

 

Rezonanse magnetyczne Philips Ingenia to pierwsze i jak na razie jedyne na rynku w pełni cyfrowe systemy MR. Dzięki zastosowaniu techniki cyfrowej możliwa jest miniaturyzacja wielu układów elektronicznych (w stosunku do wersji analogowej) oraz wykorzystanie łączy światłowodowych do transmisji sygnałów MR. Przesyłanie danych w formacie cyfrowym, we wszystkich etapach wykonywania badania, czyni systemy Ingenia bardziej odpornymi na zakłócenia zewnętrzne i eliminuje problem tłumienia sygnału MR. Co to oznacza dla pacjenta? Przede wszystkim doskonałą jakość obrazowania tj. poprawę jakości diagnostycznej oraz skrócenie czasu badania do 40%. Pacjenci badani są krócej,
a doskonałej jakości obrazy kliniczne pozwalają na precyzyjną diagnozę.

 

"System do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego Philips Ingenia 3.0T został zaprojektowany we współpracy z wiodącymi ośrodkami i uznanymi radiologami. Dzięki temu uzyskaliśmy najlepsze możliwe efekty kliniczne, i co niezwykle ważne, zwiększyliśmy jednocześnie komfort pacjentów, techników radiologii i lekarzy. System Ingenia 3.0T zapewnia również wymierne korzyści ekonomiczne. Najwyższa cyfrowa jakość i szybkość obrazowania dostarczana przez system Ingenia wspiera pracę klinicystów, zwiększa pewność diagnostyczną oraz poprawia jakość opieki nad pacjentami." – mówi Jarosław Lange, dyrektor generalny Philips Healthcare w Polsce i Krajach Bałtyckich.

 

Pole magnetyczne 3T jest w tej chwili najwyższym polem dopuszczonym do wykonywania badań MR w praktyce klinicznej. Dzięki temu Ingenia 3T pozwala na precyzyjniejszą diagnostykę w szczególności w zakresie zaawansowanych badań neurologicznych, kardiologicznych, ortopedycznych i onkologicznych. "Dzięki wyższemu polu magnetycznemu jesteśmy w stanie obrazować szybciej, z większą rozdzielczością przestrzenną, czyli obrazować mniejsze szczegóły anatomiczne. Możliwe jest także obrazowanie z większą rozdzielczością czasową, co pozwala dokładniej analizować dynamiczne procesy zachodzące w ciele człowieka. Dzięki temu możemy wykonywać najbardziej zaawansowane badania, np. badania czynności mózgu" – dodaje Piotr Winiarczyk, specjalista ds. obrazowania rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym w Philips Healthcare.

 

Korzyści dla pacjenta: komfort i bezpieczeństwo 

 

Do niedawna wszystkie cylindryczne systemy MR posiadały otwór magnesu (miejsce, w którym badany jest pacjent) o średnicy 60 cm. W celu umożliwienia badania wszystkich pacjentów, niezależnie od ich masy i rozmiarów oraz niezależnie od lęku z powodu klaustrofobii, pojawiły się na rynku systemy o średnicy otworu magnesu 70 cm. System Philips Ingenia również należy do tej grupy rezonansów. Biorąc pod uwagę 70 cm średnicę otworu magnesu, lekkie i zminiaturyzowane, cyfrowe cewki, krótki czas wykonywanych badań oraz atrakcyjne wzornictwo można stwierdzić, że Ingenia 3T jest najbardziej przyjaznym dla pacjenta systemem rezonansu magnetycznego o polu 3T.

 

Diagnostyka dla osób uprawiających sport

 

Wykonywanie wszelkich ćwiczeń, każdy wysiłek fizyczny łączy się zawsze z możliwością odniesienia urazu czy kontuzji – niezależnie czy jest się sportowcem zawodowym czy też amatorem. Trzeba jednak umieć ocenić swoje własne możliwości i predyspozycje.  Dlatego zanim zaczniemy uprawiać sport np. biegać,  jeździć na nartach czy grać w piłkę nożną warto wykonać badania kontrolne, które potwierdzą, że uprawianie danego sportu jest dla nas bezpieczne.

 

"Diagnostyka w sporcie jest niezwykle ważna. Często może uchronić od poważnych kontuzji. Z kolei prawidłowa diagnoza urazu jest podstawą, bez której powodzenie leczenia nie jest możliwe. Dzięki naszej cyfrowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego wyposażonej w system Philips Ingenia 3.0T nasi pacjenci mogą korzystać z najnowocześniejszych na świecie metod diagnostyki. Co ważne, z punktu widzenia pacjenta, koszty badania wykonanego w naszej cyfrowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego są porównywalne do rynkowych w Polsce.  – podsumowuje Robert Ferenc, dyrektor generalny CMS.

 

Center for Sports Medicine (CMS)

Center for Sports Medicine (CMS)

Center for Sports Medicine (CMS)

Center for Sports Medicine (CMS)

Center for Sports Medicine (CMS)

Center for Sports Medicine (CMS)

O Centrum Medycyny Sportowej:

Centrum Medycyny Sportowej jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym specjalizującym się w terapii urazów ortopedycznych. CMS powstało w 2002 i współpracuje z najlepszymi specjalistami w Polsce, którzy wykorzystują najnowocześniejsze techniki i technologie w diagnozie, leczeniu i rehabilitacji. Terapie stosowane w Centrum Medycyny Sportowej obejmują całościowo proces powrotu pacjenta do formy. Oprócz kliniki ortopedii CMS prowadzi centrum rehabilitacji, jak też centrum diagnostyki i poradnie specjalistyczne z różnych dziedzin medycyny. CMS posiada także własny blok operacyjny i oddział szpitalny, w którym przeprowadzane są operacje i zabiegi ortopedyczne.

 

 

.

Kontakt:

Robert Ferenc

Dyrektor Generalny

Centrum Medycyny Sportowej

u. Wawelska 5, Warszawa

Tel.: + 48 22 592 93 90

 

 

Urszula Karniewicz

Menedżer komunikacji korporacyjnej

Philips Polska Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa

Tel: + 48 22 571 00 74

Email: urszula.karniewicz@philips.com

.

O spółce Royal Philips:

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) to zdywersyfikowana firma działająca na rynku ochrony zdrowia i produktów konsumenckich, dążąca do poprawy jakości ludzkiego życia dzięki innowacjom technologicznym z dziedziny ochrony zdrowia, produktów konsumenckich i oświetlenia. Philips posiada siedzibę w Holandii i zatrudnia około 115 000 pracowników oraz oferuje swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie. Sprzedaż produktów firmy osiągnęła w 2013 r. wartość 23,3 mld EUR, co daje jej czołową pozycję na rynku sprzętu medycznego stosowanego w kardiologii i intensywnej opiece medycznej oraz systemów monitorowania zdrowia pacjenta, a także energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych i nowych technologii oświetleniowych oraz golarek i produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Aktualne informacje o spółce Philips publikowane są na stronie www.philips.com/newscenter 

.