Philips świeci dla wcześniaków

listopad 26, 2014

W poniedziałek 17 listopada, już po raz siódmy na całym świecie, obchodzony był Światowy Dzień Wcześniaka. Wcześniactwo jest poważnym problemem. Na świecie co roku 15 mln dzieci rodzi się przedwcześnie. W Europie wcześniaki stanowią dużą grupę pacjentów dziecięcych, ponieważ liczba porodów przedwczesnych waha się od 6 do 11 proc. W Polsce rodzi się rocznie 380 tys. dzieci, z czego przedwcześnie, a więc przed 37. tygodniem ciąży, 26 tys.


Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka na całym świecie podejmowane są liczne i różnorodne inicjatywy mające na celu zwrócenie uwagi na problem wcześniactwa. W ramach jednej z inicjatyw globalnych, charakterystyczne miejsca zostały podświetlone na kolor fioletowy. Taką czasową iluminacją wyróżniono znane obiekty jak Empire State Building w Nowym Jorku, Bramę Brandemburską w Berlinie, CN Tower w Toronto, wodospad Niagara i most na cieśninie Bosfor łączący Europę z Azją. Również w Polsce iluminacje w kolorze fioletowym zwracały uwagę na problem wcześniactwa.


Dzięki firmie Philips, wiodącej firmie dostarczającej systemy oświetleniowe, fioletowym oświetleniem zewnętrznej fasady ozdobiono czasowo Szpital Kliniczny im. Księżnej Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie. Do iluminacji posłużyły najnowocześniejsze oprawy firmy Philips z kolorowymi diodami LED, zużywającymi minimalną ilość energii elektrycznej i charakteryzującymi się trwałością znacznie wyższą od tradycyjnych źródeł światła.


Szpital Kliniczny im. Księżnej Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie jest placówką
z trzecim stopniem referencyjności, co oznacza, że może zapewnić najbardziej specjalistyczną opieką noworodkom. Jest to jeden z największych ośrodków leczenia wcześniaków w Polsce – rocznie przedwcześnie na świat przychodzi tu około 360 noworodków. Dzieci te wymagają wysokospecjalistycznego leczenia i wielomiesięcznych pobytów w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka oraz Oddziale Patologii Noworodka.

Philips image-1

Philips image-1

Philips image-2

Philips image-2

Philips image-3

Philips image-3

Philips image-4

Philips image-4

Philips image-5

Philips image-5

Philips image-6

Philips image-6

Philips image-7

Philips image-7

O Royal Philips

Spółka Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) to zdywersyfikowana firma działająca na rynku ochrony zdrowia i produktów konsumenckich, dążąca do poprawy jakości ludzkiego życia dzięki innowacjom technologicznym z dziedziny ochrony zdrowia, produktów konsumenckich i oświetlenia. Philips posiada siedzibę w Holandii i zatrudnia około 112 000 pracowników oraz oferuje swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie. Sprzedaż produktów firmy osiągnęła w 2013 r. wartość 23,3 mld EUR, co daje jej czołową pozycję na rynku sprzętu medycznego stosowanego w kardiologii i intensywnej opiece medycznej oraz systemów monitorowania zdrowia pacjenta, a także energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych i nowych technologii oświetleniowych oraz golarek i produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Aktualne informacje o spółce Philips publikowane są na stronie www.philips.com/newscenter.

.