Okryj na nowo smak świątecznego bigosu

grudzień 16, 2014

 

 

Są takie potrawy, które w świątecznym menu pojawić się po prosu muszą. Zdecydowanie należy do nich bigos. W tym roku to tradycyjne danie możesz przygotować jednak w trochę nowocześniejszy sposób przy pomocy wielofunkcyjnego urządzenia Philips Multicooker, który znacznie ułatwi Twoją pracę.

 

Składniki

         
1,5 kg kapusty kiszonej4 suszone śliwki
1 cebula pokrojona w kostkę100 ml wody
0,3 kg kiełbasy pokrojonej w kostkę2 listki laurowe
0,3 kg łopatki pokrojonej w kostkę3 ziarenka ziela angielskiego
1 łyżka oliwy3 ziarenka jałowca
15 g suszonych grzybówziarna pieprzu czarnego i kolorowego
obrane jabłko pokrojone na ćwiartki 

 

Sposób przygotowania

  1. Do misy Multicookera wlej oliwę, dodaj cebulę.
  2. Naciśnij przycisk MENU i ustawi program FRY. Następnie naciśnij przycisk COOKING TIME i ustaw na 15 minut. Naciśnij START i mieszaj od czasu do czasu.
  3. Po 5 minutach dodaj pokrojoną kiełbasę i mięso i dalej smaż bez zamykania pokrywy.
  4. Po tym czasie dodać kiszoną kapustę, liście laurowe, ziele angielskie, jałowiec, namoczone grzyby, pieprz i trochę wody. Ustaw program STEW na 1 godzinę i 30 minut, zamknij pokrywę i naciśnij START.
  5. Następnie dodaj 4 suszone śliwki i jabłko. Naciśnij MENU, ustaw program BAKE, naciśnij TEMPERATURE i ustaw 80°C oraz COOKING TIME na 20 minut. Kiedy program dobiegnie końca, urządzenie automatycznie przełączy się na funkcję trzymania ciepła KEEP WARM.
  6. Po zakończeniu programu odłącz urządzenie od prądu.
  7. Pod koniec można dodać trochę kminku, majeranku i czerwonego wina.

 

Sprawdź też, jak świąteczny bigos w Multicookerze przygotowuje ekspert Piotr Kucharski: http://youtu.be/0SDacYzemsc.


Wewnętrzna misa Multicookera jest elegancka, zatem możesz bez przeszkód serwować bigos w tym naczyniu, a następnie podgrzewać go w Multicookerze dowolnym momencie. System podgrzewania 3D jest odpowiedzialny za równomierne podgrzewanie, zapobiega przypaleniu lub rozgotowaniu potrawy.

 

 

Dzięki Multicookerowi gotowanie staje się prostsze i nie wymaga tyle uwagi, ponieważ potrawy gotują się automatycznie. Możesz więc mieć więcej czasu na inne czynności, a w święta obowiązków zdecydowanie nie brakuje. Z Multicookerem przygotujesz też inne świąteczne potrawy, a jeśli szukasz inspiracji, znajdziesz je w unikalnej książeczce z przepisami dołączonej do Multicookera. Zawiera ona kilkadziesiąt przepisów na pyszne dania wraz z opisem przygotowania „krok po kroku''.              


Świąteczny bigos przygotujesz w każdym modelu Multicookera. Rekomendowane ceny detaliczne poszczególnych modeli wynoszą:


HD3139/70 - 399 pln
HD3037/70 - 549 pln     
HD3167/71 i HD3167/70 - 669 pln

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

W przypadku pytań, prosimy o kontakt.

.

O Royal Philips

Spółka Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) to zdywersyfikowana firma działająca na rynku ochrony zdrowia i produktów konsumenckich, dążąca do poprawy jakości ludzkiego życia dzięki innowacjom technologicznym z dziedziny ochrony zdrowia, produktów konsumenckich i oświetlenia. Philips posiada siedzibę w Holandii i zatrudnia około 112 000 pracowników oraz oferuje swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie. Sprzedaż produktów firmy osiągnęła w 2013 r. wartość 23,3 mld EUR, co daje jej czołową pozycję na rynku sprzętu medycznego stosowanego w kardiologii i intensywnej opiece medycznej oraz systemów monitorowania zdrowia pacjenta, a także energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych i nowych technologii oświetleniowych oraz golarek i produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Aktualne informacje o spółce Philips publikowane są na stronie www.philips.com/newscenter.

.