Centrum prasowe | Polska

Kawa, kawa dla ochłody 


Latem ochota na kawę nie maleje, ale pojawia się też chęć orzeźwienia. Połącz kawę z ciekawymi i dodatkami i przygotuj ją na zimno, na przykład w postaci drinka kawowego z piwem i likierem pomarańczowym, polecanego przez baristę. 

12 czerwca 2017

Automatyczny ekspres do kawy Philips 3100

Jeśli latem masz ochotę na kawę, ale zarazem potrzebujesz  orzeźwienia, przyrządź kawę na zimno, która świetnie pobudza i  gasi pragnienie. Masz ochotę na coś specjalnego, a nie tylko zwykłą kawę z lodem? Wypróbuj przepis na wyjątkowy drink kawowy z likierem pomarańczowym stworzony przez Marcina Kozickiego, baristę i trenera Warsaw School Of Coffee. Sprawdzi się zwłaszcza podczas ciepłych popołudni i wieczorów.

 

Składniki:

15-20ml likieru pomarańczowego

Ciemne piwo

1 pomarańcza

100ml wody

3-4 łyżeczki cukru

Espresso

Lód 

Przygotowanie:

 

Do szklanki lub większego kieliszka wypełnionego lodem wlej schłodzone espresso (najłatwiej i najszybciej ostudzisz kawę, wstawiając ją w dzbanuszku do pojemnika z kostkami lodu) oraz likier pomarańczowy. Następnie pokrój pomarańczę na drobne kawałki, dodaj wodę, cukier i gotuj aż do uzyskania aromatycznego wywaru. Dolej sok ze zredukowanych pomarańczy do szklanki, a na koniec dodaj niewielką ilość ciemnego piwa, którego słód doda drinkowi karmelowej słodyczy. Orzeźwiający drink kawowy gotowy!

Szklanka z espresso i likierem
Espresso z wywarem
Espresso z sokiem z pomaranczy i ciemnym piwem

Bazą drinka z likierem pomarańczowym jest espresso, które powinno być zaparzone ze świeżo zmielonych ziaren. Aby mieć pewność doskonałego smaku espresso, warto przyrządzić je w ekspresie ciśnieniowym, np. automatycznym ekspresie do kawy Philips 3100

Z łatwością przygotujesz w nim bogaty wybór napojów, w tym aromatyczne espresso, które dzięki funkcji memo i możliwości zmiany ustawień będzie zawsze dostosowane do Twoich upodobań. O doskonały smak espresso zadbają też opatentowane ceramiczne młynki oraz filtr AquaClean. W dodatku zmieniając filtr zgodnie ze wskazaniami urządzenia, możesz zaparzyć do 5000 filiżanek1 bez konieczności odkamieniania ekspresu!

Rzeczywista liczba filiżanek zależy od wybranego rodzaju kawy, płukania i czyszczenia. Przypomnienie o konieczności usunięcia kamienia jest ponownie włączane dopiero po 8 wymianach filtra. 

[1] Rzeczywista liczba filiżanek zależy od wybranego rodzaju kawy, płukania i czyszczenia. Przypomnienie o konieczności usunięcia kamienia jest ponownie włączane dopiero po 8 wymianach filtra

Dodatkowych informacji udzielają:

Agata

Agata Rzeszuto

Junior PR Manager, Philips Polska

Pielęgnacja ciała

Pięlęgnacja matki i dziecka

You are about to visit a Philips global content page

Continue

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. 

 

Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.


Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter
.

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?