Fale, loki, loczki – jak wybrać odpowiedni model lokówki 


Poznaj sekret pięknych loków, znajdź odpowiednią lokówkę dla siebie i ciesz się idealną fryzurą, o jakiej marzyłaś od dawna. 

14 grudnia 2017

Piękna fryzura w zasięgu ręki dzięki lokówkom Philips

Gdyby zapytać kobiety o ich upragnioną fryzurę, loki z pewnością zajęłyby wysokie miejsce. Ty też od zawsze chciałaś mieć loki lub fale? Nie załamuj się, jeśli nie zostałaś nimi obdarzona przez naturę! 

Istnieją urządzenia, które pozwolą Ci w prosty sposób wyczarować burzę loków, o jakich marzysz. Tylko jak uzyskać idealny skręt i jak to zrobić w wygodny i prosty sposób? Pamiętaj, że to jakie efekty uzyskasz, zależy też od lokówki, której użyjesz. Sprawdź, czym różnią się poszczególne modele lokówek, na co zwracać uwagę przy wyborze i znajdź urządzenie dla siebie. A potem już tylko zachwycaj perfekcyjną fryzurą! 

 

Zadbaj o bezpieczeństwo

 

Pamiętaj, że niezależnie od sposobu działania czy kształtu lokówki, priorytetem powinno być bezpieczeństwo Twoich włosów. Zdecyduj się więc na modele z regulacją temperatury, by móc dobrać temperaturę odpowiednią dla Twoich włosów oraz z równym rozprowadzeniem ciepła – bez nagłych wahań temperatury. Jeśli masz cienkie, delikatne włosy, tym bardziej zwróć uwagę na opcję z ustawieniami temperatury już od 130 ºC.

 

Niezależnie od typu włosów zdecyduj się na lokówkę np. z powłoką ceramiczną, ale na pewno nie metalową. Jest ona dużo bezpieczniejsza i ograniczy ciągnięcie pasm włosów. Dobrze, gdy będzie też wzbogacona keratyną. Keratyna to podstawowy składnik włosów, który sprawia, że są one mocne, zdrowe i wspaniale wyglądają. Powierzchnia wałka może być również pokryta warstwą teflonową, tytanową lub turmalinową. Teflon jest również bezpieczny dla włosów, a ponadto jest jeszcze trwalszy niż ceramika. Wykorzystywany w produktach dla profesjonalistów tytan jest za to ceniony ze względu na solidność i szybkie przewodzenie ciepła umożliwiające szybszą stylizację włosów. Znajdziesz go np. w lokówce Philips GlamShine BHB872. Z kolei turmaliny zamykają łuski, dzięki czemu są one bardziej chronione przed zniszczeniem i mniej elektryzują się.

 

Sprawdź też, czy lokówka posiada funkcję jonizacji. Jonizacja zapobiega elektryzowaniu i wygładza powierzchnię włosów, w rezultacie czego stają się gładkie i lśniące.

 

Wygoda obsługi

 

Zanim zdecydujesz się na konkretny model lokówki, sprawdź jak długo się nagrzewa (czyli jaką ma moc), czy łatwo reguluje się temperaturę, czy ma zabezpieczenia blokujące przypadkową zmianę temperatury oraz czy ma funkcję automatycznego wyłączania się. Upewnij się również, czy lokówka ma wygodny długi kabel oraz czy dobrze się ją trzyma w dłoni. Ważne, by końcówka lokówki się nie nagrzewała i można ją było swobodnie trzymać podczas modelowania włosów.

 

Pamiętaj też, że najwygodniejsze w obsłudze są lokówki automatyczne, więc zastanów się nad wyborem np. lokówki automatycznej Philips StyleCare Prestige.

Lokówka BHB868
Lokówka BHB871

Szerokość wałka

 

Pamiętaj, że im większa średnica lokówki, tym grubsze loki lub fale uzyskasz. Lokówka tradycyjna zwykle posiada wałek o średnicy od 15 do 25 mm z klipsem u boku, który służy do przytrzymywania pasma włosów. Jest to uniwersalne urządzenie, które pozwala uzyskać różne typy loków. Wybierz lokówkę o dużej średnicy, jeżeli szczególnie zależy ci na falach. Z kolei dłuższy wałek (dostępny np. w lokówce BHB868 czy BHB871) przyda się przy długich lub grubych włosach. Trickiem, który przyda Ci się przy używaniu lokówki tradycyjnej, jest sposób jej trzymania. Jeśli będziesz trzymała ją w pionie (równolegle z włosami) uzyskasz luźniejsze loki, a trzymając ją poziomo - ciaśniejsze. 

Dostępna jest również lokówka stożkowa, np. BHB872 lub BHB871, która ma charakterystyczny kształt z grubszą podstawą i cienką końcówką. Cienkie zakończenie wałka sprawia, że loki będą drobniejsze na końcach. 

 

Lokówka StyleCare Prestige BHB876

Lokówka automatyczna

 

Lokówka automatyczna sama nawija włosy na wałek i w prosty sposób pozwoli Ci uzyskać loki niczym z salonu fryzjerskiego. Lokówki automatyczne są nieco droższe, ale są w końcu automatyczne! Oznacza to, że wreszcie zakręcisz włosy także z tyłu głowy, a uzyskane loki będą identyczne! Nie musisz obawiać się też o przypadkowe poparzenie rąk czy skóry głowy. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie wkręcisz w lokówkę żadnego pasma włosów, zdecyduj się na nową lokówkę automatyczną Philips StyleCare Prestige BHB876. Otwarta komora tej lokówki i innowacyjny sposób nawijania włosów SmartGuard uniemożliwiają ich przypadkowe wplątanie się w urządzenie. System bezpieczeństwa zatrzymuje nawijanie pasma, gdy tylko włosy układają się niewłaściwie. W dodatku poszczególnych ustawień kręcenia, temperatury oraz zegara można używać aż w 27 różnych kombinacjach, aby uzyskać bardzo zróżnicowane efekty: od lekkich fal, po drobne loczki.  

Lokówka StyleCare Prestige w trakcie pracy

Dodatkowych informacji udzielają:

Izabela Rogulska 

PR Manager

Email: izabela.rogulska@philips.com

 

Agata Blinkiewicz 

PR Specialist 

E-mail: agata.blinkiewicz@philips.com

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. 

 

Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.


Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter
.

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.