„Zgodnie z misją Philips, chcemy jak najmocniej wspomóc służbę zdrowia w zakresie diagnozowania, leczenia i monitorowania coraz większej liczby pacjentów chorych na COVID-19” - powiedział Frans van Houten, prezes zarządu Philips. „Prowadzimy działania w tym celu od stycznia. Współpraca z naszymi zaufanymi partnerami, firmami Flex i Jabil, umożliwia natychmiastowy wzrost produkcji respiratorów szpitalnych i wzmacnia łańcuch dostaw, pozwalając nam na zwiększenie produkcji do 4000 urządzeń tygodniowo do trzeciego kwartału. Dodatkowym elementem tych działań jest opracowany przez nasz zespół nowy respirator Philips Respironics E30, który można bezpiecznie stosować w przypadku ograniczonego dostępu do w pełni funkcjonalnego respiratora, stosowanego do intensywnej terapii. Model Philips Respironics E30 oferuje różne opcje leczenia, my z kolei szybko zwiększymy jego produkcję do 15 000 sztuk tygodniowo już w kwietniu.”
Zwiększenie produkcji respiratorów dla krytycznych przypadków COVID-19
Firma Philips zaangażowała partnerów produkcyjnych, m.in. firmy Flex i Jabil, do dalszej rozbudowy linii montażowych respiratorów szpitalnych oraz wzmocnienia łańcucha dostaw. Firmy Flex i Jabil dysponują specjalistyczną wiedzą w zakresie technologii produkcji urządzeń medycznych, są znanymi światowymi markami w branży i mają dostęp do sieci certyfikowanych dostawców materiałów i komponentów. Dodatkowo, Flex wytwarza już inny produkt firmy Philips do terapii oddechowej.
Linie montażowe w zakładzie firmy Philips w Murysville w zachodniej Pensylwanii (USA) i w zakładzie Flex koncentrują się na produkcji respiratora szpitalnego Philips Trilogy do inwazyjnej i nieinwazyjnej sztucznej wentylacji, natomiast zakłady Philips w Kalifornii i zakład firmy Jabil wytwarzają respiratory Philips Respironics V60 do wentylacji inwazyjnej i nieinwazyjnej. Przewidywana łączna produkcja respiratorów szpitalnych osiągnie do trzeciego kwartału 2020 roku poziom 4000 urządzeń tygodniowo.Philips współpracuje z dostawcami w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji w celu zapewnienia odpowiednich i stałych dostaw ponad 650 różnych komponentów niezbędnych do produkcji respiratorów szpitalnych. Jest to element całego procesu, który wymaga wsparcia ze strony wszystkich zaangażowanych państw.
Wprowadzenie na rynek modelu Philips Respironics E30 do zastosowania w nagłych przypadkach w celu uzupełnienia krytycznych niedoborów respiratorów szpitalnych
W celu zaspokojenia pilnego zapotrzebowania na respiratory do intensywnej terapii, firma Philips ściśle współpracuje z wiodącymi specjalistami ds. chorób układu oddechowego, a także właściwymi instytucjami regulującymi kwestie wprowadzania na rynek sprzętu medycznego w USA i innych krajach, by dostarczyć powszechnie dostępny respirator, który będzie w stanie wyeliminować niedobory tych urządzeń.
Respirator Philips Respironics E30 opracowany przez zespół posiadający ogromne doświadczenie w zakresie terapii oddechowej z myślą o produkcji na szeroką skalę, jest przeznaczony do leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową. To łatwe w obsłudze urządzenie pozwala personelowi medycznemu o zróżnicowanych kompetencjach na leczenie
i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Model Philips Respironics E30 można stosować w terapii inwazyjnej i nieinwazyjnej, dzięki czemu zapewnia on możliwość dostosowania do potrzeb leczenia pacjentów z COVID-19.
Z myślą o pacjentach chorujących na COVID-19, firma Philips dostosowuje obecnie produkcję nowego respiratora do niespotykanego wcześniej zapotrzebowania ze strony służby zdrowia, zachowując przy tym zgodność ze standardami jakości urządzeń medycznych. 8 kwietnia 2020 roku, w ramach procesu zatwierdzania do użytkowania w nagłych przypadkach (Emergency Use Authorization - EUA) amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła urządzenie do użytku w Stanach Zjednoczonych w okresie zagrożenia zdrowia publicznego wywołanego przez COVID-19. Philips współpracuje z właściwymi instytucjami w celu uruchomienia dystrybucji urządzenia na skalę światową. Spółka rozpoczęła produkcję modelu Philips Respironics E30 w zakładzie w New Kensington w zachodniej Pensylwanii (USA) i planuje uzyskanie poziomu produkcji 15 000 urządzeń tygodniowo już w kwietniu 2020 roku
Inwestycje w zwiększenie produkcji
Aby ułatwić wzrost produkcji w trzech zakładach wytwarzających respiratory w USA, Philips inwestuje dziesiątki milionów w dodatkowe narzędzia i formy, końcowe linie montażowe oraz przyrządy testujące. Ponadto, firma zatrudnia dodatkowy personel produkcyjny i przechodzi na produkcję całodobową, 7 dni w tygodniu.
Leczenie COVID-19 stwarza konieczność współpracy międzynarodowej
Skuteczne leczenie COVID-19 wymaga globalnej dostępności respiratorów i ich komponentów, dlatego Philips współpracuje z władzami państw, właściwymi urzędami i instytucjami, a także odpowiednimi branżami w celu zapewnienia wzrostu produkcji materiałów, części i produktów końcowych, a także ich wysyłki pomiędzy krajami. Pozostaje to w pełnej zgodności z wezwaniem do działania wystosowanym przez Międzynarodową Izbę Handlową (ICC) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO) w marcu 2020 roku.