kwi 21, 2020

Philips zwiększy produkcję respiratorów szpitalnych do 4000 sztuk tygodniowo do trzeciego kwartału 2020 roku. Firma wprowadza także nowy respirator Philips Respironics E30 do natychmiastowej produkcji na poziomie 15 000 urządzeń na tydzień.


  • Philips zaangażował partnerów produkcyjnych: m.in. Flex Ltd. (NASDAQ: FLEX) i Jabil (NYSE: JBL) do dalszej rozbudowy linii montażowych respiratorów szpitalnych oraz wzmocnienia łańcucha dostaw.
  • Spółka wprowadza do masowej produkcji łatwy w obsłudze respirator Philips Respironics E30, przeznaczony dla pacjentów z niewydolnością oddechową.
  • 8 kwietnia 2020 roku, w ramach procesu zatwierdzania do użytkowania w nagłych przypadkach (Emergency Use Authorization - EUA) amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła respirator Philips Respironics E30 do użytku w Stanach Zjednoczonych w okresie zagrożenia zdrowia publicznego wywołanego przez COVID-19; Philips współpracuje z właściwymi instytucjami w celu uruchomienia dystrybucji urządzenia na skalę światową.
  • Philips kontynuuje także współpracę z globalnymi dostawcami w celu zapewnienia odpowiednich i stałych dostaw części. Jest to istotny element całego procesu, który wymaga wsparcia ze strony wszystkich zaangażowanych państw.

Amsterdam, Holandia – Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), globalny lider na rynku technologii medycznych, zaprezentował plan podwojenia produkcji respiratorów szpitalnych do maja 2020 roku i osiągnięcia czterokrotnie większej liczby produkowanych urządzeń do trzeciego kwartału tego roku. Plan ten opiera się na początkowym wzroście produkcji w pierwszych trzech miesiącach roku, co już umożliwiło spółce dostarczenie dodatkowych respiratorów – urządzeń o krytycznym znaczeniu w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19 – do szpitali w najbardziej dotkniętych epidemią regionach Chin, południowej Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Aby sprostać ogromnemu popytowi globalnemu, Philips zaprezentował nowy respirator Philips Respironics E30, wszechstronny i łatwy w użyciu, stosowany zarówno w terapii inwazyjnej, jak i nieinwazyjnej, który jest przeznaczony do produkcji na dużą skalę.

„Zgodnie z misją Philips, chcemy jak najmocniej wspomóc służbę zdrowia w zakresie diagnozowania, leczenia i monitorowania coraz większej liczby pacjentów chorych na COVID-19” - powiedział Frans van Houten, prezes zarządu Philips. „Prowadzimy działania w tym celu od stycznia. Współpraca z naszymi zaufanymi partnerami, firmami Flex i Jabil, umożliwia natychmiastowy wzrost produkcji respiratorów szpitalnych i wzmacnia łańcuch dostaw, pozwalając nam na zwiększenie produkcji do 4000 urządzeń tygodniowo do trzeciego kwartału. Dodatkowym elementem tych działań jest opracowany przez nasz zespół nowy respirator Philips Respironics E30, który można bezpiecznie stosować w przypadku ograniczonego dostępu do w pełni funkcjonalnego respiratora, stosowanego do intensywnej terapii. Model Philips Respironics E30 oferuje różne opcje leczenia, my z kolei szybko zwiększymy jego produkcję do 15 000 sztuk tygodniowo już w kwietniu.” 

 

Zwiększenie produkcji respiratorów dla krytycznych przypadków COVID-19

Firma Philips zaangażowała partnerów produkcyjnych, m.in. firmy Flex i Jabil, do dalszej rozbudowy linii montażowych respiratorów szpitalnych oraz wzmocnienia łańcucha dostaw. Firmy Flex i Jabil dysponują specjalistyczną wiedzą w zakresie technologii produkcji urządzeń medycznych, są znanymi światowymi markami w branży i mają dostęp do sieci certyfikowanych dostawców materiałów i komponentów. Dodatkowo, Flex wytwarza już inny produkt firmy Philips do terapii oddechowej.

 

Linie montażowe w zakładzie firmy Philips w Murysville w zachodniej Pensylwanii (USA) i w zakładzie Flex koncentrują się na produkcji respiratora szpitalnego Philips Trilogy do inwazyjnej i nieinwazyjnej sztucznej wentylacji, natomiast zakłady Philips w Kalifornii i zakład firmy Jabil wytwarzają respiratory Philips Respironics V60 do wentylacji inwazyjnej i nieinwazyjnej. Przewidywana łączna produkcja respiratorów szpitalnych osiągnie do trzeciego kwartału 2020 roku poziom 4000 urządzeń tygodniowo.Philips współpracuje z dostawcami w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji w celu zapewnienia odpowiednich i stałych dostaw ponad 650 różnych komponentów niezbędnych do produkcji respiratorów szpitalnych. Jest to element całego procesu, który wymaga wsparcia ze strony wszystkich zaangażowanych państw.

 

Wprowadzenie na rynek modelu Philips Respironics E30 do zastosowania w nagłych przypadkach w celu uzupełnienia krytycznych niedoborów respiratorów szpitalnych

W celu zaspokojenia pilnego zapotrzebowania na respiratory do intensywnej terapii, firma Philips ściśle współpracuje z wiodącymi specjalistami ds. chorób układu oddechowego, a także właściwymi instytucjami regulującymi kwestie wprowadzania na rynek sprzętu medycznego w USA i innych krajach, by dostarczyć powszechnie dostępny respirator, który będzie w stanie wyeliminować niedobory tych urządzeń.

 

Respirator Philips Respironics E30 opracowany przez zespół posiadający ogromne doświadczenie w zakresie terapii oddechowej z myślą o produkcji na szeroką skalę, jest przeznaczony do leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową. To łatwe w obsłudze urządzenie pozwala personelowi medycznemu o zróżnicowanych kompetencjach na leczenie
i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Model Philips Respironics E30 można stosować w terapii inwazyjnej i nieinwazyjnej, dzięki czemu zapewnia on możliwość dostosowania do potrzeb leczenia pacjentów z COVID-19.

 

Z myślą o pacjentach chorujących na COVID-19, firma Philips dostosowuje obecnie produkcję nowego respiratora do niespotykanego wcześniej zapotrzebowania ze strony służby zdrowia, zachowując przy tym zgodność ze standardami jakości urządzeń medycznych. 8 kwietnia 2020 roku, w ramach procesu zatwierdzania do użytkowania w nagłych przypadkach (Emergency Use Authorization - EUA) amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła urządzenie do użytku w Stanach Zjednoczonych w okresie zagrożenia zdrowia publicznego wywołanego przez COVID-19. Philips współpracuje z właściwymi instytucjami w celu uruchomienia dystrybucji urządzenia na skalę światową. Spółka rozpoczęła produkcję modelu Philips Respironics E30 w zakładzie w New Kensington w zachodniej Pensylwanii (USA) i planuje uzyskanie poziomu produkcji 15 000 urządzeń tygodniowo już w kwietniu 2020 roku

 

Inwestycje w zwiększenie produkcji 

Aby ułatwić wzrost produkcji w trzech zakładach wytwarzających respiratory w USA, Philips inwestuje dziesiątki milionów w dodatkowe narzędzia i formy, końcowe linie montażowe oraz przyrządy testujące. Ponadto, firma zatrudnia dodatkowy personel produkcyjny i przechodzi na produkcję całodobową, 7 dni w tygodniu.

 

Leczenie COVID-19 stwarza konieczność współpracy międzynarodowej 

Skuteczne leczenie COVID-19 wymaga globalnej dostępności respiratorów i ich komponentów, dlatego Philips współpracuje z władzami państw, właściwymi urzędami i instytucjami, a także odpowiednimi branżami w celu zapewnienia wzrostu produkcji materiałów, części i produktów końcowych, a także ich wysyłki pomiędzy krajami. Pozostaje to w pełnej zgodności z wezwaniem do działania wystosowanym przez Międzynarodową Izbę Handlową (ICC) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO) w marcu 2020 roku.

Podział i alokacja zasobów wyposażenia medycznego

Firma Philips działa w przekonaniu, że newralgiczne zasoby wyposażenia medycznego, takie jak respiratory szpitalne, należy udostępniać na całym świecie przy zastosowaniu sprawiedliwej i etycznej metody podziału zmierzającej do zaspokojenia potrzeb pacjentów w stanie ciężkim, wypracowanej na podstawie danych, takich jak statystyki COVID-19 wg kraju/regionu (np. publikowane przez WHO oraz Johns Hopkins Coronavirus Resource Center) oraz możliwości w zakresie zapewnienia intensywnej opieki medycznej. W celu jej zapewnienia, Philips dopuszcza możliwość podziału zamówień na partie, które będą realizowane etapowo, co umożliwi firmie jednoczesną obsługę wielu znajdujących się w potrzebie krajów/regionów.

 

Dodatkowe informacje dotyczące współpracy z Flex i Jabil można uzyskać tutaj, a dodatkowe informacje o respiratorze Philips Respironics E30 - tutaj

About Royal Philips  


Royal Philips to wiodący dostawca technologii medycznych, którego misją jest poprawa zdrowia osiągana poprzez kompleksową opiekę nad pacjentem, począwszy od zdrowego trybu życia, profilaktyki, po diagnostykę, leczenie i opiekę domową. Philips wykorzystuje zaawansowane technologie, analizy kliniczne oraz doświadczenia swoich partnerów, aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia. Firma ma siedzibę główną w Holandii i jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej oraz opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. Firma w 2019 roku wygenerowała sprzedaż na poziomie 19,5 miliarda dolarów, a obecnie zatrudnia ok. 80 000 pracowników w ponad 100 krajach. Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl
Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Kontakt

Kamila Kozbial

Kamila Koźbiał

Communications Manager - obszar komunikacji korporacyjnej oraz systemów ochrony zdrowia 

Tel: +48 665 553 569

Udostępnij w mediach społecznościowych

Zasoby multimedialne

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.