lut 08, 2022

Philips przekazał 30 defirbylatorów AED na rzecz WOŚP w ramach sportowego wyzwania Gram na Czas dla WOŚP

Philips od 100 lat w Polsce

Philips od października ubiegłego roku celebruje 100 lat obecności w Polsce. Jest to idealna okazja do uczczenia partnerstwa, innowacji, a także pięknej i wzruszającej historii Philips w naszym kraju. Podczas celebracji patrzymy w przeszłość, ale myślimy także o przyszłości – o tym jak wciąż poprawiać ludzkie zdrowie i życie. Pomaganie innym jest wpisane w DNA Philips od samego początku działalności, dlatego też od lat aktywnie wspiera wiele inicjatyw charytatywnych, w które niezwykle chętnie angażują się pracownicy Philips Polska.

Gram na Czas dla WOŚP

W ramach uroczystych obchodów 100 lat Philips w Polsce postanowiliśmy zaprosić pracowników do wyjątkowej akcji, która poprzez aktywność fizyczną wspiera działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gram na Czas dla WOŚP to wyzwanie, w którym uczestnicy zbierali tzw. aktywne minuty, czyli czas spędzony na dowolnym sporcie. Philips postawił ambitny cel – 1 000 000 aktywnych minut w 100 dni. W zamian zadeklarował przekazanie 30 defibrylatorów AED na rzecz Fundacji z okazji 30. Finału WOŚP.  

Jurek_Owsiak_WOŚP

30 stycznia w wyniku wspólnego wysiłku wszystkich pracowników Philips w Polsce mieliśmy zaszczyt oficjalnie przekazać 30 defibrylatorów AED na ręce Fundacji, tak potrzebnych w naszej przestrzeni publicznej. W Polsce liczba zgonów w wyniku nagłego zatrzymania krążenia sięga aż 40 000 rocznie. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%. To sprzęt, który ratuje ludzkie życie i powinien być powszechnie dostępny, dlatego cieszymy się, że będzie służył polskim pacjentom – podkreśla Marcin Bruszewski, District Leader CEE w Philips Health Systems.

30 lat współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wybór Fundacji jako beneficjenta naszej urodzinowej akcji był bardzo prosty. Philips współpracuje z Wielką Orkiestrą od samego początku jej istnienia, czyli od 30 lat, kiedy to dostarczyliśmy pierwsze kardiomonitory na I Finał WOŚP. Co więcej, od sześciu lat Philips wspiera także Poland Rock Festival, podczas którego wyposaża ekipę medyczną w defibrylatory i kardiomonitory Philips. 

 

Styczniowa akcja Philips i WOŚP to nie tylko akcja Gram na Czas dla WOŚP. Niedawno z dumą ogłaszaliśmy, że WOŚP wybrał nasz sprzęt jako wsparcie dla ratowników medycznych w całym kraju. Już wkrótce w ich ręce trafią 143 mobilne ultrasonografy Philips Lumify, a oprócz tego zostaną przeprowadzone szkolenia, tak, aby wykorzystać pełnię potencjału dostarczonego sprzętu. 

O Philips


Philips to wiodący dostawca technologii medycznych, którego misją jest poprawa zdrowia osiągana poprzez kompleksową opiekę nad pacjentem, począwszy od zdrowego trybu życia, profilaktyki, po diagnostykę, leczenie i opiekę domową. Philips wykorzystuje zaawansowane technologie, analizy kliniczne oraz doświadczenia swoich partnerów, aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia. Firma ma siedzibę główną w Holandii i jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej oraz opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. Firma w 2020 roku wygenerowała sprzedaż na poziomie 19,5 miliarda dolarów, a obecnie zatrudnia ok. 77 000 pracowników w ponad 100 krajach. Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl
Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Autor:

Kontakt

Karolina Stępniewska

Communications Manager

Tel.: +48 664 975 225

E-mail: karolina.stepniewska@philips.com

Udostępnij w mediach społecznościowych

Zasoby multimedialne

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.