Innowacyjne partnerstwo TriGranit i Philips Lighting w Poznań City Center

maj 16, 2013

Warszawa/Poznań, 16 maja 2013 r. - Prace w Poznań City Center, inwestycji realizowanej przez firmę TriGranit, wchodzą w kluczową fazę instalacji oświetlenia. Za jego projekt i wykonanie odpowiada firma Philips Lighting.

Wielofunkcyjne, zintegrowane centrum komunikacyjne i handlowe Poznań City Center będzie jednym z najnowocześniej oświetlonych obiektów w Europie, dzięki wykorzystaniu technologii LED. Umożliwia ona m.in. tworzenie wizualizacji świetlnych czy dynamiczną zmianę barwy światła. Dzięki temu rozwiązania LED pozwalają na strategiczne wykorzystanie światła w przestrzeni publicznej oraz w komunikacji bezpośrednio do konsumentów. Projekt oświetlenia, opracowany przez Philips Lighting, łączy strategiczne cele dewelopera, wizje architektów, pragnących stworzyć wizytówkę Poznania, wkomponowaną w istniejącą tkankę miejską z oryginalnymi koncepcjami Philips. Efekt tego partnerstwa pozwala nie tylko na uzyskanie maksymalnej funkcjonalności i podkreślenie reprezentacyjnej roli oświetlenia, ale również zapewnia efektywność kosztową tworzonej inwestycji. Technologia LED pozwala wygenerować do 75 proc. oszczędności kosztów w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Inwestycja Poznań City Center, której wartość jest szacowana na ok. 170 mln euro, zostanie oświetlona 6 tys. źródeł światła LED.

Pierwszym elementem oświetlenia poznańskiego zintegrowanego centrum komunikacyjnego, wykonanym przez Philips Lighting w połowie 2012 r., było oświetlenie dworca PKP w Poznaniu. Cały kompleks Poznań City Center ma być oddany do użytku w IV kwartale br.

Dodatkowych informacji udziela:

Urszula Karniewicz
Menedżer komunikacji korporacyjnej
Philips Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa
Tel: +48 663 033 982
E-mail: urszula.karniewicz@philips.com.

You are about to visit a Philips global content page

You are about to visit the Philips USA website.

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.