Innovation and you

Inteligentne oświetlenie to bezpieczniejsze miasto

Urbaniści Rotterdamu i system połączonego oświetlenia ulicznego Philips CityTouch pomagają rozwiązać problemy związane z oświetleniem miasta, nie pochłaniając ogromnych środków z miejskiego budżetu. System połączonego oświetlenia ulicznego pozwala władzom miasta wydajnie i skutecznie wykorzystywać oświetlenie miejskie w Rotterdamie w nocy, zapewniając mniej światła tam, gdzie to możliwe, i więcej tam, gdzie jest to konieczne.

System oświetlenia połączonego — recepta na wzrost populacji

 

Szybkie tempo wzrostu populacji miejskiej niesie ze sobą szereg wyzwań dla władz miejskich i mieszkańców. Firma Philips jest przekonana, że miasta mogą być lepszymi miejscami, a system oświetlenia połączonego może odgrywać w tym ważną rolę. Inteligentne i ekologiczne rozwiązania oświetleniowe pomagają ludziom żyć, pracować i spotykać się w bezpiecznych i atrakcyjnych miastach.

Obecnie połowa światowej populacji mieszka na terenach miejskich.

Przewiduje się, że do 2050 r. odsetek ten wzrośnie do 70%.

Do 2030 r. populacja miast na świecie przekroczy 5 miliardów.

Wpływ inteligentnego oświetlenia

 

Liczba osób zamieszkujących aglomeracje miejskie na całym świecie do roku 2030 przekroczy 5 miliardów, co oznacza, że 50% światowej populacji będzie mieszkała na terenach miejskich. Do 2050 r. odsetek ten wzrośnie do 70%. Będziemy potrzebować bardziej wydajnego oświetlenia, ponieważ już obecnie koszt oświetlenia miejskiego stanowi nawet 60% wszystkich kosztów energii elektrycznej ponoszonych przez samorządy.

Pomagamy zmienić Rotterdam w bardziej przyjazne miasto

Miasto świateł

Przekonaj się, jak oświetlenie Philips CityTouch odmieniło miasto i sprawiło, że ludzie czują się bezpieczniej.

Wyzwanie, przed którym wszyscy stoimy

Większość z nas uznaje za oczywiste, że oświetlenie miejskie oświetla ulice — jednak dobrej jakości oświetlenie miejskie może również stwarzać poczucie bezpieczeństwa, pozwalając mieszkańcom cieszyć się życiem i jak najlepiej wykorzystywać wszystko, co miasto ma do zaoferowania. Miasta muszą pozostać atrakcyjnymi i bezpiecznymi miejscami dla mieszkańców i gości, aby rozwijać się jako centra wzrostu gospodarczego. Musi to jednak być zrównoważone przez surową rzeczywistość ograniczeń budżetowych oraz wymogi dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla przez wykorzystywanie mniejszej ilości zasobów.

Sprawić, aby miasto nadawało się do życia, to wyzwanie. Firma Philips ogromnie nam w tym pomogła. System CityTouch może zdalnie sterować oświetleniem. Słuchamy, czego pragną obywatele, a oni chcą czuć się w mieście wygodnie i bezpiecznie”.

 

Sander van Beurden

Dyrektor ds. zarządzania przestrzenią miejską, Rotterdam

Wynalazcy z firmy Philips opracowali wyjątkowy system CityTouch, który pozwala korzystać z prostych w obsłudze aplikacji internetowych do sterowania siecią lamp ulicznych LED i analizowania danych dotyczących oświetlenia. Umożliwia to, na przykład, włączanie większej liczby lamp na obszarach o dużym natężeniu ruchu. W miejscach, gdzie ruch jest mniejszy, natężenie światła nie musi być tak duże i władze miasta mogą zadecydować o przyciemnieniu oświetlenia na poszczególnych ulicach.
Innowacyjny program do zarządzania opracowany przez firmę Philips wykorzystuje technologię bezprzewodową do indywidualnego sterowania każdą oprawą oświetleniową. Za jednym dotknięciem przycisku można zwiększyć lub zmniejszyć jasność lamp albo zupełnie je wyłączyć. W ciągu kliku sekund można lepiej oświetlić obszary, które tego potrzebują, na przykład w przypadku problemów z tłumem lub wypadku drogowego. Ponadto inteligentny system oświetleniowy pozwala natychmiast stwierdzić, które lampy nie działają i muszą zostać wymienione.

Inspirujące pejzaże miejskie

 

System Philips CityTouch umożliwia zarządzanie całym systemem oświetlenia miejskiego z poziomu jednego interfejsu internetowego. Pozwala generować w czasie rzeczywistym raporty dotyczące konserwacji i stanu. Operatorzy systemu oświetlenia mogą monitorować zużycie i moc każdej części systemu i w razie potrzeby precyzyjnie regulować poziom oświetlenia.

Pomagamy zmienić Rotterdam w bardziej przyjazne miasto

Wpływ rozwiązania Philips CityTouch na Rotterdam

Urbanista miejski wyjaśnia, jak system Philips CityTouch pomógł zmienić miasto.

Poznaj rozwiązanie CityTouch

 

Firma Philips stworzyła rozwiązanie CityTouch, czyli internetowy system zarządzania oświetleniem zewnętrznym, które umożliwia dynamiczne, inteligentne i elastyczne sterowanie światłem w całym mieście. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

„Codziennie pracuję, jeżdżąc na rowerze. Zimą zmrok zapada szybko. Jestem przekonany, że większa ilość światła może poprawić nasze bezpieczeństwo.”

 

Erik

Kurier rowerowy z Rotterdamu

Wpływ Philips CityTouch na Rotterdam

Pomagamy zmienić Rotterdam w bardziej przyjazne miasto

Posłuchaj, co lokalni mieszkańcy mówią o pozytywnym wpływie nowego rozwiązania na ich życie.

Znaczenie dla świata

 

W zurbanizowanym świecie taka technologia może okazać się bardzo korzystna dla obywateli i samorządów. Elastyczność oprogramowania systemu Philips CityTouch oraz przyjazne dla środowiska lampy LED oznaczają mniejszy wpływ na zasoby naszej planety. Dzięki systemowi zarządzania inteligentnym oświetleniem CityTouch możemy przyczynić się do tego, aby dla wszystkich miasta stały się bezpieczniejsze, pełne życia i bardziej atrakcyjne.

Zobacz wszystkie rozwiązania oświetleniowe