Innovation and you

Pomagamy lekarzom poprawić poziom opieki nad pacjentem

Gdy ma się do czynienia z poważną chorobą, czas ma decydujące znaczenie. Innowacyjne aparaty do rezonansu magnetycznego mogą pomóc lekarzowi w postawieniu diagnozy, co często powadzi do szybszej interwencji chirurgicznej. W medycynie XXI wieku trzeba również sprostać niepohamowanemu zapotrzebowaniu na wydajność. Innowacyjne szerokopasmowe aparaty do rezonansu magnetycznego firmy Philips pomagają zwiększyć efektywność pracy szpitali, poprawiając przy tym poziom opieki nad pacjentem.

Życie dziecka, które utknęło w martwym punkcie

 

Mohammad Mostafa był aktywnym i dociekliwym dzieckiem. Zmienił to guz mózgu. Żywa osobowość chłopca uległa dramatycznej przemianie, a wszytko, co dotąd go cieszyło, przestało go interesować.

Drobne szczegóły

Drobne szczegóły

Technicy obrazowania metodą rezonansu magnetycznego i chirurdzy współpracujący przy usuwaniu guza mózgu.

„Choroba dziecka może sparaliżować całą rodzinę, dlatego na lekarzu ciąży ogromna presja. My możemy udzielić mu wsparcia poprzez zwiększenie efektywności.”

 

Mohamed Mostafa

Dyrektor generalny, Philips Healthcare

Lepsze wyniki mniejszym kosztem

Gdy Mohammad Mostafa przyjechał do Dziecięcego Szpitala Onkologicznego w Kairze, skarżył się na ból głowy i spadek ostrości widzenia. Do badania jego mózgu wykorzystano aparat do rezonansu magnetycznego Philips Ingenia 3 Tesla. Uzyskane obrazy pomogły lekarzom w precyzyjnym zlokalizowaniu guza.
Równie ważne jak korzyści dla pacjentów są korzyści związane z zarządzaniem zasobami. Bardziej trafne diagnozy i szybsze badania kontrolne przyczyniają się do zmniejszenia presji na szpitale — a także na samorządy lub firmy, które nimi zarządzają.
Specjalna technologia cyfryzacji obrazowania metodą rezonansu magnetycznego Philips Ingenia — z wykorzystaniem szerokopasmowych kabli światłowodowych — umożliwia uzyskanie szczegółowych wyników w wysokiej jakości. To, a także łatwa obsługa, oznacza, że lekarze mają do dyspozycji system, który pozwala zwiększyć efektywność podczas codziennej pracy w dziedzinie onkologii.

Obrazy MRI pomagają podczas zabiegu chirurgicznego. Działają jak system nawigacyjny.”

 

Dr Mohamed El Telbagy

Dyrektor Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Onkologicznym w Kairze

Zaawansowany system firmy Philips do neuroobrazowania metodą rezonansu magnetycznego zapewnia doskonałą efektywność w warunkach klinicznych, a także dużą oszczędność kosztów. Ponadto odzwierciedla zaangażowanie firmy Philips w zrównoważony rozwój — urządzenie jest lekkie oraz zużywa niewiele helu i energii.

Ogólnoświatowy problem

 

Lekarze na całym świecie są obciążeni do granic możliwości. Ważne jest, aby innowacje w dziedzinie technologii urządzeń medycznych pozwoliły im osiągnąć większą efektywność.

= obecna liczba pracowników
= przewidywane zapotrzebowanie

50% — o tyle za mało będzie pracowników służby zdrowia na świecie do 2035 r. w porównaniu z 7,2 miliona, których brakuje dziś.

53% dyrektorów zarządzających chce zatrudnić więcej pracowników w ciągu następnych 12 miesięcy, a 63% martwi się o znalezienie osób z odpowiednimi kwalifikacjami.

The 2014 PWC 17th Annual Global Healthcare CEO Survey

Poznaj innowacje

 

Urządzenie Philips Ingenia 3.0T zostało zaprojektowane w taki sposób, aby lekarze nie musieli już rezygnować z wysokiej rozdzielczości w celu szybszego uzyskania wyników. Mogą teraz przeprowadzać rutynowe badania, korzystając z doskonałej jakości obrazu. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Nowe zastosowanie

 

Wyższa jakość obrazowania spowodowała zwiększenie roli aparatów do rezonansu magnetycznego i umożliwiła zastosowanie ich na salach operacyjnych. Obejrzyj film i posłuchaj, jak chirurdzy używają obrazów z aparatu do rezonansu magnetycznego Philips Ingenia jako chirurgicznego „systemu nawigacyjnego.”

Rezonans magnetyczny — pomoc podczas zabiegów chirurgicznych

Rezonans magnetyczny — pomoc podczas zabiegów chirurgicznych

Dr Beltagy opowiada o zaletach aparatów Philips do rezonansu magnetycznego.

„To pojedynek pomiędzy lekarzem i guzem. Jeśli nie usuniesz całego guza, przegrasz.”

 

Dr Iman Zaki

Dyrektor Zakładu Radiologii, Dziecięcy Szpital Onkologiczny w Kairze

Badania kontrolne

 

48 godzin później lekarze wykonali następne badanie metodą rezonansu magnetycznego, aby sprawdzić, czy operacja się udała i cały guz został usunięty.

„Do chwili, gdy przenieśliśmy go do sali z rezonansem, nie mogłem powstrzymać łez.”

 

Yehia Eltoukhi Abdel Mequid

Ojciec Mostafy

Sukces medycyny

 

Moment, na który czekam cały dzień, to chwila, gdy można powiedzieć rodzicom, że guz został usunięty — mówi dr Mohamed El Telbagy, dyrektor Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Onkologicznym w Kairze. Rok później. Mohammad Mostafa nadal nie ma raka i znów cieszy się życiem.

Lepsza opieka dzięki partnerstwu

Lepsza opieka dzięki partnerstwu

Posłuchaj, jak dr Zaki opowiada o zmianach, jakie wniosły do jego pracy aparaty Philips do obrazowania metodą MRI.

Zobacz wszystkie rozwiązania w zakresie opieki medycznej