Przyszłość spersonalizowanej opieki medycznej

Jednym z największych wyzwań opieki medycznej w XXI wieku jest kwestia zapewnienia dostępu do opieki medycznej starzejącemu się społeczeństwu w czasach, gdy infrastruktura szpitalna jest bardziej obciążona niż kiedykolwiek wcześniej. Firmy Philips i Banner Health wprowadziły program, którego celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań pomagających rozwiązać ten problem.

Pionierzy w zakresie spersonalizowanej opieki medycznej

 

Przedstawiamy Helen i Ralpha McCurdych. Są małżeństwem od 64 lat i cierpią na liczne przewlekłe choroby. Dzięki jedynemu w swoim rodzaju programowi opieki medycznej opracowanemu przez firmy Philips i Banner Health z Arizony para ta ma zapewnioną najlepszą możliwą opiekę medyczną bez konieczności wychodzenia z domu.

Telemedycyna: nowy model opieki zdrowotnej

W domowym zaciszu

Przekonaj się, jak innowacyjna telemedycyna umożliwia starszym parom wspólne życie.

Starość to nowa norma

 

Państwo McCurdy są awangardą nowego starzejącego się społeczeństwa na świecie — są nadal aktywni, pełni życia i wymagają systemu opieki medycznej, który pozwoli im prowadzić normalne życie. Margaret Chan, dyrektor generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), mówi „Przynależność do starszej grupy wiekowej staje się nową normą”.

= osoby powyżej 65 roku życia
= dzieci

Przewiduje się, że w 2047 r. liczba osób starszych po raz pierwszy przewyższy liczbę dzieci.

Jedynie 37% dorosłych, którzy ukończyli 50 lat, przewiduje, że może potrzebować opieki długoterminowej. W rzeczywistości będzie jej potrzebować aż 70%.

Tylko 20% osób rozmawiało ze swoimi dorosłymi dziećmi o strategii opieki długoterminowej.

Health and Retirement: Planning for the Great Unknown (Zdrowie i emerytura: planowanie przed wielką niewiadomą), Merrill Lynch

Wyzwanie związane z opieką medyczną

 

Firma Philips podejmuje współpracę z partnerami na całym świecie, aby opracowywać innowacyjne rozwiązania, które zapewnią ludności najlepszą opiekę, a lekarzom pozwolą maksymalnie wykorzystać zasoby i budżety. Można to osiągnąć, korzystając z technologii telemedycznej służącej do monitorowania zdrowia pacjentów w ich domach przez zapewnienie im bezpośredniej łączności z personelem medycznym.

„Wiemy, że na najważniejsze 5% pacjentów w każdym systemie przypada bardzo dużo zasobów: czasu, pieniędzy, personelu.”

 

Dr Edward Perrin (doktor medycyny)

Banner iCare, Centrum Medyczne Banner Health

Zmienione podejście

Utworzony przez firmę Philips zespół doradczy Aging Well Think Tank jest przekonany, że ludzie muszą przestać postrzegać starość jako oczekiwanie na nieuchronny koniec i zacząć patrzeć na nią jako na czas, w którym można uzyskać znaczące wsparcie dzięki istotnym innowacjom medycznym. To okazja do stworzenia nowego podejścia do opieki medycznej — wykorzystania technologii w codziennym życiu.
Na przykład zamiast jechać na wizytę do szpitala można liczyć na odwiedziny domowe personelu medycznego. Taka przynajmniej była teoria, gdy innowatorzy z firmy Philips zaczęli rozwijać technologię telemedyczną w celu zmiany sposobu, w jaki dba o siebie społeczeństwo. Obecnie technologia nie tylko pozwala lekarzom i pielęgniarkom kontrolować pacjentów, którzy przebywają w swoich domach, ale również ułatwia ludziom podejmowanie działań profilaktycznych, które pomogą im wieść dłuższe i bardziej satysfakcjonujące życie.

„To właśnie przyszłość. To naprawdę niesamowity model opieki, która jeszcze nigdzie indziej nie istnieje”.

 

Dr Edward Perrin (doktor medycyny)

Banner iCare, Centrum Medyczne Banner Health

Rewolucyjny system „szpitala w domu” firmy Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię opartą na chmurze pozwalającą monitorować, przechowywać i analizować duże ilości złożonych zbiorów danych. Pacjenci zyskują możliwość kontrolowania swojej opieki medycznej i jej ulepszania — do czego powinni być czynnie zachęcani — natomiast lekarze mogą skuteczniej obsługiwać i leczyć większą liczbę pacjentów.

Jak to działa

 

System telemedycyny stworzony w ramach programu firm Philips i Banner Health to naprawdę pionierski projekt.

Pacjenci wykorzystują sieciową technologię firmy Philips, aby wykonywać pomiary medyczne w domu.
Dane są przekazywane wprost do Centrum Telemedycyny Banner Health.
Interfejs oprogramowania alarmuje pracowników firmy Banner o każdej zmianie stanu zdrowia pacjenta.
System oparty na tabletach pozwala lekarzom i pielęgniarkom prowadzić wideokonferencje bezpośrednio z pacjentami.

„Jestem szczęśliwa, że mogę być w domu z Ralphem. Kiedy coś się dzieje, naciskam przycisk i od razu pomaga mi ktoś z Banner iCare”.

 

Helen McCurdy

Pacjent placówki firmy Banner Health

Opieka medyczna w domu pacjenta

Opieka medyczna w domu pacjenta

Dowiedz się od pacjentów i ekspertów, jak opieka domowa pomaga poprawiać jakość życia.

Z perspektywy lekarza


Dr Perrin jest przekonany, że to recepta na przyszłość. „Gdy mam do dyspozycji grupę osób, które wspiera technologia firmy Philips, mogę wcześniej dostrzec problemy, wcześniej zacząć leczenie i ogólnie zrobić coś dobrego dla swoich pacjentów”.
Dynamiczny program

Dynamiczny program

Firmy Banner iCare i Philips współpracują, aby jak najlepiej służyć pacjentom.

Nasza perspektywa

 

Firma Philips uważa, że taki rodzaj spersonalizowanej opieki medycznej — projekt, który pomaga ludziom przejąć większą kontrolę nad monitorowaniem stanu swojego zdrowia w zaciszu własnego domu — może stać się modelem dla starzejących się społeczeństw na całym świecie, które chcą wieść niezależne życie, ale wymagają bardziej intensywnej opieki medycznej.

Zobacz wszystkie rozwiązania w zakresie opieki medycznej