Innovation and you

Rozświetlone społeczności

Jak oświetlenie LED przywróciło tożsamość miasta.

Portowe miasto Corpus Christi położone nad Zatoką Meksykańską w stanie Teksas zawsze kojarzyło się ze wspaniałym stalowym mostem naprzeciwko zatoki.

Dla każdej osoby, która wychowała się w naszym regionie, most Harbor Bridge w Corpus Christi stanowił nieodłączną scenerię tego miasta. Pomógł w ukształtowaniu tożsamości mieszkańców, którzy darzą go teraz wielkim uczuciem i szacunkiem. Niestety gdy nastały trudniejsze czasy, nocne oświetlenie mostu zostało wyłączone i ten charakterystyczny punkt orientacyjny zatonął w ciemnościach.

To dla nas wyróżnienie, źródło dumy dla mieszkańców. Oświetlenie to jest nie tylko ekologiczne, ale także niedrogie”.

 

Nelda Martinez

Burmistrz miasta Corpus Christi

Na szczęście most odzyskał iluminację dzięki zastosowaniu tysięcy energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska lamp LED, a co więcej — jest teraz znacznie bardziej imponujący. W wyniku projektu będącego wynikiem współpracy władz miasta z firmą Philips, którego celem było zainstalowanie nowej iluminacji, most Harbor Bridge przeszedł istną metamorfozę i wygląda teraz jak żywe dzieło sztuki. Projektanci z firmy Philips nie tylko zademonstrowali, jak spersonalizowane oświetlenie LED może odmienić przestrzenie miast, ale stworzyli również pełną kolorów iluminację, która ukazała most o przemysłowej konstrukcji w zupełnie nowym, współczesnym świetle. Wielokolorowe światła podkreślają kontury mostu w pięknej, dynamicznej i bardzo nowoczesnej iluminacji, która sama w sobie stała się atrakcją turystyczną i ożywiła całą okolicę. Ponieważ mieszkańcy miasta tak bardzo kochają most Harbor Bridge, odnowiona iluminacja przyniosła również zyski pewnemu fotografowi, który wykorzystuje most do zarobkowania.

11 000

węzłów świetlnych z możliwością zmiany kolorów w każdym z nich. Wszystkimi można sterować za pomocą kontrolera Pharos LPC X LED.

 

Źródło: Philips

Nowe ścieżki wyłaniające się z mroku

 

Burmistrz miasta Nelda Martinez pomogła w nawiązaniu relacji z firmą Philips i nie ukrywa dumy z iluminacji mostu Harbor Bridge. Ma również prestiżowy tytuł „pierwszej”. Kliknij, aby dowiedzieć się, co to znaczy oraz aby poznać więcej informacji o mieście.

Zobacz wszystkie rozwiązania oświetleniowe