Innovation and you

Nie rezygnuj z marzeń

Poznaj Tammama. Zobacz, jak oczyszczacze powietrza firmy Philips pomogły 9-letniemu chłopcu zrealizować marzenia.

Poznaj Tammama — 9-letniego chłopca, który marzy o zagraniu koncertu na trąbce.

Tammam cierpi na obturacyjne zapalenie oskrzeli. Jego płuca i oskrzela zwężają się, co ogranicza przepływ powietrza i utrudnia oddychanie. Gdy chłopiec ma problemy z oddychaniem, nie może grać, a przerwa na rehabilitację może trwać nawet dwa tygodnie.

Powinienem ćwiczyć codziennie… ale czasem nie jestem w stanie”.

 

Tammam Almir Mahmoud

Jakość powietrza w domu ma ogromny wpływ na życie Tammama — w dużej mierze zależy od niej jego możliwość gry na trąbce. W firmie Philips wierzymy, że zawsze możemy uczynić życie lepszym, dlatego zadaliśmy sobie pytanie, czy nasze oczyszczacze powietrza mogą poprawić jakość życia Tammama? W dniu występu Tammam był gotowy, by zagrać trzecią część koncertu Haydna. To, co stało się później, sprawiło, że był to z pewnością najlepszy dzień w jego życiu…

 

Jako że przez wcześniejsze dwa miesiące Tammam nie miał w domu żadnych problemów z oddychaniem, mógł zacząć przygotowywać się do swojego pierwszego koncertu. Co ważne, podczas przygotowań nie opuścił żadnej próby. 

 

W dniu swojego domowego występu Tammam był gotowy, by zagrać trzecią część koncertu Haydna. Dom został odpowiednio przygotowany i zaczęli gromadzić się widzowie. Jednak nie był to zwykły domowy koncert. Ku zaskoczeniu Tammama na miejscu zjawiła się berlińska orkiestra Haupstadt Blech. Spytali chłopca, czy mogą zagrać razem. Tammam zrobił na członkach orkiestry duże wrażenie swoim opanowaniem koncertu Haydna i ogólną muzykalnością.

Ile osób cierpi na przewlekłe obturacyjne choroby układu oddechowego?

Od 10 do 100 milionów. Obecnie około 64 milionów osób cierpi na przewlekłe obturacyjne choroby układu oddechowego. Źródło: Światowa Organizacja Zdrowia (2004)

Zobacz wszystkie produkty konsumenckie