Innovation and you

Światło, które ma wpływ na nasze życie

Edukacja i oświetlenie LED inspirują naród.

Czasami przyszłość mogą zmienić tylko nowe pokolenia, które dostrzegą to, czego nie widzieli poprzednicy. Firma Philips obmyśliła dwojakie podejście, które pomoże opracować bardziej skuteczną i zrównoważoną strategię oświetlenia kraju.

Innowacyjne partnerstwo firmy Philips Lighting na Bliskim Wschodzie inspiruje zarówno dzieci, jak i rodziców. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich oświetlenie pochłania około 20 proc. całkowitego zużycia energii, a najnowsze badania wskazują, że dzięki wykorzystaniu energooszczędnych systemów oświetlenia LED firmy, władze i konsumenci mogą obniżyć koszty o ponad 80 proc.

Uważamy, że zmiana sposobu myślenia przyniesie lepszą przyszłość. A rewolucję najlepiej jest zacząć od dzieci”.

 

Anissa Abbou

Dyrektor, Philips Lighting Middle East

Po pierwsze, trzeba prowadzić specjalne programy edukacyjne w szkołach, których celem będzie pokazanie dzieciom, że mogą odmienić naszą wspólną przyszłość poprzez uczenie się o oświetleniu LED, wykonywanie takich prostych czynności, jak wyłączanie światła, gdy jest ono niepotrzebne, a także przekonywanie rodziców do wyłączania klimatyzacji przy otwartych drzwiach lub oknach. Po drugie, firma Philips podjęła niezwykłą współpracę z miastem Dubaj mającą na celu wymianę wszystkich źródeł światła w budynkach rządowych na przyjazne dla środowiska systemy oświetlenia LED. Współpraca ta ma zostać następnie powielona w całym regionie poprzez rozwój technologiczny, edukację i wprowadzanie istotnych innowacji.

Ile procent ogólnoświatowego zużycia energii przypada na oświetlenie?

20%. Wielkość zużycia jest zbliżona do łącznej ilości energii elektrycznej produkowanej przez elektrownie jądrowe na całym świecie. Źródło: Międzynarodowa Agencja Energetyczna

Zobacz wszystkie rozwiązania oświetleniowe