Innovation and you

Dobre samopoczucie dzięki światłu

Inteligentny system oświetlenia LED w szpitalu w Phoenix wpływa na nastrój małych pacjentów.

Innowacje firmy Philips w oświetleniu LED udowodniły, że technologia LED może mieć ogromny wpływ na nasz nastrój i interakcje z innymi ludźmi, co zademonstrowano w tym filmie. Pokazuje on, że kreatywne podejście do oświetlenia może uczynić ze szpitala dziecięcego zaskakująco inspirujące miejsce, a efekty świetlne wywołują uśmiech na twarzach dzieci. 

Co równie ważne, firma Philips podejmuje współpracę z firmami i osobami, których osobiste zaangażowanie w planowane innowacje nadaje im sensu i efektywności. W tym przypadku Scott Oldner, projektant odpowiedzialny za oświetlenie Szpitala Dziecięcego w Phoenix w stanie Arizona, był hospitalizowany w dzieciństwie i chciał, aby dzisiejsi mali pacjenci kojarzyli pobyt w szpitalu z czymś pogodniejszym od tego, co utkwiło w jego pamięci.

Nasz projekt był zakrojony na szeroką skalę. Firma Philips była jedynym realnym wyborem, ponieważ miała odpowiedni personel i oferowała szereg produktów oraz kompleksową obsługę klienta. To właśnie dzięki firmie Philips udało nam się zrealizować ten projekt. Z jej pomocą każda wizja może się urzeczywistnić, a efekt końcowy jest naprawdę magiczny”.

 

Scott Oldner

Dyrektor, Scott Oldner Lighting Design

We współpracy z firmą Philips, która dostarczyła ponad 100 tys. wysokowydajnych źródeł światła LED, Scottowi Oldnerowi udało się stworzyć oszałamiający, wypełniony światłami pokaz stałych i ruchomych świateł, które rozweselają młodych pacjentów i odwiedzających, jednocześnie polepszając ich samopoczucie i odwracając ich uwagę od powodu, dla którego znaleźli się w szpitalu. Ten hipnotyzujący film pokazuje reakcje ludzi i udowadnia, że inteligentne innowacje, a zwłaszcza te związane z oświetleniem, mogą mieć ogromny wpływ na nasze zachowanie.

100 000

wysokowydajnych źródeł światła LED dostarczonych przez firmę Philips. Źródła światła LED tworzą oszałamiający, wyjątkowo barwny pokaz stałych i ruchomych świateł.

 

Źródło: Philips

Jaki odsetek dzieci poniżej 18 roku życia w USA nie ma ubezpieczenia zdrowotnego?

6,5%. Około 6,5% dzieci poniżej 18 roku życia nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. Odsetek dzieci nieubezpieczonych zmniejszył się z 13,9% w 1997 r. do 8,9% w 2005 r., a następnie ponownie zmniejszył się do 6,5% w 2013 r. Źródło: Centers for Disease Control and Prevention

Zobacz wszystkie rozwiązania oświetleniowe