Innovation and you

Projekt upamiętniający poległych

Miejsce, w którym oświetlenie i innowacja dotykają ludzkich serc.

Jeden z najważniejszych pomników w Turcji, który upamiętnia bitwę o Gallipoli z czasów pierwszej wojny światowej, jest skąpany w zapierającej dech w piersiach kompozycji świateł LED.

Firma Philips stworzyła tak zaawansowany, inteligentny i wszechstronny system oświetleniowy LED, że może on wyświetlać ponad 16 milionów kolorów. To dowodzi, że innowacyjne podejście do kwestii oświetlenia i projektowania może ożywiać historię i dotykać ludzkich serc niezwykle emocjonalną grą świateł.

Nagle — pomnik, zapomniany w czasie i przestrzeni, ożywa dzięki strumieniowi światła, jakby był latarnią oświetlającą przyszłość, oświetlającą miłość i pokój”.

 

Sunay Akin

Turecki poeta i dziennikarz

Iluminacja pomnika męczenników upamiętniającego żołnierzy poległych w zaciętej i krwawej bitwie o Gallipoli, która przyczyniła się do powstania współczesnej republiki Turcji, to szczególny powód do dumy dla pracowników zajmujących się badaniem i rozwojem oświetlenia nowej generacji w firmie Philips. Kiedyś pomnik ten, znany też pod nazwą „Męczennicy”, należał wyłącznie do historii, ale tchnięto w niego nowe życie dzięki innowacyjnemu systemowi oświetlenia. Dziś pomnik przyciąga tłumy zwiedzających, którzy chcą oddać cześć poległym bohaterom i kontemplować przeszłość. Sunay Akin, jeden z najlepszych poetów tureckich, napisał wiersz specjalnie na cześć odnowionego pomnika, który jego zdaniem wygląda teraz, jakby „był przystrojony w światło”.

Jakie oszczędności przynosi korzystanie z produktów oświetleniowych LED firmy Philips?

Od 50 do 70%. Według badań przeprowadzonych przez organizację The Climate Group w 12 największych miastach świata oszczędności mogą osiągnąć nawet 80%, o ile zostaną również zastosowane inteligentne rozwiązania w zakresie sterowania. Źródło: The Climate Group

Zobacz wszystkie rozwiązania oświetleniowe