Innovation and you

Nowe sposoby smażenia

Pogoń pewnej kobiety za coraz zdrowszymi przepisami.

Smażone jedzenie stanowi tradycję kuchni Arabii Saudyjskiej — tak jak w wielu innych krajach na świecie. Z jej powodu prawie 1/4 uczniów ma problem z otyłością.

W dodatku prawie 3/4 osób po 40 roku życia ma nadwagę, co skutkuje ogromnym obciążeniem służby zdrowia. Mai Matbouli, która jest asystentką stomatologiczną, zdecydowała się zmienić styl życia z powodu nadwagi, która negatywnie wpływała na jej zdrowie i utrudniała jej chodzenie.

Zdecydowałam się przejść na zdrowszy styl życia, ponieważ cierpiałam na znaczną nadwagę. Zrzuciłam 40 kilogramów poprzez wyeliminowanie z diety szkodliwego jedzenia i zastąpienie go zdrowymi daniami”.

 

Mai Matbouli

Asystentka stomatologiczna z Arabii Saudyjskiej

W ramach wyjątkowego eksperymentu saudyjscy medycy podarowali jej, jak i innym pacjentom cierpiącym na nadciśnienie i cukrzycę, frytownicę Philips Airfryer, aby sprawdzić, czy może ona pomóc w zgubieniu kilogramów. We frytownicy Airfryer zastosowano innowacyjną technologię RapidAir, dzięki której przygotowywanie dań, takich jak frytki czy inne tradycyjne smażone przekąski, wymaga użycia do 80% mniej tłuszczu* — z bardzo zbliżonymi rezultatami. Przepisy na pożywne dania zainspirowane sprytnymi i wyjątkowymi urządzeniami kuchennymi, takimi jak Airfryer, mogą odmienić zdrowie zarówno początkujących, jak i profesjonalnych kucharzy.

 

* W porównaniu ze smażeniem frytek w standardowej frytownicy firmy Philips do smażenia w głębokim oleju

23,1%

saudyjskich dzieci w wieku 5–18 lat cierpi na nadwagę (dane z 2010 roku). Wskaźniki otyłości i skrajnej otyłości we wszystkich grupach wiekowych wyniosły odpowiednio 9,3% i 2%, przy czym problem występował częściej wśród chłopców.

 

Źródło: Ann Saudi Med, maj–czerwiec 2010

Zdrowa dieta

 

Ruqaiya Husam El Othmani, dietetyk i diabetolog z Arabii Saudyjskiej, zachęca do korzystania z frytownicy Philips Airfryer XL. Przewiń, aby dowiedzieć się, dlaczego.

Ilu Saudyjczyków, według badania przeprowadzonego przez stowarzyszenie Saudi Sugar and Endocrinology Society, umiera rocznie z powodu chorób związanych z otyłością?

20 000. Wyniki badań wskazują, że na otyłość i/lub cukrzycę typu 2 cierpi 25% populacji Arabii Saudyjskiej. Źródło: Saudyjskie Stowarzyszenie ds. Cukrzycy i Endokrynologii

Zobacz wszystkie produkty konsumenckie