Innovation and you

Innowacje mają wpływ na rodzinę

Innowacja w opiece medycznej, która pomaga lekarzom monitorować pacjentów.

Alejo Costa Ribalta pomógł opracować technologię monitorowania pacjenta IntelliVue, która — jak się okazało — odegrała ważną rolę w rekonwalescencji jego brata po operacji guza mózgu.

Jedną z najważniejszych zasad, jakie firma Philips stara się wpajać swoim pracownikom, jest tworzenie urządzeń w taki sposób, jakby zależało od tego życie kogoś z ich bliskich. Tego typu mentalność powoduje, że nasze produkty są nie tylko przydatne, ale również zgodne z najbardziej rygorystycznymi normami.

Dziewięć lat temu pracowałem w dziale badań i rozwoju firmy Philips nad monitoringiem pacjentów.... Jedno z mott firmy Philips mówi, że należy budować tak, jakby zależało od tego życie członka rodziny. Właśnie to mi się przydarzyło”.

 

Alejo Costa Ribalta

Kierownik marketingu bezpośredniego, Philips Patient Care & Clinical Informatics

Właśnie w takiej sytuacji znalazł się Alejo Costa Ribalta, gdy pracował w hiszpańskim zespole ds. badań i rozwoju nad inteligentnym monitorem pacjenta, który obecnie często znajduje się na wyposażeniu szpitali. Po tym, jak jego brat Andre został uderzony w twarz w trakcie bójki wywołanej grą w szachy, trafił do szpitala, gdzie dla pewności prześwietlono mu głowę. Lekarze zauważyli podejrzany kształt i zalecili rezonans magnetyczny, który ujawnił niezwiązanego z urazem guza mózgu — w innym przypadku zapewne nie zostałby on wykryty. Gdy Andre wracał do zdrowia po operacji, był podłączony do systemu monitorowania pacjenta IntelliVue — innowacji firmy Philips opracowanej dekadę wcześniej przez jego brata w celu udostępnienia szpitalom prostych, poręcznych i niezwykle szybkich urządzeń do zbierania danych, które dają jasny obraz stanu pacjenta. System monitorowania pacjenta wykonał swoje zadanie i Andre może znowu grać w szachy. Jego pomysłowy brat znalazł nawet sposób na uniknięcie kolejnych bójek, co pokazuje ten krótki film.

70 000

pierwotnych guzów mózgu zostanie zdiagnozowanych do końca tego roku w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku walkę z rakiem mózgu przegra 14 tys. osób.

 

Źródło: American Brain Tumor Association

Ile jest rodzajów nowotworów mózgu i ośrodkowego układu nerwowego?

Ponad 120. Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje guzy mózgu według pochodzenia i zachowania komórek — od najmniej agresywnych (łagodnych) do najbardziej agresywnych (złośliwych). Źródło: National Brain Society

Zobacz wszystkie rozwiązania w zakresie opieki medycznej