Innovation and you

Wioska skąpana w świetle

Zobacz, jak system Philips CityTouch rozświetlił to miejsce.

Najlepszy przykład użyteczności istotnych innowacji znajdziemy w niewielkiej wiosce na wzgórzu, położonej w jednym z najbardziej malowniczych regionów Włoch. Położona niedaleko wschodniego wybrzeża Abruzzo wioska Città Sant'Angelo to miejsce tętniące życiem, z mnóstwem utalentowanych rzemieślników, niewielkich firm i dobrze prosperujących sklepików.

Na filmie dyrektor miejscowego teatru — Ettore Mazzocco — wspomina tworzoną przez mieszkańców niepowtarzalną atmosferę, którą później utracono w czasach kryzysu gospodarczego, a przywrócono do życia dopiero w ostatnich latach.

Gdybyś przeszedł się po Città Sant'Angelo jakiś czas temu, nie zauważyłbyś gwiazd. Teraz dzięki oświetleniu LED możesz je zobaczyć”.

 

Gabriele Florindi

Burmistrz Città Sant'Angelo

W wyniku współpracy włoskiego rządu i firmy CEIE Power tysiące zwykłych żarówek zastąpiono trzema różnymi rodzajami wysoce niezawodnych i przyjaznych dla środowiska lamp ulicznych LED firmy Philips, co pozwoliło na zmniejszenie kosztów i ograniczenie zużycia energii oraz rozświetlenie ulic ciepłym światłem, które można regulować.
Oświetlenie jest połączone ze zdalnym systemem zarządzania Philips CityTouch, który umożliwia dynamiczne, inteligentne i elastyczne sterowanie światłem w całej miejscowości. Inteligentny system oświetlenia zewnętrznego pozwala korzystać z prostych w obsłudze aplikacji internetowych do sterowania siecią lamp ulicznych LED i analizowania danych dotyczących oświetlenia. Umożliwia to na przykład włączanie większej liczby lamp w miejscach o dużym natężeniu ruchu. 

76%

— spadek kosztów energii po zainstalowaniu w miasteczku systemu oświetlenia połączonego Philips CityTouch.

 

Città Sant'Angelo: Odbudowa społeczności za pomocą oświetlenia — Philips CityTouch

W miejscach o mniejszym ruchu natężenie światła nie musi być tak wysokie i lokalne władze mogą zdecydować o przyciemnieniu oświetlenia na poszczególnych ulicach. Mieszkańcy twierdzą, że społeczność została odbudowana dzięki światłu.

Na ile wycenia się obecnie światowy rynek technologii oświetleniowych?

300 mld EUR/330 mld USD. Ponadto szacuje się, że w roku 2020 wartość rynkowa ma wynieść ponad 600 mld EUR (660 mld USD). Wzrost wartości tej branży jest ponad dwa razy większy niż wzrost światowego PKB w latach 2005–2011. Źródło: Międzynarodowy Rok Światła i Technologii Wykorzystujących Światło (2015)

Zobacz wszystkie rozwiązania oświetleniowe