Innovation and you

Światło dla całej społeczności

Miasto, które nie jest już pogrążone w ciemnościach.

Piękna, spokojna, ale też bardzo odległa norweska miejscowość Longyearbyen jest pogrążona w ciemnościach przez wiele miesięcy w roku. Jest to tak naprawdę najbardziej wysunięta na północ osada ludzka na świecie, więc rodziny, które w niej żyją, nie widzą światła słonecznego przez wiele dni.

Dla mieszkańców jest to ekstremalne doświadczenie, które może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych związanych z nieprawidłowym snem, takich jak inercja senna. Powoduje je stopniowa utrata możliwości odróżnienia dnia od nocy. 

Wiemy, że nasze zegary biologiczne są bardzo czułe i bardzo wrażliwe na światło i właśnie z tego powodu stworzyliśmy lampy Wake-up Light”.

 

Dan Adams

Ekspert ds. fototerapii, Philips

Badaczom z firmy Philips udało się zażegnać ten problem dzięki zastosowaniu inteligentnej, prostej i niedrogiej technologii. Tak powstała lampa Philips Wake-up Light, której celem jest wspieranie zegara biologicznego danej osoby poprzez budzenie za pomocą wyjątkowego połączenia światła i dźwięku. Dzięki niej pobudka jest łatwiejsza i bardziej naturalna. Lampa Philips Wake-up Light pokazuje, że technologia może dbać o nasze zdrowie i pozytywnie wpływać na jakość życia. Nasze zegary biologiczne są niezwykle czułe na światło. Gdy brakuje nam światła słonecznego, hormony snu są nadal aktywne, więc wstawanie do szkoły o godzinie 8 rano w kompletnych ciemnościach może być boleśnie trudne. Lampa Philips Wake-up Light naśladuje wschodzące słońce poprzez stopniowe zwiększanie intensywności światła, dzięki czemu reguluje wewnętrzny zegar i eliminuje uczucie zmęczenia.

Zobacz wszystkie produkty konsumenckie