Innovation and you

Spokojny sen

Innowacja, która rozwiązała problem chrapania pewnego mężczyzny.

Istotą udanej innowacji jest to, że przynosi ona wymierne korzyści, spełnia potrzeby klientów i umożliwia im przejęcie kontroli nad swoim życiem. Ten film pokazuje, czym tak naprawdę jest opieka nad pacjentem w domu. Przedstawia on pewnego mężczyznę, którego głośne chrapanie dawało się we znaki jego rodzinie, ale również wpływało negatywnie na jego własne zdrowie.

Zbyt wielu ludzi ignoruje problem chrapania. Nie ma jednak wątpliwości, że prowadzi ono do poważnych problemów zdrowotnych, na przykład do obturacyjnego bezdechu sennego, niepokojącej choroby, na którą cierpi 4% populacji Chin, lub niedotlenienia w czasie snu — niebezpiecznego stanu spowodowanego zablokowanymi przegrodami nosowymi. Choroby te mogą z kolei prowadzić do problemów z sercem i ciśnieniem tętniczym.

Innowacje są wynikiem wysłuchania tego, czego pacjent lub klient naprawdę potrzebuje”.

 

Chen Rosa

Starszy Dyrektor, HHS BU, Philips Healthcare

Chen Qiang zdecydował, że musi zacząć leczyć chrapanie po tym, jak ciągłe zmęczenie zaczęło przeszkadzać mu w życiu codziennym. Ten film pokazuje, jak zaawansowany cyfrowy monitor snu BiPAP autoSV firmy Philips odmienił jego życie. Mężczyzna może kontrolować jego działanie po założeniu specjalnej maski do oddychania. W trakcie snu zbierane są dane, które następnie trafiają do lekarza za pośrednictwem połączenia internetowego. Dzięki temu rytm snu i chrapania pacjenta może być odpowiednio monitorowany. Przykład ten pokazuje, że innowacje w opiece medycznej mogą być naprawdę istotne i mieć właściwe zastosowanie w konkretnych przypadkach.

30%

Chińczyków ma problemy ze snem w nocy.

 

Źródło: raport Philips Index for Health and Well-being: A global perspective, 2010

Ilu dorosłych Amerykanów cierpi na bezsenność lub ma inne problemy związane ze snem?

50–70 milionów osób dorosłych. W wielu przypadkach chrapanie może być objawem obturacyjnego bezdechu sennego. Źródło: Centres for Disease Control & Prevention

Zobacz wszystkie rozwiązania w zakresie opieki medycznej