Innovation and you

Technologia cyfrowa dla szpitali

Innowacje, które zwiększają efektywność opieki medycznej.

Rozwój gospodarczy krajów azjatyckich wpływa na kształt społeczności i poprawę infrastruktury. Czasem postępująca urbanizacja, coraz większe potrzeby populacji i niewystarczająca ilość wyspecjalizowanego personelu medycznego mogą prowadzić do problemów społecznych, które może pomóc rozwiązać tylko technologia cyfrowa Szczególnie przydatna okazuje się technologia cyfrowa opracowana z myślą o poprawieniu efektywności opieki medycznej oraz redukcji kosztów.

W kraju takim jak Chiny oczekiwania względem lekarzy związane z efektywnością opieki mogą być przytłaczające. W firmie Philips wierzymy, że nasza technologia może zrewolucjonizować świat medycyny i poprawić efektywność szpitali. Populacja, szczególnie w miastach, rośnie w postępie geometrycznym i u coraz większej liczby osób wykrywa się astmę, choroby serca oraz wiele różnych odmian nowotworów, w tym raka płuc, piersi i jelita grubego.

Trzydzieści lat temu mieliśmy znacznie mniej pacjentów, niż mamy dzisiaj. Zwiększyła się liczba zachorowań na raka płuc i raka piersi, a także na raka jelita grubego”.

 

Profesor Wang Wu

Dyrektor Zakładu Radiologii, Szpital Przyjaźni Chińsko-Japońskiej

Najważniejsza jest wczesna i prawidłowa diagnoza, ale czasami pracę utrudnia ograniczony czas, jaki można poświęcić każdemu z pacjentów. Na szczęście firma Philips Healthcare opracowała cyfrowe urządzenia do obrazowania rentgenowskiego. Dzięki nim zebranie informacji potrzebnych do postawienia właściwej diagnozy to kwestia kilku minut lub nawet sekund. Leczenie pacjentów staje się szybsze i bardziej efektywne. 
Profesor Wang Wu, Dyrektor Zakładu Radiologii w pekińskim Szpitalu Przyjaźni Chińsko-Japońskiej, uważa, że nowe urządzenia firmy Philips odmieniły jego pracę i wpłynęły pozytywnie na stan zdrowia jego pacjentów. Profesor stwierdził: „Lepszej jakości obraz pozwala mi postawić lepszą diagnozę”.

O ile zwiększyła się populacja ludności miejskiej w Chinach w ciągu ostatnich trzydziestu lat?

500 milionów. Do 2030 roku w chińskich miastach będzie mieszkać około miliarda ludzi, czyli w przybliżeniu 70% populacji tego kraju. Źródło: The Economist

Zobacz wszystkie rozwiązania w zakresie opieki medycznej