Innovation and you

Walka z rakiem w Chinach

Współpraca diagnostyczna, która robi różnicę.

Wyjątkowa współpraca ze szpitalem w Chinach przyniosła wspaniałe rezultaty w diagnostyce. I to w kraju, w którym problemy zdrowotne obywateli stają się coraz bardziej poważne, a wielu specjalistów nie może poradzić sobie z natłokiem pracy. 

Ogromny kompleks szpitalny West China w Chengdu, czwartym co do wielkości mieście Chin, to miejsce przełomowe dla współpracy między lekarzami a inżynierami firmy Philips. W Chinach wykrywa się połowę wszystkich nowych przypadków raka wątroby występujących w Azji, a przestarzałe metody diagnozowania nowotworów wymagały skomplikowanych i czasochłonnych zabiegów inwazyjnych, które stwarzały ryzyko dla pacjentów i wydłużały leczenie.

Połączyliśmy siły z firmą Philips, aby lepiej dopasować technologię do rzeczywistych potrzeb klinicznych. Dziś skupiamy się na raku wątroby, mam jednak nadzieję, że rozszerzymy naszą współpracę na inne obszary”.

 

Dr Yan Luo

Dyrektor oddziału ultrasonografii, szpital West China

ElastPQ firmy Philips to nieinwazyjne urządzenie wyposażone w najnowszą technologię ultrasonograficzną. Dzięki niemu lekarze mają dostęp do ważnych danych, które pomagają w znacznie szybszym i tańszym diagnozowaniu raka wątroby. Współpraca nie kończy się tylko na innowacjach — obecni w szpitalu inżynierowie firmy Philips wspierają prace badawczo-rozwojowe w środowisku szpitalnym. To inspirujące partnerstwo medyczne przynosi innowacje i stwarza warunki do połączenia sił lekarzy i inżynierów w celu dostosowania technologii do faktycznych potrzeb klinicznych. Prowadzi ono do stawiania szybszych i bardziej precyzyjnych diagnoz nowotworów i wszelkich związanych z tym korzyści dla pacjentów.

27%

ze wszystkich zgonów spowodowanych nowotworem ma miejsce w Chinach. W 2012 r. oznaczało to 3,07 mln zdiagnozowanych przypadków zachorowań na raka. Odnotowano również najwięcej nowych przypadków raka wątroby, przełyku, żołądka i płuc.

 

Źródło: raport IARC dotyczący przypadków raka na świecie, 2014

Na całym świecie w 2012 roku odkryto ponad 14 milionów nowych przypadków raka.

Prawda. W 2012 roku odkryto około 14,1 miliona nowych przypadków raka. Zgodnie z badaniami Światowej Organizacji Zdrowia, jeśli najnowsze trendy dotyczące głównych typów raka utrzymają się na poziomie globalnym, do 2030 roku liczba nowych przypadków wzrośnie do 23,6 miliona w każdym roku. Źródło: Światowa Organizacja Zdrowia/Cancer Research UK: arkusz informacyjny dotyczący przypadków raka na świecie

Zobacz wszystkie rozwiązania w zakresie opieki medycznej