Innovation and you

Większa wygoda, więcej pokarmu

Bardziej przemyślana pomoc w karmieniu piersią dla świeżo upieczonych mam.

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla Twojego dziecka. Zapewnia naturalną ochronę przed infekcjami, a także wspomaga zdrowie i prawidłowy rozwój maleństwa. Wiele świeżo upieczonych mam nie ma problemów z karmieniem piersią, jednak dla innych może to początkowo być sporym wyzwaniem.

Według badań pierwsza godzina po porodzie („święta godzina”) ma ogromne znaczenie. Dotyk skóry matki i dziecka w tym czasie odgrywa kluczową rolę dla udanego karmienia piersią.
Dowiedziono, że pierwszy kontakt skóry dziecka ze skórą matki stymuluje zakończenia nerwowe i uruchamia instynktowną reakcję, dzięki której dziecko wie, jak pić mleko z piersi. Badania przeprowadzone przez firmę Philips wykazały również, że istnieje bezpośredni związek między wygodą matki a ilością odciągniętego pokarmu. Matki, które są zrelaksowane i odczuwają większy komfort, odciągają więcej mleka w łatwiejszy sposób. Chcąc jeszcze bardziej pomóc w karmieniu piersią, firma Philips Avent stworzyła laktator, który zapewnia kobietom maksymalną wygodę.

Dzięki laktatorom zaprojektowanym z myślą o komforcie matki niemowlęta mogą być karmione piersią przez dłuższy czas”.

 

Sinead Kwant

Wiceprezes, Philips Avent

Wygodna pozycja podczas karmienia pozwala odciągać więcej pokarmu, co z kolei umożliwia wydłużenie okresu karmienia piersią. Firma Philips Avent konsultuje się z mamami, aby lepiej zrozumieć ich marzenia, potrzeby i problemy, a także dowiedzieć się, jaką pomoc w karmieniu piersią chciałyby otrzymać. Dzięki temu łatwiej im rozpocząć i jak najdłużej kontynuować karmienie piersią, a także pokonywać wszelkie przeszkody, jakie mogą w związku z tym napotkać. Jak w poruszający sposób pokazano w tym filmie, ten istotny element opieki okołoporodowej został opracowany pod kierunkiem jednej z dyrektorek firmy Philips, którą ominęła ta pierwsza wyjątkowa godzina po porodzie. Nie ominęły jej natomiast kłopoty z karmieniem piersią, a dodatkowym problemem był brak wsparcia w tym zakresie. W rezultacie postanowiła w jak największym zakresie ułatwić życie innym karmiącym mamom.

94%

mam chce karmić swoje dziecko piersią.

 

Źródło: Philips Mother and Child Care report - global outlook on breastfeeding 2011

Nowe oblicze wyjątkowej więzi

Bardziej przemyślana pomoc w karmieniu piersią dla świeżo upieczonych mam.

Innowacyjna pomoc w karmieniu piersią

Te kilka pierwszych tygodni po porodzie, w ciągu których karmienie piersią staje się ważnym rytuałem, to niezwykle istotny czas nie tylko dla matki, ale także dla jej nowonarodzonego maleństwa. W firmie Philips wierzymy, że można ten okres wzbogacić o innowacje, które zapewnią niezbędną pomoc w karmieniu piersią. Laktatory Philips Avent Comfort stanowią właśnie takie innowacyjne rozwiązanie opracowane w trosce o polepszenie jakości życia matki i dziecka. Umożliwiają one bardziej komfortowe odciąganie pokarmu, a co za tym idzie pozwalają mamom wydłużyć okres karmienia piersią. W przypadku karmienia piersią wygoda jest oczywiście kluczem do sukcesu, jednak jest ona równie ważna podczas odciągania pokarmu. 
Laktator Philips Avent maksymalnie ułatwia dostarczanie maluchom niezbędnego pokarmu, jakim jest mleko matki. Został zaprojektowany z myślą o optymalnej wygodzie mam podczas odciągania mleka, co z kolei pozwala wydłużyć okres karmienia piersią. Laktator Philips Avent eliminuje konieczność pochylania się do przodu podczas odciągania mleka, tym samym pomagając kobiecie zrelaksować się i zmniejszając prawdopodobieństwo bólu pleców. Miękkie silikonowe płatki delikatnie masują pierś, aby stymulować odruch wypływu pokarmu oraz zwiększyć laktację.
To nie tylko sprytne urządzenie — to też sposób na poprawę jakości życia. Zgodnie z zaleceniami brytyjskiej służby zdrowia (National Health Service) niemowlęta powinny być karmione wyłącznie piersią przez co najmniej sześć pierwszych miesięcy życia, ponieważ zapewnia to maksymalne korzyści zdrowotne zarówno matce, jak i dziecku. Jednak 25% matek przestaje karmić piersią w ciągu pierwszych trzech miesięcy ze względu na odczuwany dyskomfort, np. podrażnione lub popękane brodawki. Dzięki laktatorowi, który umożliwia wygodne odciąganie pokarmu, oraz wskazówkom dotyczącym karmienia piersią ze strony innych mam lub ekspertów czas karmienia piersią może być dłuższy. Kolejne 40% matek rezygnuje z karmienia piersią z powodu słabej lub zmniejszonej laktacji.  

W przerwach między karmieniami laktator stymuluje piersi do wytwarzania większej ilości pokarmu, co pozwala na bardziej efektywne karmienie. Pomaga on też matkom kontynuować karmienie piersią po powrocie do pracy. Dzięki małym wymiarom urządzenia odciąganie mleka w pracy lub miejscach publicznych jest łatwiejsze i bardziej dyskretne.
Innowacyjne strategie firmy Philips są opracowywane z myślą o klientach. Bierzemy pod uwagę ich potrzeby, myślimy o sposobie wykorzystania sprzętu i dążymy do ciągłej poprawy jakości życia. Laktator Philips Avent to dobry przykład takiej właśnie użytecznej technologii, dzięki której mamy mogą jeszcze lepiej karmić swoje dzieci. To innowacyjne rozwiązanie zostało opracowane, aby wspierać karmiące mamy i pomóc im w zapewnieniu swoim pociechom jak najlepszego startu w życiu.

 

Źródło: Laktator Philips Avent Comfort — partnerstwo medialne Philips/Telegraph 2014

Jaki odsetek matek przestaje karmić piersią w ciągu pierwszych trzech miesięcy od porodu z powodu dyskomfortu?

25%. Inne przyczyny często podawane przez matki jako typowe powody zaprzestania karmienia piersią to zmniejszona ilość pokarmu (40%) oraz odrzucenie tego sposobu karmienia przez dziecko (24%). Źródło: raport Philips Mother & Child Care 2011

Zobacz wszystkie produkty konsumenckie