Innovation and you

Jak mieć zdrowy i biały uśmiech

Szczotkowanie z myślą o higienie jamy ustnej.

Stan naszych zębów i dziąseł może mieć związek ze zdrowiem serca. To właśnie dlatego innowacyjne pomysły firmy Philips, których celem jest poprawa jakości opieki dentystycznej, mają tak ogromne znaczenie dla ludzi — niezależnie od ich wieku czy miejsca zamieszkania.

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że regularne szczotkowanie zębów jest niezbędne do utrzymania właściwej higieny jamy ustnej, ale czasem aby naprawdę poprawić jakość życia, potrzebujemy pomocy ze strony technologii. Zdaniem Michaela Noacka, profesora stomatologii i periodontologii na Uniwersytecie w Kolonii, technologia zastosowana w innowacyjnych szczoteczkach elektrycznych Philips Sonicare pomaga chronić dziąsła i usuwa płytkę nazębną bardziej skutecznie niż zwykłe szczoteczki. Jak twierdzi, różnica między nimi jest oczywista.

Myślę, że pacjenci, którzy korzystają ze szczoteczki Philips Sonicare, łatwiej pozbywają się płytki nazębnej”.

 

Michael Noack

Profesor stomatologii i periodontologii na Uniwersytecie w Kolonii

Elektryczna szczoteczka do zębów Sonicare została po raz pierwszy opracowana w latach 80. i od tego czasu jest nieustannie doskonalona, aby pomagać w prawidłowym dbaniu o higienę jamy ustnej. Stanowi ucieleśnienie idei wprowadzania istotnych innowacji, z jakich znana jest firma Philips. Dzięki prostej, a jednocześnie przemyślanej konstrukcji szczoteczka ma naprawdę duży wpływ na zdrowie użytkownika.

70%

większe ryzyko wystąpienia chorób serca u osób niewystarczająco dbających o higieną jamy ustnej w porównaniu do osób, które szczotkują zęby dwa razy dziennie.

 

Źródło: Wydział Epidemiologii i Zdrowia Publicznego z University College London

Jak mieć promienny uśmiech

Nowoczesna szczoteczka elektryczna pozwalająca dokładnie zadbać o zdrowie.

Dbaj o zęby już teraz, a unikniesz problemów w przyszłości

Najlepsze innowacje charakteryzują się tym, że zawsze w istotny sposób wpływają na życie ludzi. Na przykład pasty do wybielania zębów i czyszczenia dziąseł były stosowane już 7000 lat temu. W dzisiejszych czasach wszyscy zdajemy sobie sprawę z korzyści wynikających z prawidłowej higieny jamy ustnej, a codzienne szczotkowanie zębów i czyszczenie przestrzeni międzyzębowych to podstawowe czynności pomagające w zachowaniu zdrowia przyzębia. Od wielu lat podejrzewano, że może istnieć związek między zdrowiem jamy ustnej a ogólnym stanem zdrowia, a niedawne badania potwierdziły, że choroby jamy ustnej mogą negatywnie wpływać na stan zdrowia całego organizmu. Powodem tego są trzy następujące czynniki: wdychanie bakterii i cytokin, przedostawanie się do organizmu przez układ krwionośny bakterii związanych z chorobami dziąseł oraz występowanie stanów zapalnych związanych z chorobami przyzębia.
Jednak służba zdrowia oraz wszyscy, których celem jest promowanie większej dbałości o zdrowie jamy ustnej, mają przed sobą nie lada wyzwanie. Przekonanie ludzi, zwłaszcza młodych, aby systematycznie i kompleksowo dbali o stan zdrowia przyzębia, nigdy nie jest łatwym zadaniem.
Prawdziwym wyzwaniem, szczególnie dla producentów akcesoriów do higieny jamy ustnej, jest więc zachęcenie klientów do korzystania z rozwiązań, które pomogą im osiągnąć korzyści zdrowotne i tym samym odmienią ich życie. Kolejnym problemem jest też zadbanie o to, aby klienci korzystali z tych rozwiązań regularnie.
Przykładem może być nitkowanie — udowodniono, że pomaga ono w walce z takimi problemami jak zapalenie dziąseł, próchnica czy nieświeży oddech. Jednak kiedy jest ono przeprowadzane w normalnych warunkach, często nie przynosi takich korzyści jak nitkowanie wykonywane przez profesjonalnych higienistów.
Ważne jest więc wykorzystanie dostępnych informacji w celu znalezienia sposobu na obniżenie poprzeczki, jaką musi pokonać klient, aby samodzielnie uzyskać dostęp do tych wszystkich korzyści. Na przykład podczas szukania skutecznej alternatywy dla tradycyjnych nici dentystycznych i szczoteczek międzyzębowych firma Philips przeprowadziła badania, z których wynikało, że ludzie uważają nitkowanie za zbyt trudną i czasochłonną czynność, o której zwyczajnie zapominają.
Badacze wykazali też jednak, że strumienie wody kojarzą się klientom ze świeżością. Po przeprowadzeniu kolejnych badań i wdrożeniu wielu innowacyjnych rozwiązań udało się stworzyć zupełnie nowe, obsługiwane ręcznie urządzenie Philips Sonicare AirFloss, które wytwarza strumień kropelek wody o prędkości ok. 72 km/h skutecznie czyszczący przestrzenie międzyzębowe. Udowodniono, że urządzenie to usuwa do 5 razy więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka manualna. To właśnie tego typu produkty i zastosowane w nich zaawansowane technologie mogą sprostać bieżącym potrzebom i pomóc ludziom w dbaniu o zdrowie przyzębia. 

Pomimo poprawy, jaka nastąpiła w ostatnich 10–15 latach pod względem poziomu dbałości o higienę jamy ustnej (szczególnie w krajach rozwiniętych), ostatnie dane pokazują, że ten pozytywny trend wśród młodych ludzi zaczyna się odwracać. Może to być po części związane ze zmianami w sposobie odżywiania. Zwiększone spożycie słodkich napojów, które są szczególnie szkodliwe dla szkliwa zębów, stanowi nowy powód do zmartwień.

 

Źródło: Dbaj o zęby teraz, uniknij problemów w przyszłości — partnerstwo medialne Philips/WSJ 2013

Czy dzieci powinny przechodzić pierwsze badanie dentystyczne nie wcześniej niż w wieku 5 lat?

Fałsz. Amerykańska Akademia Stomatologii Dziecięcej zaleca, aby pierwsza wizyta dziecka u dentysty odbyła się, gdy dziecko ukończy 1. rok życia. Jest to zgodne z zaleceniami organizacji pediatrycznych i stomatologicznych tego typu na świecie. Źródło: Amerykańska Akademia Stomatologii Dziecięcej

Zobacz wszystkie produkty konsumenckie