1
topbanner interdental

 

 

Zapalenie przyzębia 

Rozwiązania skuteczne w trudnych przypadkach

Alarmujące dane o stanie przyzębia pacjentów

 

Dane z najnowszego raportu o stanie zdrowia jamy ustnej Polaków potwierdzają, że stan przyzębia Polaków jest zły. Wśród Polaków, w grupie wiekowej 35-44 lata, ponad 16% miało rozpoznane zaawansowane zapalenie przyzębia a zaledwie 1% posiadało zdrowe przyzębie. Przewlekłe stany zapalne przyzębia - takie jak zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia i zapalenie wokół implantu w krajach rozwiniętych, w tym również w Polsce, występują u 80 proc. osób w wieku powyżej 35 roku życia1. Stan przyzębia Polaków potwierdzają inne dostępne statystyki i badania. Patrząc globalnie, zapalenie przyzębia jest na 6. miejscu wśród najczęściej występujących chorób na świecie i dotyczy ok. 11% populacji, w sumie blisko 750 mln osób.

 

1. Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej polulacji polskiej w latach 2016-2020. Choroba próchnicowa i stan tkanek przyzębia populacji polskiej. Podsumowanie wyników badań z lat 2016-2019

Dbałość o zdrowie jamy ustnej w domu

 

Stosowane metody leczenia zapalenia przyzębia różnią się w zależności od nasilenia choroby, lecz w każdym przypadku terapia wymaga odpowiedniej higieny jamy ustnej w domu. Naturalna odpowiedź organizmu na zapalenie niszczy tkankę kostną i łączną, w której umocowane są zęby. Mimo że leczenie przebiega głównie w gabinecie stomatologicznym, podstawą długoterminowej pielęgnacji są produkty pozwalające utrzymać prawidłowy poziom higieny jamy ustnej w warunkach domowych.

Oral health at home

Zalety technologii sonicznej

 

Pierwsza elektryczna szczoteczka soniczna Sonicare została zamówiona przez American Association of Periodontology w 1992 roku.  

 

Produkty Philips Sonicare mogą stanowić wsparcie dla pacjentów w walce z chorobą przyzębia.

 

Badania kliniczne potwierdzają, że w wyniku regularnego stosowania
elektrycznej szczoteczki Philips Sonicare z technologią soniczną następuje poprawa  zdrowia dziaseł. U 100% pacjentów z zapaleniem dziąseł zaobserwowano poprawę zdrowia dziąseł już w 2 tygodnie.*

 

* Przy zastosowaniu z programem GumHealth z końcówką Premium GumCare vs. manualna szczoteczka. E. Michelle Starke, Marilyn Ward, Misty Olson, San-San Ou, Kimberly R. Milleman, Jeffery L. Milleman (J Clin Dent 2019;30(Spec Iss A)A16–23)

Rekomendowane produkty

You are about to visit a Philips global content page

You are about to visit the Philips USA website.

You are about to visit a Philips global content page

You are about to visit the Philips USA website.

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.