Miejski buntownik - Hubert, 28 lat

Hubert to brodacz z prawdziwego zdarzenia. Zamiast skracać brodę postanowiliśmy na jego przykładzie pokazać jak można modelować tego typu zarost.

Hubert

 

 

HUBERT O SOBIE:

 

Przez wiele lat miałem długie włosy i goliłem się na gładko. Grałem na gitarze w ostrym zespole rockowym i zawsze z sympatią patrzyłem na gości z ZZ Top, bo to właśnie moje muzyczne klimaty.
 

Półtora roku temu ściąłem włosy, a w zamian zapuściłem brodę. Codziennie pół godziny rano zajmuje mi jej rozczesywanie, ale warto się pomęczyć, żeby potem zobaczyć miny kursantów, którzy przychodzą do mnie pierwszy raz na lekcje jazdy. Broda i tatuaże robią na nich piorunujące wrażenie. A potem śmieją się, że jestem najbardziej wyluzowanym instruktorem nauki jazdy w Bydgoszczy.
 

Z brodą – taką jak moja, jest największy problem podczas jazdy motocyklem. Puszczona swobodnie, jest naturalnym łapaczem muszek. Na szczęście znalazłem na nią sposób – wiążę ją w kucyk i chowam za pasek kasku. I wszystko gra…

 

Hubert

BARBER O HUBERCIE

Hubert to typ rockmana. Jego zarost jest bardzo intrygujący, wydaje się nieokiełznany. Jednak gdy zadbamy o jego aparycję, możemy osiągnąć spektakularne efekty.

 

DAWID O HUBERCIE

Ma przysadzisty typ sylwetki, jest taki miśkowaty, ale przy tym wesoły, zabawny, z dystansem do mody i – co równie ważne, a może i ważniejsze – do samego siebie. Lubił te szaleństwa z brodą i ciuchami, które mu zaproponowaliśmy. Ma poczucie humoru, co widać w sposobie, w jaki prezentował ubrania.

Odsłona I

Hubert

BARBER

Taki zarost jest dla Huberta naturalny. Dobrze ilustruje jego dziką, nieokiełznaną naturę rockandrollowca. Nieco go tylko okiełznaliśmy, żeby wyglądał schludnie. Ale dzikie kędziory pozostały.

 

HUBERT O SOBIE

Mój zarost jest dość niesforny, więc byłem bardzo ciekawy co mi Wojtek – nasz barber – zaproponuje. Na szczęście nie chciał rewolucji, tylko fajnie „uporządkowaliśmy” to co trzeba było. Wyglądam inaczej niż zwykle, choć przecież wciąż mam długą, bujną brodę.

Hubert

DAWID

Skórzaną kurtkę wybrałem dla Huberta, bo wiem, że dobrze się czuje w takiej mocnej, rockowej stylistyce. Gra w zespole, fascynuje się brodaczami z ZZ Top, więc to dla niego naturalne, że założy „skórę”. Do tego dresowo–dzianinowe spodnie, które pozwolą mu się czuć swobodnie, ale przy okazji łagodzą agresję looku rockmana. W przypadku Huberta – dużego mężczyzny z wielką brodą, jasne rzeczy powinny być tylko akcentem, wystającym spod górnej warstwy ubrania. Absolutnie nie może nosić na wierzchu niczego białego.

 

HUBERT O SOBIE

Lubię takie kurtki i białe T-shirty. Nie wiem, czy Dawid to wiedział, czy się domyślił, ale gram w zespole i taki styl rockowy jest mi bliski.

Odsłona II

Hubert

BARBER

To mój typ. Teraz Hubert wygląda łagodniej, bardziej szarmancko! Nieco stracił na dzikości, ale zyskał bardziej „cywilizowany” atrakcyjny wygląd. To człowiek, którego chciałoby się posłuchać i z przyjemnością na niego patrzymy.
 

HUBERT O SOBIE

Oddzielenie wąsów i mocny kontur zarostu na policzkach, kompletnie mnie odmieniły. Bardzo fajny pomysł na oryginalną, niebanalną stylizację. Dobrze, że już wiem jak to zrobić!

Hubert

DAWID

To moja ulubiona stylizacja. Szal jest akcesorium, które w stylizacji Huberta bardzo pomaga. Zwłaszcza taki – pięknie, ręcznie malowany. Dodaje mu nonszalancji i pozwala rozbić brylastą formę stylizacji. Co też ważne, odcina bujny zarost od sylwetki i odwraca uwagę od mankamentów figury. Hubert to masywny chłopak, więc powinien nosić stonowane, ciemne barwy. Dobrze wygląda, jeśli będzie nosić się warstwowo. Pod bluzę może założyć coś jaśniejszego, żeby wystawał dosłownie kawałeczek, dodając lekkości.

 

HUBERT O SOBIE

Nie wpadłbym na to, że spodoba mi się ręcznie malowana chusta. Ale coś w tym zestawie ubrań mnie urzekło. Poczułem się świetnie!

Zobacz też:

Philips na Facebooku

Philips na YouTube