Miejski wojownik - Piotr, 30 lat

Zobacz jak bardzo zmieniliśmy Piotra w ostatniej odsłonie!

Piotr

PIOTR O SOBIE:

 

Chyba nigdy nie goliłem się na gładko, ale od kiedy „trzydniowy” zarost zastąpiła „prawdziwa” broda, zauważyłem wśród moich znajomych mocne podziały. Jedni podchodzą do mojego wizerunku z entuzjazmem, inni są mocno zdegustowani. Nieco przekornie nazwałem swój profil na Instagramie „miejski drwal” i postanowiłem nie przejmować się uwagami krytycznymi. Zwłaszcza, że broda budzi szacunek. W pracy mówi się do mnie „kierowniku”, nie tylko dlatego, że prowadzę swój klub fitness, ale również z tego powodu, że z brodą wyglądam groźniej, budzę respekt. Od czterech lat jestem instruktorem cross-fitu. Wcześniej studiowałem na krakowskim AWF, i jeszcze dodatkowo dziennikarstwo. Ale myślę, że moim powołaniem jest pomaganie ludziom w uzyskaniu zdrowej sylwetki i przekonanie do sportowego stylu życia. O brodę staram się dbać. Codziennie ją rozczesuję grzebieniem. Ale nie mam na tym punkcie fioła. Czasem używam olejków, które dostaję od moich klientów.

Piotr

BARBER O PIOTRZE

Piotr to prawdziwy fighter. Ma – z mojego punktu widzenia – idealny zarost, który świetnie poddaje się stylizacji. Łatwo tu uzyskać kontury i prowadzić linie geometryczne. A na dodatek doskonale współgra ze sportową sylwetką Piotra.

 

DAWID O PIOTRZE

Uwielbia cross-fit, dużo trenuje i dobrze się czuje w swoim ciele. Jest doskonale zbudowany i musieliśmy mocno się pilnować, żeby jakoś złagodzić jego sylwetkę gladiatora.

Odsłona I

Piotr

BARBER

Piotr ma twarz bardziej okrągłą niż inni nasi modele. Starając się maksymalnie wykorzystać zarost, z którym do nas przyszedł, starałem się wydłużyć mu optycznie twarz, żeby uniknąć efektu „księżyc w pełni”.

 

PIOTR O SOBIE

Dobrze przystrzyżona broda i wąsy to wariant, który zdecydowanie najbardziej mi odpowiada. Podobną stylizację noszę na co dzień i czuję się w niej najlepiej.

Piotr

DAWID

Kraciasta koszula i broda „drwala” to coś dla facetów bardziej postawnych. Piotr jest doskonale zbudowany, ale taki styl będzie pasował także tym panom, którzy mają nieco więcej ciała.

 

PIOTR O SOBIE

Wszystkie za proponowane przez Dawida stylizacje przypadły mi do gustu i tak naprawdę nie potrafię zdecydować się, która podoba mi się najbardziej. Tutaj czułem się zupełnie swobodnie, bo tak właśnie najczęściej się ubieram, gdy wychodzę na miasto.

Odsłona II

Piotr

BARBER

To mój typ. Bardzo lubię ludzi stanowczych, indywidualistów. A taki właśnie jest Piotr.
Chciałem pokazać więc jego charakter, siłę, stanowczość, zdecydowanie. Uzyskałem to poprzez usunięcie wąsów i nadanie ciekawego kształtu zarostowi pod dolną wargą.

 

PIOTR O SOBIE

Tu widać jak zarost może zmienić oblicze faceta. Ciekawy eksperyment, jednak nie przypadł mi do gustu na tyle, żebym próbował go powtarzać.

Piotr

DAWID

Mój wybór. Bardzo fajne zestawienie ciężkiej kurtki ramoneski z białą koszulą i spodniami 7/8 od garnituru. Do tego buty bez skarpetek. To zarazem nonszalancja i elegancja. Pokazujemy siłę Piotra, ale i jego głębszą naturę. To taki look dla twardzieli z osobowością i wewnętrzną wrażliwością.

 

PIOTR O SOBIE

Propozycja nieco bardziej elegancka ale ciągle swobodna, dlatego idealnie dopasowana do moich preferencji.

Odsłona III

Piotr

BARBER

Tu od pierwszego rzutu oka widać, że Piotr to typ sportowca z zacięciem wojownika, niepokonanego fightera. Pomimo, że twarz mu się w tej stylizacji zaokrągliła, to zostawienie zarostu nieco dłuższego na podbródku, delikatnie ją wydłużyło i podkreśliło jego naturalne cechy.

 

PIOTR O SOBIE

Ponieważ na co dzień pracuję jako trener personalny, taki zarost może się sprawdzić, ze względu na bezproblemowe utrzymanie oraz wygodę. Będę to miał na uwadze.

Piotr

DAWID

Piotr jest instruktorem crossfitu, więc chciałem się do tego odnieść. To dla niego najbardziej naturalna stylizacja. Pokazuje nieco więcej ciała, więc nie wszędzie będzie nam pasowała i na pewno trzeba mieć wyrzeźbione mięśnie, ale dla kogoś, kto nad sobą pracuje, taki look będzie odpowiedni.

 

PIOTR O SOBIE

Potargana i wypłowiała koszulka podkreślająca budowę, luźne dresy i idealna „fit” stylizacja jest bardzo w moim guście.

Zobacz też:

Philips na Facebooku

Philips na YouTube