Obieżyświat  - Konrad, 37 lat

Konrad ma owalną twarz, więc świetnie wygląda zarówno w pełnej brodzie, jak i w stylizacjach podkreślających tylko linię brody. Zobacz jakie propozycje dla Konrada mieli Wojtek i Dawid.

Konrad

KONRAD O SOBIE:

 

Jestem szefem agencji zajmującej się mediami społecznościowymi i radnym na warszawskim Żoliborzu. Mówią na mnie „Nerwus” – mam nawet taki tatuaż, bo wciąż mnie gdzieś nosi. Skończyłem studia na AWF, a dodatkowo dziennikarstwo. Jeżdżę na rowerze, deskorolce i skuterze. Dużo podróżuję, szczególnie po Azji.
 

W mojej brodzie najbardziej lubię to, że fajnie się starzeje razem ze mną. Dodaje mi dojrzałości i charakteru. Dbam o nią, bo gdy idę na spotkanie z klientem muszę schludnie wyglądać. Zajmuję się zawodowo wizerunkiem w mediach społecznościowych, ale umowy zawiera się w „realu” i ważne jest dla mnie to, jak ludzie mnie widzą i oceniają. 

Konrad

BARBER O KONRADZIE

Gdy tylko zobaczyłem Konrada, pomyślałem: „o! Podróżnik”. Facet, który ma do siebie dystans, a w życiu bardzo wiele widział i przeżył. A chwilę później Konrad zaczął mi spontanicznie opowiadać o swojej ostatniej podróży do Japonii.

 

DAWID O KONRADZIE

To bardzo ciekawy człowiek. Lubi nowości, zna trendy, jest aktywny i towarzyski. Jest idealnym towarzyszem podróży. Nigdy się z nim nie będziesz nudzić.

Odsłona I

Konrad

BARBER

To propozycja dla tych, którzy cenią sobie komfort i wygodę. Konrad jest zabiegany i w ostatnich dniach nie miał czasu zajmować się swoim zarostem. Tak też jest fajnie, ale myślę, że może wyglądać dużo lepiej.

 

KONRAD O SOBIE

Rano zawsze szkoda mi czasu na wymyślne stylizacje, dlatego noszę zarost. Tutaj Wojtek wytłumaczył mi i pokazał, jak za pomocą kilku tricków można uporządkować zarost i w kilka minut wyglądać o niebo lepiej.

Konrad

DAWID

Tworząc to zestawienie, miałem gdzieś w tyle głowy, że Konrad jest radnym w swojej dzielnicy i musi się spotykać z wyborcami i biznesem. Dlatego wybrałem otwarte barwy, dzięki którym budzi zaufanie. Klasyczny szary garnitur zapięty pod szyję budowałby barierę, a tak skracamy dystans. Fajne tkaniny, doskonałe na lato, podkreślają, że Konrad ma swój styl, ale zarazem jest facetem, z którym można o wszystkim pogadać.

 

KONRAD O SOBIE

Lubię takie letnie, włoskie klimaty. Niby nic zaskakującego, a poczułem się jak na wakacjach. I na zdjęciu od razu widać, że mam ochotę poszaleć.

Odsłona II

Konrad

BARBER

To właśnie mój typ, bo pokazujemy prawdziwą twarz Konrada, jego lifestylowy look, zamiłowanie do podróży, ale i lekkość i fantazję. 

Ponieważ Konrad ma sympatyczną, owalną twarz i jest człowiekiem radosnym, który się często uśmiecha, postanowiłem odsłonić wyrazistość i mimikę ust. Ponadto tego typu stylizacja zarostu jest ciekawym rozwiązaniem dla ludzi, którzy mają przerzedzony zarost na policzkach.


KONRAD O SOBIE

Gdy spojrzałem w lustro, pomyślałem: to już lekkie przegięcie. Zwariowany pomysł, by tak nisko poprowadzić kontur zarostu na policzkach, a właściwie tuż nad linią żuchwy. Moja twarz się zmieniła i właściwie sam nie wiem, czy to mi się podoba. Ale lubię szaleństwa, więc dla mnie jest OK.

Konrad

DAWID

Tutaj chciałbym zwrócić uwagę na espadryle. To bardzo nowoczesne podejście, bo nietypowe buty dla mężczyzn. Ale właśnie dzięki nim ocieplamy wizerunek Konrada, a „formalny” garnitur napiera lekkości, nie ujmując elegancji – bo stopa jest ukryta. Jasne kolory kontrastują z ciemnym zarostem, pokazują otwartość Konrada, ale nadają się dla faceta z dobrą figurą.

 

KONRAD O SOBIE

Rozmawialiśmy z Dawidem o moich podróżach po Azji i chyba tak się tym zasugerował, że kompletnie zmienił przygotowane już dla mnie ubrania. Tu wyglądam, jakbym wyskoczył na moment z planu francuskiego filmu o Indochinach. Jak na mnie – trochę zbyt formalnie. Ale na pewno elegancko.

Odsłona III

Konrad

BARBER

Tu Konrad wygląda już inaczej, znacznie poważniej. Wiem, że jest szefem firmy i radnym, więc może mu się kiedyś przydać taka stylizacja, określająca go jako człowieka statecznego. Ale też widać jego ciepło i pogodny charakter.

 

KONRAD O SOBIE

Ktoś z ekipy powiedział, że wyglądam „nobliwie”. I najpierw mnie to wkurzyło, a potem rozśmieszyło. To w sumie fascynujące, jak przy pomocy kilku ruchów trymerem można sobie dodawać lub odejmować lat i powagi. Jedno jest pewne, gdy tak się wystylizuję, to żaden barman na świecie nie poprosi mnie już więcej o pokazanie paszportu.

Konrad

DAWID

Moja ulubiona stylizacja. Płaszcz nadaje tu mocnego charakteru. Tu widzimy, że Konrad jest facetem aktywnym. Nawet, jeśli spodnie nie są zbyt luzackie, a buty trekkingowe są w pewien sposób „klasyczne” – bo na ulicy wiele osób nosi je do codziennego stroju, to całość ma bardzo fajny styl. No i nadaje się dla każdego, bez ograniczeń wieku. Jeżeli pasuje do naszego charakteru – naszą pasją są podróże, to po pięćdziesiątce też taki look będzie nam odpowiadał.

 

KONRAD O SOBIE

To stylizacja, w której czułem się naprawdę sobą. Na luzie, ale elegancko i z nutą szaleństwa. Myślę, że to jest to, czego szukałem.

Zobacz też:

Philips na Facebooku

Philips na YouTube