Wojtek Golik i Dawid Woliński

Zobacz ekspertów Akademii Stylizacji Zarostu.

Barber – Wojtek Golik

Wojtek Golik

Wojciech Golik, barber, stylista fryzur. Pracował z największymi gwiazdami i zdobył ich zaufanie nie tylko talentem, ale i wyjątkową kulturą osobistą. Choć to dziś ginąca umiejętność, sam potrafi naostrzyć brzytwę. Nauczył go tego dziadek, który był marynarzem. W wolnych chwilach Wojtek wraca na morze, gdzie uprawia ekstremalny kitesurfing. Jest instruktorem i prowadzi także kursy pływania na desce z latawcem dla młodzieży i dorosłych.

 

#lookbook

 

Dlaczego warto nosić zarost? – mówi Wojciech Golik, barber i stylista fryzur w Akademii Stylizacji Zarostu Philips

 

Gdy kogoś spotykamy, możemy być pewni, że zgodnie z zasadami psychologii, zostaniemy przez rozmówcę ocenieni w czasie pierwszych siedmiu sekund. Warto, by wrażenie było pozytywne. Broda sprawia, że jesteśmy odbierani jako osoba ustatkowana, poważniejsza. W zapuszczaniu zarostu kluczowa jest właściwa pielęgnacja. Noszenie brody to komfort i wygoda. Wstajemy rano, szybki prysznic i możemy iść do pracy. Nie ma codziennego rytuału golenia, który zajmuje trochę czasu. Kiedy brodacze „wyszli z podziemia”, a zarost zaczęli nosić biznesmeni i ludzie sukcesu, udowodnili, że "zaniedbany i niechlujny brodacz" to tylko stereotyp. O brodę można i warto dbać, bo zadbany zarost to nasza wizytówka. Ta moda trwa już ładnych parę lat, i dobrze! Broda pomaga wielu ludziom w kształtowaniu wizerunku i zwiększa pewność siebie. Jeśli ja zgoliłbym brodę, wyglądałbym jak 15-letni chłopak. A aż tak odmładzać się nie zamierzam.

Ekspert od wizerunku – Dawid Woliński

Dawid Wolinski

Nasi modele zostali ubrani przez Dawida Wolińskiego, gwiazdę wśród polskich projektantów mody, lubiącego kontrowersje jurora programu Top Model i jednego z najmodniejszych warszawskich kreatorów. Zaprojektowane przez niego stroje noszą m. in. Grażyna Szapołowska, Kayah, Małgorzata Kożuchowska, Paris Hilton i Nicole Richie.


#pielegnacja zarostu

 

Dawid dobierał ubrania indywidualnie dla każdego z modeli. Często inspirował się nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale i cechami charakteru Ambasadorów Akademii Stylizacji Zarostu. Pod wpływem długich rozmów w studio Akademii Stylizacji Zarostu Philips, zdarzało mu się całkowicie zmienić koncepcję stylizacji. Praca z nim była niezwykle twórcza, a efekt przedstawiamy z przekonaniem, że oddajemy Wam gotowe rozwiązania, które idealnie łączą stylizację zarostu i strój, który nie tylko zdobi, ale i podkreśla cechy charakteru i osobowość człowieka.

Zobacz też:

Philips na Facebooku

Philips na YouTube