1
Produkty

SmartPro Compact Odkurzacz automatyczny/robot

Nasadka TriActive XL, Wąska konstrukcja (6 cm), System z 4 kołami, 130 min pracy FC8774/01

Często zadawane pytania

W jaki sposób odkurzacz automatyczny Philips SmartPro Compact odkurza?

Odkurzacz automatyczny Philips SmartPro Compact został zaprojektowany, aby sprzątać za użytkownika. Dowiedz się o nim wszystkiego.

Co odkurza urządzenie SmartPro Compact?

Ten odkurzacz automatyczny jest wyposażony w funkcje, które sprawiają, że doskonale nadaje się do czyszczenia podłóg w domu. Odkurzacz automatyczny szczególnie nadaje się do czyszczenia twardych podłóg, np. drewna, płytek ceramicznych lub linoleum. Może mieć problemy z odkurzaniem miękkich podłóg przykrytych dywanami lub wykładziną. W przypadku korzystania z odkurzacza automatycznego na wykładzinie lub dywanie należy pozostać w pobliżu za pierwszym razem, aby się przekonać, czy urządzenie poradzi sobie z tego typu podłogą. Należy też nadzorować pracę urządzenia w przypadku używania go na czarnych lub błyszczących twardych podłogach.

W jaki sposób odkurza urządzenie SmartPro Compact?

Odkurzacz automatyczny jest wyposażony w 2-stopniowy system czyszczenia, który skutecznie odkurza podłogi

  1. Dwie szczotki boczne wspomagają odkurzanie w rogach i wzdłuż ścian. Pomagają one również zebrać brud z podłogi.
  2. Siła ssania odkurzacza automatycznego podnosi luźny brud i przenosi go przez otwór ssący do pojemnika na kurz.

Schematy odkurzania

W trybie automatycznego czyszczenia odkurzacz automatyczny stosuje sekwencję schematów odkurzania w celu optymalnego wyczyszczenia wszystkich obszarów pomieszczenia. Wykorzystywane schematy odkurzania to:

  • Schemat litery Z lub zygzak
  • Schemat losowy
  • Schemat podążania wzdłuż ścian
  • Schemat spiralny

Podczas automatycznego czyszczenia odkurzacz automatyczny stosuje schematy odkurzania w ustalonej kolejności: Schemat litery Z, a następnie schemat losowy, schemat podążania wzdłuż ścian i schemat spiralny. Gdy odkurzacz automatyczny ukończy sekwencję tych schematów, zacznie ponownie poruszać się według schematu litery Z. Odkurzacz automatyczny będzie nadal stosować tę sekwencję schematów podczas odkurzania pomieszczenia aż do rozładowania się akumulatora lub ręcznego wyłączenia.

Jeśli w trakcie czyszczenia podłogi odkurzacz automatyczny wykryje wyjątkowo brudne miejsce, przełączy się w tryb spiralny, aby dokładnie wyczyścić brud. Istnieje również możliwość wyboru każdego trybu oddzielnie za pomocą odpowiednich przycisków na pilocie zdalnego sterowania (tylko model FC8710).

W jaki sposób urządzenie SmartPro Compact unika różnic wysokości?

Na spodzie odkurzacza automatycznego znajdują się trzy czujniki spadku poziomu powierzchni. Urządzenie wykorzystuje je do wykrywania różnic wysokości, np. schodów, i prowadzenia odkurzacza w taki sposób, aby ich uniknąć. To normalne, że odkurzacz automatyczny przesuwa się nieco poza krawędź różnicy wysokości, ponieważ przedni czujnik spadku poziomu powierzchni znajduje się za zderzakiem. Uwaga: W niektórych przypadkach czujniki spadku poziomu powierzchni mogą w porę nie wykryć schodów lub innych miejsc charakteryzujących się różnicą wysokości. Dlatego pracę odkurzacza automatycznego należy nadzorować na początku jego użytkowania oraz w pobliżu schodów lub innych miejsc charakteryzujących się różnicą wysokości.

Informacje podane na tej stronie dotyczą następujących modeli: FC8774/01 , FC8776/01 .

Nie tego szukasz?

Czy udało się nam odpowiedzieć na Twoje pytanie?

Porozmawiaj na czacie z jednym z naszych przedstawicieli!