1
Produkty

NOWOŚĆ

Lumea Prestige Urządzenie IPL do depilacji światłem

Z wyjątkowymi wyprofilowanymi nasadkami, Pachy, okolice bikini, ciało, twarz, Z czujnikiem SmartSkin, Zasilanie akumulatorowe i sieciowe BRI959/00

Często zadawane pytania

Czy w czasie zabiegu lub po nim mogą wystąpić jakieś efekty uboczne?

Jeśli używasz urządzenia Lumea zgodnie z instrukcjami, nie powinno dojść do wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Mogą jednak pojawić się następujące drobne reakcje skórne.

Częste skutki uboczne

Na skórze może być widoczne lekkie zaczerwienienie. Możesz też odczuwać ciarki, mrowienie lub ciepło. Jest to całkowicie niegroźne i szybko mija. Golenie lub połączenie golenia z depilacją światłem może powodować suchość skóry i uczucie swędzenia. Możesz schłodzić skórę lodowym okładem lub zwilżonym ręcznikiem do twarzy. Jeśli suchość nie ustąpi, w danym obszarze możesz zastosować bezzapachowe środki nawilżające.

Rzadkie skutki uboczne

  • Oparzenia, nadmierne zaczerwienienie (np. wokół mieszków włosowych) i opuchlizna: te reakcje występują bardzo rzadko. Są one wynikiem używania poziomu intensywności światła zbyt wysokiego dla danego odcienia skóry. Jeśli reakcje nie ustąpią w ciągu 3 dni, zalecamy kontakt z lekarzem. Następnych zabiegów nie należy przeprowadzać, dopóki skóra nie zostanie całkowicie wyleczona. Należy także zastosować światło o mniejszym natężeniu.
  • Przebarwienie skóry: ta reakcja występuje bardzo rzadko. Przebarwienie może mieć postać ciemniejszych (hiperpigmentacja) lub jaśniejszych (hipopigmentacja) plam na skórze. Jest ono wynikiem używania zbyt wysokiego poziomu intensywności światła dla danego odcienia skóry. Jeśli przebarwienie nie zniknie w ciągu 2 tygodni, zalecamy kontakt z lekarzem. Nie stosuj urządzenia w miejscach, w których skóra uległa przebarwieniu, dopóki objaw nie zniknie i skóra nie odzyska swego zwykłego koloru.
  • Infekcje skórne to rzadko występująca, ale możliwa reakcja, wynikająca z obecności niewielkich ran, poparzenia skóry, podrażnienia skóry itp.
  • Miejscowe rozgrzanie naskórka (brązowawy obszar o wyraźnych granicach, zwłaszcza u osób o ciemniejszej karnacji, któremu nie towarzyszy suchość skóry): Ta reakcja występuje bardzo rzadko. Jeśli reakcja nie ustąpi w ciągu 1 tygodnia, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem. Następnych zabiegów nie należy przeprowadzać, dopóki skóra nie zostanie całkowicie wyleczona. Należy także zastosować światło o mniejszym natężeniu.
  • Pęcherze (wyglądające jak małe pęcherzyki powietrza na powierzchni skóry): ta reakcja występuje bardzo rzadko. Jeśli reakcja nie ustąpi w ciągu 1 miesiąca, lub gdy dojdzie do zakażenia skóry, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem. Następnych zabiegów nie należy przeprowadzać, dopóki skóra nie zostanie całkowicie wyleczona. Należy także zastosować światło o mniejszym natężeniu.
  • Blizny: są często wtórnym efektem poparzenia. Ich leczenie może trwać dłużej niż miesiąc.
  • Zapalenie mieszków włosowych (obrzęk wokół mieszka włosowego w połączeniu z tworzeniem się krost): ta reakcja występują bardzo rzadko i jest wynikiem przedostawania się bakterii przez uszkodzony naskórek. W przypadku wystąpienia takiej reakcji zalecamy skonsultowanie się z lekarzem, ponieważ zapalenie mieszków włosowych może wymagać zastosowania maści z antybiotykiem.
  • Nadmierny ból: może wystąpić podczas zabiegu lub po jego zakończeniu, jeśli urządzenie stosowano na nieogoloną skórę; jeśli ustawienie intensywności było zbyt wysokie dla danego koloru skóry; jeśli do jakiegoś miejsca kilkakrotnie zaaplikowano błyski; jeśli używano urządzenia w miejscach występowania otwartych ran, stanów zapalnych, infekcji, oparzeń, na tatuażach itp.
    Uwaga: reakcje skórne mogą wystąpić nawet w przypadku stosowania się do wszystkich instrukcji. W takim przypadku należy zaprzestać korzystania z urządzenia i skontaktować się z centrum obsługi klienta w swoim kraju.

Informacje podane na tej stronie dotyczą następujących modeli: BRI959/00 , BRI950/00 , BRI953/00 , BRI956/00 , SC1997/00 , SC2009/00 , SC2007/00 , SC2005/00 , SC1995/00 , SC2008/11 , SC2006/11 , SC2004/11 , SC1991/00 , SC2001/01 . więcej Mniej

Nie tego szukasz?

Czy udało się nam odpowiedzieć na Twoje pytanie?

Porozmawiaj na czacie z jednym z naszych przedstawicieli!