1
Produkty

Lumea Advanced Urządzenie IPL do depilacji światłem

Do stosowania na twarzy i ciele, Zabieg na dolnych partiach nóg: 15 min, > 250 000 błysków światła, Wyjątkowo długi przewód SC1997/00

Często zadawane pytania

Czy są jakieś ostrzeżenia dotyczące korzystania z urządzenia Philips Lumea?

Urządzenie Philips Lumea zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkowania. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że nie można go stosować w pewnych sytuacjach i warunkach.

Charakterystyka skóry i włosów na ciele

Zabieg IPL jest skuteczny, ponieważ energia światła jest pochłaniana przez melaninę (typ pigmentu) we włosach. Ponieważ włosy blond, siwe i białe nie zawierają w ogóle melaniny, zabieg IPL nigdy nie będzie skuteczny w przypadku włosów o tych kolorach. Włosy rude mają inny rodzaj melaniny, który nie reaguje na IPL.
Urządzenie Lumea nie jest też odpowiednie w przypadku naturalnie ciemnej skóry, ponieważ może powodować jej uszkodzenia, takie jak oparzenia, pęcherze lub przebarwienia. Aby dowiedzieć się, czy urządzenie Philips Lumea jest odpowiednie dla Ciebie, zapoznaj się z tabelą kolorów skóry i włosów. Urządzenie Philips Lumea (modele SC1981–1985 oraz SC1996, SC1997, SC1999 i BRI86x) jest wyposażone w wyjątkowy czujnik koloru skóry, który zapewnia emisję światła laserowego tylko na skórę o odpowiednim kolorze.
Po opalaniu należy ponownie przeprowadzić test na skórze, aby określić właściwe ustawienie intensywności światła.

Choroby i schorzenia

Z urządzenia Philips Lumea nie powinny korzystać kobiety cierpiące na następujące dolegliwości: rak skóry, rany, epilepsja, zaburzenia naczyniowe, choroby immunosupresyjne i alergie skórne na światło. W przypadku przyjmowania leków: Należy sprawdzić w dołączonych do nich ulotkach, czy nie powodują one nadwrażliwości na światło. Jeśli tak, nie należy korzystać z urządzenia Philips Lumea. Inne leki również mogą wywołać reakcje skórne, więc przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia należy zasięgnąć porady lekarza.

Najczęstsze przeciwwskazania

  • Nigdy nie stosuj urządzenia, jeśli masz cukrzycę.
  • Zestawu do depilacji światłem IPL nie wolno używać podczas ciąży ani w okresie karmienia piersią.
  • Nie należy używać urządzenia w pobliżu przekłuć, tatuaży, miejsc wstrzykiwania (np. insuliny), rozruszników serca ani implantów.
    Wszystkie przeciwwskazania można znaleźć w instrukcji obsługi.

Informacje podane na tej stronie dotyczą następujących modeli: SC1997/00 , SC1995/00 , SC1991/00 .

Nie tego szukasz?

Czy udało się nam odpowiedzieć na Twoje pytanie?

Porozmawiaj na czacie z jednym z naszych przedstawicieli!